Olen kuulemma hyvä mies

Saankohan siitä joskus palkinnonkin?
19322
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Saat jätti pimperoani palkinnoksi.

Äänestä

Millaisen palkinnon haluaisit? Eräälle hyvälle miehelle antaisin rakkauteni.

Äänestä

Et saa mitään, koska kaikki hyvät miehet ovat ätmejä. Pahat jännikset niittävät palkinnot ja kyntävät täällä vaot.

Äänestä
  • Siis ovatko naiset jotain palkintoja ja "vakoja"? Ja olette mielestänne noine ajatuksinenne "hyviä ihmisiä" — kuten kaikki ihmiset terroristeista ja rikollisista lähtien omasta mielestään ovat.

    Äänestä

  • Sivusta "ätmien" kirjoituksia lukeneena ätmit nimenomaan eivät taida olla kovon hyviä miehiä. Haukkumassa ja arvostelemassa naisia päivät pitkät suomi24-palstalla.

    Äänestä

  • Kaukanahyvästä kirjoitti:

    Sivusta "ätmien" kirjoituksia lukeneena ätmit nimenomaan eivät taida olla kovon hyviä miehiä. Haukkumassa ja arvostelemassa naisia päivät pitkät suomi24-palstalla.

    Ei ollakaan "hyviä miehiä" naisten mielestä. Jos olisimme niin eihän meillä olisi mitään valittamisen aihetta. Naiset tunnetusti tykkää rentuista ja siten hyvikset ei kelpaa. Tämä on tätä nykyaikaa.

    Äänestä

  • synkkätulevaisuus kirjoitti:

    Ei ollakaan "hyviä miehiä" naisten mielestä. Jos olisimme niin eihän meillä olisi mitään valittamisen aihetta. Naiset tunnetusti tykkää rentuista ja siten hyvikset ei kelpaa. Tämä on tätä nykyaikaa.

    Ei kysymys ole välttämättä renttuudesta.

    Renttuus on vain yksi ominaisuus joka tekee miehestä mielenkiintoisen eli jännän.
    Muitakin keinoja on joka tekee miehestä mielenkiintoisen kuten valta, status, sosiaalinen suosio, iso muna, kuuma kroppa jne.

    Hyvyydellä ei ole kuitenkaan naisten kannalta oikeastaan mitään merkitystä.

    Sillä saat enintään sen pahnan pohjimmaisen naisen joka on joko niin monesti saanut nokilleen niiltä miehiltä joita alunperin halusi ja joita edelleen haluaa enemmän kuin sua, mutta koska olet "hyvä" niin huolii sinut.
    Tai jos nainen itse on niin lihava ja epäsosiaalinen ettei löydä muuten seuraa ja uskoo että sinä hyvää hyvyyttäsi hänen hyväksyt tietysti.

    Siinä ne vaihtoehdot.

    Hyvyys on muuten täysin turha piirre miehessä jopa negatiivinen jos parinmuodostusta ajattelee koska se kertoo miehen mahdollisesta kyvyttömyydestä pistää vastaan ja olla se mies jota nainen haluaa sekä vaikuttaa niin vahvalta että naisen himot heräävät.

    Äänestä

  • Enpä todellakaan ole kanssasi samaa mieltä.

    Aikuinen, itsensä tunteva ja itseään arvostava nainen ei todellakaan ole kiinnostunut kenestäkään Rymy-Eetusta, Sikailija-Sidistä tai Paskanpuhuja-Patesta, jotka tosi tiukan paikan tullen tarttuvat pulloon tai kaikkoavat maisemista kuin se kuulu varpusparvi.

    Ei, hän arvostaa miestä, joka pitää huolta läheisistään ja itsestään, seisoo sanojensa takana ja hoitaa tehtävänsä vastuullisesti, tekemättä siitä isompaa numeroa, vaikkei aina voittaisikaan.

    Tällaisiakin miehiä on, mutta harvassa. Ja yksi sellainen tietty, hieno mies, on vienyt tämän tä(h)tösen sydämen. Ja häntä ei kyllä missään nimessä voi sanoa tohvelisankariksi, tai ehkä joskus leikillään ja rakastavasti 😘.

    Pääsisinpä sanomaan sen hänelle oikeasti.

    Äänestä

  • palkinnot_on kirjoitti:

    Enpä todellakaan ole kanssasi samaa mieltä.

    Aikuinen, itsensä tunteva ja itseään arvostava nainen ei todellakaan ole kiinnostunut kenestäkään Rymy-Eetusta, Sikailija-Sidistä tai Paskanpuhuja-Patesta, jotka tosi tiukan paikan tullen tarttuvat pulloon tai kaikkoavat maisemista kuin se kuulu varpusparvi.

    Ei, hän arvostaa miestä, joka pitää huolta läheisistään ja itsestään, seisoo sanojensa takana ja hoitaa tehtävänsä vastuullisesti, tekemättä siitä isompaa numeroa, vaikkei aina voittaisikaan.

    Tällaisiakin miehiä on, mutta harvassa. Ja yksi sellainen tietty, hieno mies, on vienyt tämän tä(h)tösen sydämen. Ja häntä ei kyllä missään nimessä voi sanoa tohvelisankariksi, tai ehkä joskus leikillään ja rakastavasti 😘.

    Pääsisinpä sanomaan sen hänelle oikeasti.

    Ulkonäöltä kuitenkin haluatte niitä rentun näköisiä eli naisen logiikalla huti menee.

    Äänestä

Toivottavasti saat palkinnoksi naisen joka kohtelee sinua hyvin:)

Äänestä

Mitä toivot saavasi palkinnoksi? Tietääkö hän, että odotat sellaista? Vai luuleeko hän sinun kilpailevan jostain toisesta palkinnosta? Ovatko kisan säännöt selvillä kummallakin ja ymmärretty samalla tavoin?

Oletteko edes samalla kentällä, jotta voitte tarkastaa em.? Yhdessä tietenkin....

Äänestä
  • Tällä palstalla palkkiot jäävät vain harhoiksi, kun ei voi tietää, ketä oikeasti on näiden Virtuaali-Vienojen ja -Veikkojen muuttuvien nikkien takana. Onko siellä oikeasti Janne, Manne vaiko transvestiitti Suzanne.....

    Miten kanssaan pääsisi yhteyteen - ihan irl?

    Äänestä

Et saa mitään.

Olen henkilökohtaisesti oppinut sen. Päälle päin ihmiset voivat olla kivoja ja sinua pidetään kilttinä, mutta olet heille pelkkää ilmaa käytännössä pikkunössömuna.

Ja naiset eivät syty pikkunössömunista ellet sitten ole trendikäs pellehermanni eli sellainen feministinen mekkoeino joka homomaisesti kaiken mitä nainen käskee.

Suositteleen olemaan "viielämpi", kovempi, pahempi jne.
Sillä tavoin saa helposti pillua.

Hyvyydellä saat miehenä naisista kivoja kavereita jotka ovat niin kauan kavereitasi kun puhut ja teet kivoja heitä kohtaan etkä osoita että sinulla olisi mitään omia ajatuksia tai palleja.

Hyvyys, kiltteys jne. yhdistetään naisen tunteissa miellyttämiseen ja hiekkoutteen eli munattomuuteen.

Äänestä
  • Älä nyt viitti tuollain..

    Äänestä

  • Hävettää kirjoitti:

    Älä nyt viitti tuollain..

    Hävettää jos joku on vain realisti? En mä mahda sille mitään että maailma noin makaa, mutta hyvyydellä mies ei saavuta mitään.
    Ellei miehellä ole status ja rahaa jolloin edelleen hänen ei tarvitse olla edes hyvä.

    Hyvyys on naisten maailmassa täysin turha käsite. "hyvä mies" tarkoittaa heille täysin toisia asioita kuten channing tatumia alasti keikkumassa lavalla esittelemässä sukukalleuksiaan ja jodlaamassa kännissä. Se kaikki on naisten mielestä "hyvää" jos vain mies pysyy sitten naiselle uskollisena.
    Siinä kaikki.

    Äänestä

itsellesi hyvän mielen, se riittänee.

Äänestä

Toivotaan että löydät etsimäsi. Eli palkintomaisen naisen. Yhtä hyvän kuin olet ansainnut.

Äänestä

Totta helvetissä, pääset nopeammin taivaaseen.

Äänestä

Hyvää miestä ei muista kukaan. Kun joskus kuolet, niin siunaustilaisuudessasi on läsnä vain sinä ja pappi edellyttäen että kuulut kirkkoon. Jari Sillanpään kaltaiset miekkoset huumetaustoineen taas saavat puolestaan valtavat ihmismassat kokoontumaan heidän muistelutilaisuuksiinsa, jossa muistellaan näiden jarien hyvyyttä ja vaiherikasta elämää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MitäSaan kirjoitti:

Saankohan siitä joskus palkinnonkin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu