Otatteko alkoholia

kossuvissy3

Te joilla kakkotyyppi ja lääkitys siihen, otatteko alkoholia ? Itse en vielä tämän uuden lääkityksen myötä ole uskaltanut mutta nyt kun on pkkujoulu tulossa niin ajattelin kokeilla.Toivottavasti nyt nuppi ei lopullisesti sekoa. olen ns. kerran vuoteen alkoholia tyyppi.

9

311

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • B22

      Kyllä juon, mutten humalahakuisesti. Ja köytän lääkkeitä.

    • ei_kankkusille

      Täysin päihteetön

    • vitonenn

      Mulla vitostyyppi. Käytän.

    • YlivertainenToimittaja

      Mun viesti poistettiin. En juo koska en ole luuseri.

    • sensei.hachiko

      Joo. Käytän, mutta haluaisin lopettaa. Juominen ei ole enää vuosiin ollut hallinnassa vaan nyt kun otan niin vedän ns. pään täyteen aina. Yritän vältellä mutta silti tätä tapahtuu.

    • Bipo2diag2011

      Itse hörpin silloin kun huvittaa juoda, pääasiassa kerran viikossa tulee juotua kymmenkunta annosta. Lääkityksestä riippumatta, koska juomisen yhteydessä on myös kiinni käytännössä ainoat sosiaaliset kontaktit. Itsellä ei juuri ongelmaa ole "sekakäytössä" tullut, mutta jos olet tottumaton juomaan niin suosittelen varovaisuutta.

      Kertoisitko mitä nappeja vetelet niin voin todennäköisesti kertoa kyseisestä "kombosta" omakohtaisia kokemuksia.

      Suosittelen varotoimenpiteenä kertomaan jollekkin tutullesi että vetelet nappeja ja olet huolissasi miten saatat käyttäytyä. Tee esmes diili että jos alkaa homma karkaamaan lapasesta niin bileistä löytyy joku heppu joka tulee sanomaan että on aika ottaa taksi kotiin.

    • Terve.vaanmenoa

      Vedä vaan viinaa niin paljon kuin mahdollista. Pääset paskaelämästäsi iloisessa kännissä.

    • HäpeänSinua

      En, koska olen älykäs. Tyhmä juo viinaa, koska ei kestä meitä älykkäitä.

    • Dorian5

      Juon aivan liikaa.Yritän nyt raitistua koska muuten lähtee henki.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      130
      8866
    2. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      673
      5224
    3. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      26
      3516
    4. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      36
      2424
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      128
      1744
    6. 64
      1703
    7. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      211
      1519
    8. Nainen, ota nyt rauhallisesti

      Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä
      Ikävä
      138
      1387
    9. Ajattelen sinua kiitollisuudella

      Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi
      Ikävä
      60
      1139
    10. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      23
      1111
    Aihe