Taika-kiitokset kun olet täällä välillä!

hyvillään

Kaunis kiitos kun täällä valaiset kysyjiä välillä,aina sellainen posiitinen asenne kirjoittaa nätisti lukijoille vaikka ei aina saisikaan onnea lupaavia vastauksia,osaat vastata realistisesti ja niin että lukija saa kivan fiiliksen kun kerrot asiat nätisti ja annat hyvän perusteen asioille,selvität perusteellisesti,ei muutamin sanoin.Haluan tietää että miten tulkitset asioita...näetkö visioina vai korteistako katsot ja saat tietyn tuntuman asioihin? Hyvää syksyn jatkoa ja palaamisiin kun kerkiät piipahtaa täälläkin!

1

208

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Taikalle

      Hei hyvillään!

      Kiitos paljon noista kauniista sanoista...ne tosiaan lämmittää myös näkijän mieltä :)

      Olen niinsanotun pitkän linjan näkijä/tulkitsija. Rakastan katsoa "sieluni silmin " ihmisten elämään, en tarvitse juurikaan paljoa pohjatietoa, mutta napakka kysymys tai kaksi saa aikaan sen, että osaan kohdistaa tilanteen juuri siihen, missä kohtaa elämäänsä kysyjä sillä hetkellä on. Saan tulkintaan apuja niin korteista kuin intuitiona. Luotan siihen, mitä minulle näytetään. Kerron/ kirjoitan asiat lähes kaunistelematta, juuri sellaisena kuin ne itsekunkin kohdalle nousee. Tulee asioita, joita kysyjä ei vielä ehkä siinä hetkessä osaa ottaa omakseen, mutta kun aikaa kuluu ja mieli työstää tulkintaa, niin voi olla, että juuri ne nähdyt asiat alkaa avautua pikkuhiljaa ja asiat ikäänkuin loksahtelee paikoilleen.

      Kysyjiä on paljon ja koetan vastata niin moneen kysymykseen, kuin aikani antaa myöten. Tämä minun kyky kun on tarkoitettu jaettavaksi niin monelle kuin vain suinkin on mahdollista.

      Kiittäen ja hyvää loppuvuotta kaikille toivottaen, Taika

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      103
      1023
    2. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      137
      794
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      197
      730
    4. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      47
      687
    5. Töysä otsikoissa

      Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
      Alavus
      29
      666
    6. Lähdetkö kanssani

      syömään joskus😘
      Ikävä
      61
      639
    7. Ketä haluaisit suudella?

      🤣
      Ikävä
      47
      610
    8. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      59
      545
    9. Mistäkö haaveilen

      Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä
      Ikävä
      29
      541
    10. Kuinka hyvin kestäisit?

      Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?
      Sinkut
      102
      530
    Aihe