En vain vieläkään nainen käsitä miten siitä tilanteesta missä me sinun kanssasi olimme, päädyttiin tähän. Ainoa syy minkä keksin, että jo silloin tuli kuvioihin uusi mies. Ja siksi tiedänkin tämän ikävöintini olevan aivan turhaa. Koska jos hän pystyi tulemaan väliimme niin sinulla on häntä kohtaan voimakkaammat tunteet. Tiedostan tuon, ja se nakertaa itsetuntoa aivan helveetisti. Mutta silti odotan jotain ihmettä. Olen sekaisin.
En ymmärrä mitä meille tapahtui
ymmälläni
201038
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Ei ollut mitään toista miestä siinä tilanteessa. Sinua minä ihailin ja katselin vaan sinkkunakin. Meidän tilanteessa ei tapahtunut muuta kuin flirttiä puolin ja toisin. Vieläkin ikävöin, mutta en uskoltanut jutella sinulle enempää kuin pari sanaa.
Millainen tilanne teillä oli?
Oletko myös varattu?
Minä taas näkisin asian niin että toinen nainen tuli meidän väliin.
Enkä halunnut olla enään riesaksi sinulle.
Et vain enää välittänyt tarpeeksi, se oli minulle kova paikka. Anteeksi olet kaiken saanut pyytämättäkin. Sellainen olen.
Taitaa olla tyhmyyden huippu vastata tähän, enhän voi olettaa tämän olevan kaivatultani.
Hänestä en pääse yli enkä ympäri koskaan.
Jatkan elämääni ja yritän jatkaa näillä eväillä joita minulla nyt on.
Toista kaltaistaan tuskin tulen kohtaamaan uudelleen.
Ikävä on kyllä vieläkin.
Mulle riittäis yksi viesti naiselta ja avoin asioiden läpikäynti, lupaus tulevaisuudesta ja halu toiseen. Sillä asiat korjaantuisi. Eikä ole toista naista täällä ainakaan tullut sotkemaan. Mutta luulen että naiselle on saattanut tulla jo muita suunnitelmia, ehkä jo uusi mieskin.
Juu, minä en ole sinun kaipailemasi. Moneen vuoteen minä en ole nähnyt ketään muuta naista kuin hänet. Minulla on siis silmät vain hänelle. Muut naiset on ajatuksenakin aivan poissuljettu.
Miksi miehet aina kuvittelee, että naisella on uusi mies? Itselläni ei ollut. En vain yksinkertaisesti jaksanut sitä yhteiselämää, vaikka kummallakin oli omat asunnot. Jatkuvasti miehen exä oli jollain kummalla tavalla mukana meidän elämässä.
Ei meillä kummankaan exät olleet mitenkään esteenä. Ne olivat historiaa jo molemmilla.
Hei mittatäys.
Mitäs tunkesit väliin etkä antanu niiden selvittää välejään. Ihan oikein tollasille kakkoselle.
Ex on ex. Pysy lutka ruodussa. Olet ex. Minä nyx. Tajua jo tai saat lähestymiskiellon
Mun kohdalla se on katkennut siihen, ettei mies ole tehnyt aloitetta eli pyytänyt ulos. Nykyaikana pidetään kai niin selvänä sitä, että nainen tekee aloitteen.
Tunnisteita kiitos?
Näin se meni. Sydämeni kuuluu toiselle miehelle. Mielestäni hoidin asian niin kuin kuuluu, vaikka en siitä miehestä sulle kertonutkaan. Se asia kun ei sulle kuulu.
Tämä olisi erittäin kiva kuulla häneltä itseltään. Selviäisi pääni kerralla tästä epätietoisuuden sumusta. Laittaisit edes jonkin tunnisteen, että tietäisin sen olevan sinä.
Laitan sen miehen vielä vähän koville, haittaaks? Se on aika nössö meikäläiseen verrattuna.
olkoon vaan nössö, mutt muuten helskutin paljon parempi joka asiassa ; ) juu nou vot ai miin ; )
Mitä sitten teet täällä, jos asiat on niin hyvin?
Kyllä ukkoni kakkonen huolehtii että käsitän asiat oikein. Tahallaan miestä kiusaa. Tiedän että erota minun pitäisi mutta en anna sitä iloa kakkoselle. Olen ehkä vittumainen luonne mutta näin saan kostoni. Hämmentäkööt ukkoa miten lystää. Kai saa sen joskus eron pyytämään mutta tietää että kalliiksi tulee. Samoin voin näyttää ne todisteet mitä raukka touhunnut kakkosen kanssa jo vuosia. Olkoot sitten hänen perheensä ylpeä kuinka avioliiton häpäisi ja näkisin ikäkriisin vaikuttaneen. Olen lempeä ja esitän niin hyvää ykköstä kuten pystyn. Kostan kyllä noille kahdelle nussijalle kyllä. Eron tullessa en aio olla se jota säälitään. Säälikööt tuota kakkosta. Yhteisiä tuttuja kun löytyy joten saan ne uskomaan kyllä . Nauttikoot uudesta suhteestaan täysillä kavereiden ymmärtäessä. Kosto tämä on sen myönnän mutta oikeus se on mullakin näin tehdä.
Älä jaksa tuota samaa aina. Melko hullua tekstiä.
Oletko kuullut tuosta naisesta milloin viimeksi?