Mistä johtuu että esimerkiksi Helsingistä lähteen koneen saapumistietoja ei näy kohdekentän saapuneissa vaikka uutisissa ei kerrottaisikaan maahansyöksystä? Tällaiseen törmää jatkuvasti. Vastaavasti jostain muualta ei näy lähteneeksi vaikka kone sitten saapuukin helsinkiin? Tämä on ihmetyttänyt pientä kulkijaa.
Matkalla häviävät lennot
Hävikkiämatkalla
5253
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Jos kyse rahtilennoista niin ne ei useinkaan näy lentokentän saapuvat/lähtevät tiedoissa tai rahtilennot voi olla listattu erikseen HKG ja SIN kenttien tyyliin. En millään usko että vaikkapa HEL-LHR tai CDG-HEL reittilento ei näkyisi lähtevissä/saapuvissa lentokentän nettisivuilla. Sulla varmaan on jotain esimerkkejä kertoa kun törmäät asiaan jatkuvasti.
Se on sitä digitalisaatiota...
Tässä yksi esimerkki tältä päivältä. Helsingista on lähtenyt lento FH 846 Antalyaan klo 14.28 mutta Antalyan airportin sivuilla sitä ei ole kirjattu saapuneeksi. Tai en ainakaan minä löydä. Samaisen koneen olisi pitänyt jatkaa Kyproksen Ercaniin. Tällaisia on tullut eteen ennenkin.
Hommaa nörtti parempaa tekemistä.
Kiitos kiitos. On kunnia saada lähes 70 vuotiaana tuollainen tunnustus! Hienoa!