Refluksitauti ja Somac ja omenaviinietikka

F0rtuna95

Oon nyt kärsinyt refluksitaudista noin 3-4 vuotta. Rupesin todella miettimään mikä on kun röökiä poltettaessa välillä tuli yökkirefleksejä ja samoin kun söi pizzaa. Nyt oon yli vuoden käyttänyt somac lääkettä ja oon huomannut että lähes kokoajan on silti karvas, hapan maku suussa. Eilen luin että moni on saanut apua omenaviinietikasta että sen juominen auttaisi. Kaipaisin tästä nyt tarinoita kokemuksista ja että miten kun tällä hetkellä syön somaccia että pitääkö se lopettaa ennen kuin kokeilee tuota omenaviinietikkaa ja millä tavalla kannattaisi somac lopettaa ettei tulisi oireita, sillä nehän saattavat tulla voimakkaina kun lopettaa somacin käytön suoraan.

4

2996

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vitsivissiin

      Luuletko tosiaan, että hapan etikka parantaa happovaivasi ???

    • tuma

      Lue ja kokeile thera.fi .
      Uusi kotimainen "lääke" suolistoon ja refluksiin. Sinkkikarnosiini.

      REZCUE on Sinkkikarnosiini L-Glutamiinijauhe. Se sekoitetaan lämpimään veteen tai teehen jolloin se liukenee täysin nesteeseen. Lämmin juoma nautitaan rauhalliseen tahtiin, jolloin sinkkikarnosiinin vaikutus ulottuu suun ja ruokatorven limakalvoista aina vatsalaukun ja suoliston limakalvolle asti.

    • pötsipelaamaan

      Kaikista kustannustehokkainta on ruokasoodan ja hanaveden yhdistelmä. Voit nauttia tarpeesi mukaan.
      Lopeta se tupakanpoltto.
      Pidä vatsastasi huolta syömällä joka päivä puoli litraa maustamatonta jugurttia.
      Jos tulehdusta niin syö jugurtin seassa peukalonpään kokoinen pala tuoretta inkivääriä. Inkivääri on myös edullista.
      Somaceilla menetät rahasi ja pötsisi ei tule kuntoon.

    • Anonyymi

      Minun refluksi hellitti kun sain painoa pudotettua 7-8 kiloa.Nyt otan omenaviinietikka päivittäin lämpimän veden seassa ja viimeisetkin happovaivat hävinneet.Jos sinulla on refluksioireita ota ruokasoodaa veden kanssa.Paljon parempi kuin somac.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      20
      5323
    2. Taposta murhaksi

      Mitä tästä tapauksesta tiedetään?
      Kajaani
      50
      1381
    3. Grilli lopettaa?

      Pitääkö huhu paikkaansa että grilli lopettaa lähiaikoina?
      Suomussalmi
      11
      807
    4. Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?

      Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️
      Ikävä
      58
      778
    5. Olet nuorempi nainen aivan ihana

      Tykkään susta ihan valtavasti ❤️❤️
      Ikävä
      47
      769
    6. Pitääkö luovuttaa?

      Sano nyt edes jotain 👾
      Ikävä
      46
      762
    7. Mitä teet nainen

      Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,
      Ikävä
      52
      757
    8. Mitä vastaisit

      Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle
      Ikävä
      49
      746
    9. Onko oikein? Kaikki naiset "jäivät rannalle" Maajussille morsian -pääsarjasta - He ovat mukana!

      JES, Maajussille morsian starttaa ja tiedossa on tuttuun tyyliin kaksi eri ohjelmaa: Maajussille morsian ja Maajussille
      Maajussille morsian
      8
      734
    10. Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa

      Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom
      Kotimaiset julkkisjuorut
      132
      725
    Aihe