Aleksi Saranki on jämpti

tuetpoies

Sinne vaan törsät Uuteenkaupunkiin autoja kasaamaan. Rehellistä työtä tuilla loisimisen sijaan.

7

157

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ainakelastasatoa

      Ei tuetta oli duunia tai ei.

    • Aijjjaaaa

      ”Teollisuuspolitiikan keinovalikoimaan kuuluvat perinteisesti valtiontuet. Jäsenmaat ovat kriisin seurauksena lisänneet vuosien 2008 - 09 aikana autoteollisuuden tukia miljardeilla euroilla. Yksinomaan GM:n Opelin rakenneuudistusten rahoitustarpeeksi arvioitiin 3,3 miljardia euroa. Sarkozyn lainalupaus teollisuudelle oli vuoden 2009 alussa puolestaan 6,5 miljardia euroa. Luetteloa voisi jatkaa vielä pitkään. Myös Uusikaupunki on aikoinaan saanut osansa. Samoin on tietysti toimittu globaalistikin, kuten muun muassa USA:ssa, Kiinassa ja Venäjällä.”

      http://www.finland.eu/public/default.aspx?contentid=185544&culture=fi-FI

      • mersuja

        Lisäksi on mainittava kuljetustuet , suomen verorahoilla tuetaan kuljetuksia merellä yli 100 miljoonalla vuodessa suomeen ja suomesta ulos.


      • pulkalert812gstreetw
        mersuja kirjoitti:

        Lisäksi on mainittava kuljetustuet , suomen verorahoilla tuetaan kuljetuksia merellä yli 100 miljoonalla vuodessa suomeen ja suomesta ulos.

        Maksavat enemmän takaisin kuin saavat tukia. Tuo yhtälö ei jostain kumman syysrä toimi tukijussien idänkaupassa tai paikallisessa psineesissä. Mutta paskooko sitä tukemaha. Nuoki rahhoot kepu tukijussille Ilomantsiin ja Kuhmoon jotta suavat pojat irina veeruska hiv pimpottia.


    • asphaltfermer
    • cr8salbcoxkrig

      Aleksin tuottamalla lisähyödyllä rikastuvat tukijussi ja puoli-ilmaista ruokaa suomalaisten verovaroilla tukijussien vaatimuksesta syövä veli venäläinen.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      107
      4662
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3433
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2390
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      49
      1514
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      36
      1423
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      38
      1236
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1142
    8. 159
      1036
    9. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      1028
    10. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      954
    Aihe