Taikaliini,,,kysymys ihmis-suhteisiin.

Darjia

Hei,yksi kyssäri ihmis-suhteisiin. Olet vastannut jo yhteen tärkeään juttuuni...mutta mikäli voimavaroja vielä riittää vastata niin -voinko luottaa uuteen ystävättereen? samojen asioiden kanssa olemme painimassa ja keskusteltu...tuntuu aidolta mukavalta ihmiseltä...en yleensä luota toisiin naisiin!ja suojakeino ....kun liikun tietyssä paikassa....miten selviän takertuvitsa tai utelaista ilkeistä tutuista?en kehtaa olla ilkeä vaikka oikeesti se tekis jo hyvää! olen puoleni pitävä nainen mutta joskus kynnys puolustaa väkevämmin on hakusassa ettei joudu huonoon valoon,,,vaikka mikäs tilivelvollinen sitäe nää tässä keski-iässä kellekään on,,,ahdistaa iholle tulevat muutamant ihmiset,,,en nyt ketään ala kiertelemäänkään,,,olen aika pidetty muutoin mutta ihmsiä kiinnostaa hyvin mieheni elämä ja asiat,,,ja munkin ,,,tekis mieli päräyttää ensikerralla,illanvietto meni pilalle kääkän ,,,päräytänkö jo? aistin vaan negatiiviset ihmiset liiankin herkästi ja tulee paha olo,,tunne että pitää häipyä...mutta en ota tavakseni kiertää ketään jotta se olisi multa pois joku tilaisuus illanvietossa,,olen harmistusmagneetti,,,,?suojauskeino...kä'det puuhkaan,,,suojelusamuletti kaulaan aina?

2

119

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Taikalle

      Hei Darjia!

      Kysymyksesi koski uutta ystävätärtä ja sitä, että voitko luottaa häneen? Kyllä voit. Tämä uusi tuttavuus nimenomaan on edustaa juuri sitä, mitkä realiteetit teillä molemmilla on. Samaistuminen, samat toiveet, haaveet saa aikaan sen, että ymmärrätte todella hyvin toisianne.

      Näen, että olet kovin katkera ympärillä liikkuviin ihmisiin, tietyllä tapaa kannattaa todella ollakin varovainen, sillä juuri ne uteliaat kanssaihmiset ei todellakaan tue sinun nykyistä elämääsi.
      Mitätöi mielessäsi heidät ja anna heidän elää juuri sellaista elämää, kuin itsekukin tahtoo, mutta sano napakasti myös se, että myös SINÄ tahdot vapauden elää eläämääsi niin, että siihen ei aiheetta puuttuttasi!
      Sulla on nyt suuria odotuksia tulevaisuuteen ja kyllä, näen että ne odotukset todellakin tulee täyttymään aikaa myöten. Tämä Rakkaasi tulee seisomaan rinnallasi hamaan tulevaan, kunhan saa ensin omat asiat järjestymään...aikaa kyllä on :)

    • Darjia

      Kaumiis kiitokset Taika sinulle,,,vaistoni puhuu mitä vastasit tismalleen noin!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      75
      7471
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      73
      7319
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      153
      5914
    4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      54
      4857
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      20
      4129
    6. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3840
    7. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      31
      3457
    8. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      38
      3382
    9. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      82
      2857
    10. Adonikselle

      Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin
      Ikävä
      209
      2512
    Aihe