Taikaliini,,,kysymys ihmis-suhteisiin.

Darjia

Hei,yksi kyssäri ihmis-suhteisiin. Olet vastannut jo yhteen tärkeään juttuuni...mutta mikäli voimavaroja vielä riittää vastata niin -voinko luottaa uuteen ystävättereen? samojen asioiden kanssa olemme painimassa ja keskusteltu...tuntuu aidolta mukavalta ihmiseltä...en yleensä luota toisiin naisiin!ja suojakeino ....kun liikun tietyssä paikassa....miten selviän takertuvitsa tai utelaista ilkeistä tutuista?en kehtaa olla ilkeä vaikka oikeesti se tekis jo hyvää! olen puoleni pitävä nainen mutta joskus kynnys puolustaa väkevämmin on hakusassa ettei joudu huonoon valoon,,,vaikka mikäs tilivelvollinen sitäe nää tässä keski-iässä kellekään on,,,ahdistaa iholle tulevat muutamant ihmiset,,,en nyt ketään ala kiertelemäänkään,,,olen aika pidetty muutoin mutta ihmsiä kiinnostaa hyvin mieheni elämä ja asiat,,,ja munkin ,,,tekis mieli päräyttää ensikerralla,illanvietto meni pilalle kääkän ,,,päräytänkö jo? aistin vaan negatiiviset ihmiset liiankin herkästi ja tulee paha olo,,tunne että pitää häipyä...mutta en ota tavakseni kiertää ketään jotta se olisi multa pois joku tilaisuus illanvietossa,,olen harmistusmagneetti,,,,?suojauskeino...kä'det puuhkaan,,,suojelusamuletti kaulaan aina?

2

92

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Taikalle

      Hei Darjia!

      Kysymyksesi koski uutta ystävätärtä ja sitä, että voitko luottaa häneen? Kyllä voit. Tämä uusi tuttavuus nimenomaan on edustaa juuri sitä, mitkä realiteetit teillä molemmilla on. Samaistuminen, samat toiveet, haaveet saa aikaan sen, että ymmärrätte todella hyvin toisianne.

      Näen, että olet kovin katkera ympärillä liikkuviin ihmisiin, tietyllä tapaa kannattaa todella ollakin varovainen, sillä juuri ne uteliaat kanssaihmiset ei todellakaan tue sinun nykyistä elämääsi.
      Mitätöi mielessäsi heidät ja anna heidän elää juuri sellaista elämää, kuin itsekukin tahtoo, mutta sano napakasti myös se, että myös SINÄ tahdot vapauden elää eläämääsi niin, että siihen ei aiheetta puuttuttasi!
      Sulla on nyt suuria odotuksia tulevaisuuteen ja kyllä, näen että ne odotukset todellakin tulee täyttymään aikaa myöten. Tämä Rakkaasi tulee seisomaan rinnallasi hamaan tulevaan, kunhan saa ensin omat asiat järjestymään...aikaa kyllä on :)

    • Darjia

      Kaumiis kiitokset Taika sinulle,,,vaistoni puhuu mitä vastasit tismalleen noin!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      118
      5428
    2. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      71
      5168
    3. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      91
      4184
    4. Miten mä olisin

      Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.
      Ikävä
      75
      3650
    5. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      60
      3268
    6. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      43
      2851
    7. Kerro kolme huonoa ja

      kolme hyvää asiaa kaivatustasi? Än yy tee nyt
      Ikävä
      15
      2317
    8. Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen

      Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️
      Ikävä
      57
      2010
    9. Rakastatko mua

      Vielä?
      Ikävä
      42
      1862
    10. Onko kaivattusi

      kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.
      Ikävä
      38
      1713
    Aihe