Biotehtaan punikki

Antaa tehtaan nyt päästä ensin hyvään vauhtiin, niin sitten ruvetaan talosta mittaamaan ulos huikean kovia palkankorotuksia, tai muuten menee sellupadat kylmäksi.
3193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Joo hirveät kakka-hajut tulee sitten kokonaan taas 4-tielle.

Äänestä

Me punikit ollaan ikuinen piikki porvarin lihassa. Kohta alkaa liksat nousemaan, tai rankaralli loppuu.

Äänestä

Ei tehtaan porvari pääse ikinä eroon punikeista, vaikka kuinka yrittää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


näin-se-menee kirjoitti:

Antaa tehtaan nyt päästä ensin hyvään vauhtiin, niin sitten ruvetaan talosta mittaamaan ulos huikean kovia palkankorotuksia, tai muuten menee sellupadat kylmäksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu