Mikä olis hyvä ompelukone joka jaksaisi ommella vahvoja nylonnauhoja?teen koiran hihnoja ja käytän polypropyleeni paksuja nauhoja.tavallinen ompelukone ei jaksa.
Hyvä vahva kone
Tassunalla
2
325
Vastaukset
- Soprano69
Paksujen ompeluun, PFAFF select. Mieluiten vanha saksassa valmistettu! Kannattaa kysyä ompelukoneliikkeestä. HUOM! Yläsyöttö malli.
- Suutarin.poika.74.v
Mahtaisiko onnistua wanhalla Singerin suutarinkoneella? Silinterikoneeksi sitä sanottiin. Saattavat vain olla arvokkaita, teollisuuskoneiksi kun ne luokitellaan. Kaikkia varaosia vielä saa. Omani on 1940 -luvulta oleva, tyyppinumero 29K62 ja saattaa sillä lähes sentin paksuinen ompelus onnistua... Vuosikymmenten ammatti- ja puoliammattilaiskäytössä ei mitään kulumisen jälkiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2462179- 1901655
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä471309Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501025- 41826
- 14800
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä31780Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21760Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25756Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647