Pihla Viitala sanoi, että suomalaiset naisnäyttelijät on koulutettuja näyttelijöitä ja siksi hän ei halua näytellä amerikkalaisissa elokuvissa. Hän pitää siis suomalaisia naisnäyttelijöitä parempina näyttelijöinä, kun amerikkalaisia kollegojaan.
Jos katsoo Imdb-sivustolta naisnäyttelijöiden biografioita, niin kaikilla on näyttelijäkoulutusta ja jo lukiossa ovat olleet draamakoulutuksessa.
Voihan se olla, että Suomessa on maailman parhaat näyttelijät maailmassa.
Itse olen sitä mieltä, että amerikkalaiset naisnäyttelijät on kyllä parempia, mutta kai se on makuasia.
Pihla Viitala: Amerikkalaiset ei osaa näytellä
6
101
Vastaukset
- feede
No eivät ne pahemmin osaa, mutta siltikin paremmin kuin suomalaiset. Yksikään suomalainen ei taasen yllä yhdenkään brittinäyttelijän kanssa samalle viivalle. Britit ovat euroopan parhaimmistoa siinä lajissa.
- koolutusta
Koulutuksella ei tietenkään ole mitään tekemistä sen kanssa, että onko hyvä näyttelijä. Teatterikorkeakoulun käynyt näyttelijä haluaa varmaan uskotella itselleen, että koulutus tekisi hyvä näyttelijän, mutta näinhän asia ei ole. Esimerkkejä on lukuisia, mutta mainitaan nyt vaikka pari kaikkien tuntemaa kotimaista: Antti Reini ja Joonas Nordman. Ja kyllä, myös teatterissa voi aivan mainiosti näytellä ilman teatteritaiteen maisterin papereita.
- puhuselvästi
Tämä kyseinen näyttelijä ei itse osaa puhua, kaikki missä esiintyy, pitäisi olla tekstitetty, kun ulosanti on niin huono, suu ei aukea puhuessa juuri ollenkaan ja vuorosanat on yhtä muminaa, kaikissa elokuvissa ja näytelmissä on kyseisellä henkilöllä sama ongelma. Lähiaikoina oli jännityssarja, missä tämä kyseinen näyttelijä oli ja puhe oli monotonista muminaa.
- jalkapatikka
Ja niin tuli Pihla Viitalasta mainosääni. E todellakaan pidä hänen äännsä tekopehmeydestä
Eivät kantaneet näyttelijänä siivet! - Menottoo
Mutta onneksi kertoo mielipiteensä Nykäs Matista heti tuoreeltaan, tuskin on ruumis ehtinyt viiletä kun Pihla jo sivaltaa! Metoo! Naisenergiaa!
- Viitalaan
se oppi ja koulutus ei sitten näemmä ole kaikin osin uponnut,, ei jatkoon.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662288Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381883Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣241578Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1711550Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.881296Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost1841204Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1111125Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬241120- 77949
En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9942