Hallitunkki ongelma

Mitään en näistä tiedä, ennen vaihtanut auton omalla tunnilla vaivatta. Nyt hallitunkki Motonet pika, öljyä tuli pihalle N puol desiä, paljonko noissa sitä pitää olla? ja joku kuula putosi jostain. Ei nosta yhtään.

Mistä se öljy(hydrauliikka) lisätään samastako? En nähnyt kyljissä mitään muutakaan täyttöaukkoa?
1741
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ilmeisesti menit ruuvaamaan paineenrajoitusventtiilin auki jos jostakin tipahti kuula. Sitä ei olisi saanut tehdä, ja ilman sitä tunkki ei nosta mitään tai jos sen kuulan ja jousen paikoillen kiristävä ruuvi ei ole kunnolla pohjaan asti kiristetty, voi se tunkilla nostaessa pullahtaa yhtäkkiä irti ja tunkki laskea silmänräpäyksessä auton alas ja pahimmassa tapauksessa käsille tai päälle.

Turvallisinta olisi poiketa motonetissä juttusilla tunkin ja irronneiden osien kera.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Carneitokainen kirjoitti:

Mitään en näistä tiedä, ennen vaihtanut auton omalla tunnilla vaivatta. Nyt hallitunkki Motonet pika, öljyä tuli pihalle N puol desiä, paljonko noissa sitä pitää olla? ja joku kuula putosi jostain. Ei nosta yhtään.

Mistä se öljy(hydrauliikka) lisätään samastako? En nähnyt kyljissä mitään muutakaan täyttöaukkoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu