Hei Lugesteronien käyttäjät !

Kitty1234

Heippa! Näitä keskusteluja on varmaan jo aika paljon mutta kyselempä uudelleen...

ollaan tässä yritetty lasta kohta puoli vuotta. Olin aiemmin jo raskaana noin vuosi sitten joka sitten päättyi keskenmenoon :( sen jälkeen ihan vaan yritetty laskemalla päiviä ja ovistestejä käyttämällä. Sitten lääkäri ehdotti Luggeja paikallisesti. Niitä käytin nyt 12 päivää oviksen jälkeen. Menkat olis pitäny jo alkaa mutta ei kuulu. Testin jo tein mikä näytti negaa.. alavatsassa nippailee, vihloo ja kuumottaa oudosti eli ei normaaleja menkka tuntemuksia mulle ! Päänsärkyä, väsymystä, turvotusta on mitkä taas viittaa menkkojen alkuun. Tulee vaan olo että raskaana(ko) jos nyt testi virheellisesti näytti negaa..?

Te jotka olette käyttäneet luggeja raskautumiseen, onko kierto siitynyt ja kuinka paljon. Mitä oireita käytöstä on tullut ?

1

164

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lugevauva

      Hei, olen itse käyttänyt lugeja kahdessa kierrossa. Ekasta en tullut raskaaksi, menkat siirtyi lugejen takia 5päivää ja alkoi vasta lugejen lopetuksen jälkeen. Lugekierrosta, josta en tullut raskaaksi oireena oli väsymys lugejen laiton jälkeen.

      Nyt toisesta lugekierrosta raskaus alkoi, nyt rv6!:) Lugeja jatkan edelleen. Viime kertaan verrattuna väsymys on voinakkaampaa ja aamuisin lievästi kuvottaa. Rinnat vasta nyt alkaneet vähän kipeytyä.

      Voithan tehdä uusinta testin varmuuden vuoksi parin päivän päästä, mutta jos menkkojen olisi jo pitänyt alkaa nii tod.näk tekemäsi raskaustesti on luotettava. Itse plussasin jo 12päivää ovulaatiosta.

      Tsemppiä jatkoon!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      84
      1349
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      52
      977
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      370
      808
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      142
      759
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      55
      699
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      123
      692
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      658
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      625
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      612
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      604
    Aihe