Tiedostan että rakastan sinua, eikä se ole muuttumassa mihinkään. Se ei kulu pois. En pyydä anteeksi tunteita, mutta olisin hoitanut asiat toisin, jos olisin silloin osannut paremmin. Se oli sitä aikaa. Sinäkään et ole kohdellut minua aina oikein, mutta ymmärrän miksi olet niin tehnyt, yrittäen parhaasi. Koko tunneskaalan olen varmaan käynyt läpi. Toivon että joskus vielä kohdataan ja voidaan puhua asiat halki. Elämäni raskain kokemus silti, vaikka olisi mistä valita.
En koskaan leikkinyt sun tunteilla
TerveisetHänelle
34811
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
Voisin kirjoittaa aiva samoin sanoin..Toivottavasti kohdataan..
Jotenkin vaikea uskoa, kun tiedän mitä elämääsi nyt kuuluu.
Toivottavasti asiasi järjestyvät aloittaja. Voimia!
Näin se meni. Tämä on elämäni raskain syksy. Et vain poistu mielestäni. Sydämeeni jäät ikuisesti.
Naiselle?
Naiselle.
Teit itse väärin myönnä se.
Toivotaan parasta elämääsi.
Kenelle tämä on? Olisiko mahdollista, että laittaisit jonkin tunnisteen, ettei tarvitse arvailla?
Tarkoittaako aloitus siis, ettet halua mitään?
Meneekö siis mieheltä naiselle vai naiselta miehelle? Ja minne päin?
Sille jonka sukunimelle kerran naureskelin. ;) Hyvää yötä!
Siis minulle taitaa olla ;) Hyvää Yötä!
Eka ja vika vastaus on minulta!!!
Ei se nyt niin kauhea ole, mutta saattaa se aluksi naurattaa, itseäkin.
Tarkoitatko heti aloituksen jälkeen nimimerkillä naiseltamiehelle ja myöhemmin toisella nimimerkillä kumpavainkohdattaisii?
Juu Tarkoitan.
Et tainnut rakastaa mua tarpeeksi
Huutelee ja kelle jiille huutelee? Avasin tän koska tässä oli jotain tuttua.. ja kun luin aloituksen niin olin että tää voisi yhtä hyvin olla minun kirjoittama.
Olen myös sitä mieltä että molemmat toimimme väärin ja toivoisikin että voitaisiin sopia ja antaa anteeksi toisillemme ja jatkaa kenties tai siis aloittaa yhteinen polkumme, siis jos molemmat tunnemme sanoin!!!
siis *SAMOIN*
En ole koskaan sinulle suuttunut , vaikka
Vanhassako vara pysyvämpi vai miten tämän tulkitsee.
Kyllä te tuntemattomat jaksatte toisillenne täällä jauhaa, mutta miksi se on niin vaikeaa kohdata se kaivattu kasvokkain reaalielämässä ja jutella näistä samoista asioista hänelle.
Niin onhan sitä yritetty, mutta huonoin tuloksin. Hemmetin mies kun aina pakenee!
Minkä ihmeen vuoksi täällä jatkat, jos hän tosielämässä pakenee, anna mennä, et kai mitään vastuuntunnotonta jätkää elämääsi halua.
Äläs puutu tähän, tosi rakkaus ei sammu, jos olemme toisillemme ne oikeat. Minä kaipaan häntä ja luulisin hänen tuntevan samoin :)
Ei vuosikaan ole sitä tunnetta vienyt, ja odotan ja odotan, milloin hän tulee sen kertomaan minulle, sillä tunnen ja aistin hänet tietyssä paikassa.
Tiellä. Haluisin erota mutta rouva ei halua lähteä liitosta. Asia suunnattomasti vituttaa. Kaljaa täytyy ottaa joka ilta että jaksaa tätä perhe helvettiä. Yö unetkin on kutistuneet muutamaan tuntiin. Olen väsynyt kaikkeen.
Voi ei Pelastakaa tuo perhehelvetsitä ja heti! Vai vaimo vastustaa? Miksi se vastustaa? Ei kai se rakasta tuollaista miestä joka valitsee perhehelvetin kun vaimo ei eroa halua? Miksi se vaimon pitää eroa pyytää? Ai niin ettei vaan tuo toinen nainen saa syitä niskaansa teidänveron syyksi? Voi voi kenenhän ukkomies olet? Jos nyt sattuisit olemaan minun etkä kertoisi mitä haluat niin pidä turpa kiinni ja alistu! Kerrot sitten kun uskallat joohan?
anteeks voisit pyytää ainaski niitä miljoonaa vittuiluviestii mitä sille postasit, kukaan ei ansaitte semmottii eikä ne kyl kerro rakkaudesta.
No ei kerro mutta hyvin on esitetty toisillemme eikö totta? Pus sulle!
ällö olkoon mua pusuttelematta, on nääs se oikee pusuttelija tääl irlissä joten kommentointi riittää. kiits vaan.
Mitä muuta nimitystä siitä voisi käyttää.
Sitten ..... mitä ? Raakaa ja julmaa se ainakin näytti olevan, harvemmin rakastuneen ihmisen ajattelisi niin toimivan.
...
Kuulostaa kovin tutulta.
Joskus tilanteet leviää muodottomiksi eikä näe enää kirkkaasti. Ei näe metsää puilta tai tässä tapauksessa paremminkin puuta metsältä, voisi olla osuvampi.