Kyselen tässä tietoja epäselväksi jääneiden katoamistapausten suhteen. Murha.infossa on ollut ihmettelyä, että selvisikö Hämeenlinnasta vuonna 1980 kadonneen 19-vuotiaan espoolaisen Marja Nevalan tapaus koskaan, vai jäikö kadoksiin... Tietääkö joku, löytyikö Nevala jostain, vaiko ei?
Ajallisesti tapaus ei sovi Forssan alueen Liinaharja-Ristikankare-Leinonen sarjamurhaajaan.
Nevala oli siis Espoosta, mutta hän opiskeli ammattikoulussa Hämeenlinnassa. Nevala oli lintsannut keskellä viikkoa kahtena päivänä koulusta, missä vaiheessa hänestä tehtiin viimeinen havainto Hämeenlinnassa. Tämän jälkeen hänestä ei ollut kuukausiin yhtään havaintoa. Epäselvää on kuitenkin se, että löytyikö häntä koskaan.
19-vuotiaan Marja Nevalan katoaminen vuonna 1980
RobertRessler
1
154
Vastaukset
- RobertRessler
Tässä olis linkki Helsingin Sanomissa olleeseen juttuun: https://postimg.org/image/kgin22tzv/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1185408
- 715148
- 914174
Miten mä olisin
Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.753640Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv603258- 432841
- 152317
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️541969- 421862
Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381713