Otatteko alkoholia

kossuvissy3

Te joilla kakkotyyppi ja lääkitys siihen, otatteko alkoholia ? Itse en vielä tämän uuden lääkityksen myötä ole uskaltanut mutta nyt kun on pkkujoulu tulossa niin ajattelin kokeilla.Toivottavasti nyt nuppi ei lopullisesti sekoa. olen ns. kerran vuoteen alkoholia tyyppi.

9

330

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • B22

      Kyllä juon, mutten humalahakuisesti. Ja köytän lääkkeitä.

    • ei_kankkusille

      Täysin päihteetön

    • vitonenn

      Mulla vitostyyppi. Käytän.

    • YlivertainenToimittaja

      Mun viesti poistettiin. En juo koska en ole luuseri.

    • sensei.hachiko

      Joo. Käytän, mutta haluaisin lopettaa. Juominen ei ole enää vuosiin ollut hallinnassa vaan nyt kun otan niin vedän ns. pään täyteen aina. Yritän vältellä mutta silti tätä tapahtuu.

    • Bipo2diag2011

      Itse hörpin silloin kun huvittaa juoda, pääasiassa kerran viikossa tulee juotua kymmenkunta annosta. Lääkityksestä riippumatta, koska juomisen yhteydessä on myös kiinni käytännössä ainoat sosiaaliset kontaktit. Itsellä ei juuri ongelmaa ole "sekakäytössä" tullut, mutta jos olet tottumaton juomaan niin suosittelen varovaisuutta.

      Kertoisitko mitä nappeja vetelet niin voin todennäköisesti kertoa kyseisestä "kombosta" omakohtaisia kokemuksia.

      Suosittelen varotoimenpiteenä kertomaan jollekkin tutullesi että vetelet nappeja ja olet huolissasi miten saatat käyttäytyä. Tee esmes diili että jos alkaa homma karkaamaan lapasesta niin bileistä löytyy joku heppu joka tulee sanomaan että on aika ottaa taksi kotiin.

    • Terve.vaanmenoa

      Vedä vaan viinaa niin paljon kuin mahdollista. Pääset paskaelämästäsi iloisessa kännissä.

    • HäpeänSinua

      En, koska olen älykäs. Tyhmä juo viinaa, koska ei kestä meitä älykkäitä.

    • Dorian5

      Juon aivan liikaa.Yritän nyt raitistua koska muuten lähtee henki.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas nuoren kuolema

      Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭
      Lapua
      173
      6634
    2. Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät

      Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa
      Maailman menoa
      79
      3680
    3. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      113
      3580
    4. Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä

      Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma
      Maailman menoa
      76
      2878
    5. Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa

      Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.
      Maailman menoa
      44
      2440
    6. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      65
      2273
    7. Kuinka paljon teillä

      on ikäeroa?
      Ikävä
      121
      1829
    8. Sinusta kulta paljastuikin yllättävä

      taito. Vaikuttavaa. ❤️
      Ikävä
      54
      1308
    9. Trump asettaa Grönlannin kaappausta vastustaville Euroopan maille 10% tuontitullin

      Suomi mukana näissä maissa. Myöhemmin Trump aikoo nostaa tuontitullit 25%:iin kesäkuun alusta, jos Grönlannin kaappausta
      Maailman menoa
      376
      1303
    10. Miksi suorittamisesta tulee

      Miksi suorittamisesta tulee hyvä fiilis? Mitä sillä paikataan? Jollekinhan se voi olla jopa terapeuttista, mutta itse a
      Sinkut
      53
      1116
    Aihe