Puhelimyyntityö. Kodin Fakta Oy?

kysymys-7777

Millainen firma? Käsittääkseni samat tyypit pyörittävät paikkaa kuin Turotim Oy?

19

9296

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 3kkKodinFaktassa

      Täällä asiat menneet mielestäni hyvin. Paljon myytäviä tuotteita. Ainakin helsingissä mukavaa porukkaa ja kiva ilmapiiri. Omistajapohja on eri

    • Hihahhahhoooo

      Samat tyypit, eli ihan huuhaata edellinen kommentti! :D Jos omistajapohja on eri niin ainaki kovin on samannäköset ja nimiset henkilöt puikoissa, ettei vaan oliskin heidän tuo edellinen kommentti?!

      • Hönnönnönnö

        Kyllä, samat huijarit johdossa. Fakta tietoa.


    • glajlgajlgh

      Turotim vaihtoi vain yrityksen nimen Kodin faktaksi, ilmeisesti että pääsisi huonosta maineestaan eroon. Eli firma on sama kuin Turotim.

    • tyttötöistä

      Ei mitään tekemistä Turotimin kanssa. Mikä sellainen on? Todella mukavat työkaverit ja todella reilut ja mahtavat pomot! Palkka on alan paras ja tulee aina ajoissa. Kannattaa tulla kokeilemaan muutamaksi kuukaudeksi niin tiedät paremmin!

      • Yep

        Valitan olon töissä turotimissä ja nykyisen työni puolesta tiedän et naamat on samat


    • Jimu

      Huuhaa paskaa koko saatanan puhelinmyynti! =)

    • ravintolisää

      Myydäänkö siellä huippuhyviä vitamiineja Neolife:n? On amerikkailainen ja on paras Suomessa, mutta kallis? Tepsii kylläkin.

    • Sinni

      Kusetusta koko juttu eivät pidä puheitaan palkasta eikä sopimuksista pysykää pois siitä firmasta

    • rtewtwetrwe

      kodin fakta------nikolex oy aikoinaan vrityksiä muitakin firmoja samat tekijät taustalla!!

      • Anonyymi

        nikolex aivan eri firma


    • Eliasko

      En hirveästi suosittele, kun sovitun sopimuksen mukaiset palkkoja ei makseta maksetaan vähemmän ja takuu ja pohja palkkaa ei makseta. Työtäkin joudut tekemään pitempään kun on sovittu.

      • Anonyymi

        Ei pidä paikkaansa. Pitääkö dissata kun itse ei osaa työskennellä.
        Aina on maksettu sitä mistä on sovittu.


    • onkorikollistatointaa

      Entinen Turotim Jyväskylä, en tiedä mitä myyvät tai kaupittelevat, mutta arvelen ettei kovin hyvä juttu ole. Oli aikoinaan Turolla töissä sai vaikutelman, että aika salakähmää ja naamiollista toimintaa sekä tekopeliä.

      • Anonyymi

    • Anonyymi

      KF-Myynti taitaa olla nykyään. Onko loppumassa kun Tre:een toimistolla enää kaksi työntekijää? Omistaja Hesassa on varmaan jo eläkkeellä

    • Anonyymi

      Älä mene töihin, sillä palkanmaksu ei toimi Kodin Faktan lehtimyynnissä! Varo oman etusi vuoksi tätä firmaa työnantajana!

      • Anonyymi

        Jos tykkäät rahasta ja haluat edetä urallasi, kierrä kf myynti Oy kaukaa. Sopii paremmin eläkeläiselle, joka tietää myymisestä ennestään jotain tai on jo myyjä. Palkka on naurettavan pieni. Tuote, josta asiakas maksaa 129 maksetaan myyjälle joko 5e tai peräti 10e riippuen mitä listaa saat soittaa. Kyseessä tekstiilituote. Tampereen toimistolla on vastaavana ollu jo vuosikaudet henkilö, joka etsii hukassa olevia hanskojaan...
        Palkan maksussa on hirveästi ongelmia tai maksuissa on naamaraja. Palkkakuitteja ei saa edes pyytämällä. Palkka saattaa olla useita päiviä myöhässä ja selityksiä kuulee, mikä on surkuhupaisaa myyntialalla.
        Mut joo, toiset selittää ja toiset tekee!


        Tsemppiä teille, jotka tiedätte mistä puhun ☀️


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      86
      2483
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1435
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      81
      1321
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      11
      1192
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      905
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      890
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      763
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      101
      750
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      30
      743
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      696
    Aihe