Te joilla kakkotyyppi ja lääkitys siihen, otatteko alkoholia ? Itse en vielä tämän uuden lääkityksen myötä ole uskaltanut mutta nyt kun on pkkujoulu tulossa niin ajattelin kokeilla.Toivottavasti nyt nuppi ei lopullisesti sekoa. olen ns. kerran vuoteen alkoholia tyyppi.
Otatteko alkoholia
9
315
Vastaukset
- B22
Kyllä juon, mutten humalahakuisesti. Ja köytän lääkkeitä.
- ei_kankkusille
Täysin päihteetön
- vitonenn
Mulla vitostyyppi. Käytän.
- YlivertainenToimittaja
Mun viesti poistettiin. En juo koska en ole luuseri.
- sensei.hachiko
Joo. Käytän, mutta haluaisin lopettaa. Juominen ei ole enää vuosiin ollut hallinnassa vaan nyt kun otan niin vedän ns. pään täyteen aina. Yritän vältellä mutta silti tätä tapahtuu.
- Bipo2diag2011
Itse hörpin silloin kun huvittaa juoda, pääasiassa kerran viikossa tulee juotua kymmenkunta annosta. Lääkityksestä riippumatta, koska juomisen yhteydessä on myös kiinni käytännössä ainoat sosiaaliset kontaktit. Itsellä ei juuri ongelmaa ole "sekakäytössä" tullut, mutta jos olet tottumaton juomaan niin suosittelen varovaisuutta.
Kertoisitko mitä nappeja vetelet niin voin todennäköisesti kertoa kyseisestä "kombosta" omakohtaisia kokemuksia.
Suosittelen varotoimenpiteenä kertomaan jollekkin tutullesi että vetelet nappeja ja olet huolissasi miten saatat käyttäytyä. Tee esmes diili että jos alkaa homma karkaamaan lapasesta niin bileistä löytyy joku heppu joka tulee sanomaan että on aika ottaa taksi kotiin. - Terve.vaanmenoa
Vedä vaan viinaa niin paljon kuin mahdollista. Pääset paskaelämästäsi iloisessa kännissä.
- HäpeänSinua
En, koska olen älykäs. Tyhmä juo viinaa, koska ei kestä meitä älykkäitä.
- Dorian5
Juon aivan liikaa.Yritän nyt raitistua koska muuten lähtee henki.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860
Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli399361"Mä elän vieläkin"
Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn403947Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?
Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.392624Pate Mustajärvi on kuollut
Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html1272546Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman
Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi1022499Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan
Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on271967Miten ikinä kelpaisin sulle
Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait161645Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää
Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.331457- 711287
Esko ja Martina viettävät joulua
Entisen avioparin joulunvietto on ylittänyt IS uutiskynnyksen1791167