Paljonko Lahdesta oli ko, aatteen edustajia Tampereelle? videoista jonkun lahtelaisen natsimarssijan tunnistin, oliko vastustajia matkustanut Tampereelle? Miten työnantajat suhtautuvat näihin ääriliikkeiden edustajiin? Tai nuorison parissa työtä tekevien yhdistysten johtoporras?
Lahden natsit ja antifat
lahdenääriliikkeet
5193
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Lahtelainen Suomi ensin väki näyttää sivuillaan pitävän vastarintaliikettä omana väkenään, kansallismielisinä. Kuten muualtakin Suomesta olevat. Suomi Ensin oli Tampereella.
Korjaan, siis SE-yhdistyksen yleisellä facebook-sivullaan, ihan "valtakunnallisella". samoin rinnakkaisryhmä Rajat kiinni.
Ei natsit käy töissä. Työnhakuun siis ainoa vaikutus.
Itse anarkistien puolella olin.Natsismi on pyrittävä kieltämään Suomessa.Suomi Ensin ryhmän jotenkin hyväksyn kun lopettivat älyttömän Maidaninsa.Suurin osa Tampereella ei ollut kuitenkaan anarkisteja vaan aivan tavallisia tamperelaisia.Itse tyydyin vain huutamaan "syö paskaa natsipaska" heh
Hieno homma kuitenkin että Lahdessakaan ei kenenkään tarvitse kulkea hunnutettuna koska Suomi ei ole islamilainen valtio :https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/2641