Matkalla häviävät lennot

Hävikkiämatkalla

Mistä johtuu että esimerkiksi Helsingistä lähteen koneen saapumistietoja ei näy kohdekentän saapuneissa vaikka uutisissa ei kerrottaisikaan maahansyöksystä? Tällaiseen törmää jatkuvasti. Vastaavasti jostain muualta ei näy lähteneeksi vaikka kone sitten saapuukin helsinkiin? Tämä on ihmetyttänyt pientä kulkijaa.

5

222

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • AY831

      Jos kyse rahtilennoista niin ne ei useinkaan näy lentokentän saapuvat/lähtevät tiedoissa tai rahtilennot voi olla listattu erikseen HKG ja SIN kenttien tyyliin. En millään usko että vaikkapa HEL-LHR tai CDG-HEL reittilento ei näkyisi lähtevissä/saapuvissa lentokentän nettisivuilla. Sulla varmaan on jotain esimerkkejä kertoa kun törmäät asiaan jatkuvasti.

    • Bittiennyrjähdykset

      Se on sitä digitalisaatiota...

    • Hävikkiämatkalla

      Tässä yksi esimerkki tältä päivältä. Helsingista on lähtenyt lento FH 846 Antalyaan klo 14.28 mutta Antalyan airportin sivuilla sitä ei ole kirjattu saapuneeksi. Tai en ainakaan minä löydä. Samaisen koneen olisi pitänyt jatkaa Kyproksen Ercaniin. Tällaisia on tullut eteen ennenkin.

    • WhoCaresss

      Hommaa nörtti parempaa tekemistä.

      • Hävikkiämatkalla

        Kiitos kiitos. On kunnia saada lähes 70 vuotiaana tuollainen tunnustus! Hienoa!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      119
      5089
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      30
      3628
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2460
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      50
      1578
    5. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      41
      1560
    6. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      24
      1484
    7. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      21
      1307
    8. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1282
    9. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      1188
    10. Olen oikeasti aika mukava

      Vaikka itse sanonkin. Tunnemyrsky sekoitti mieltä silloin ja annoin aika kahjon kuvan itsestäni.
      Ikävä
      22
      1107
    Aihe