itselläni Toyota Hybrid ja maantiekulutus alle 3l/100km bensiiniä. työkaverilla näitä volokkarin huijausromu 1.4TSI. TYÖMATKAMME ON SAMA KUN NAAPUREITA OLLAAN JA SAMA TYÖPAIKKA. TYÖKAVERI IHMETTELI ETTÄ ONKO SIINÄ NIIN PIENI TANKKI KUN JATKUVASTI SAA OLLA TANKKAAMASSA JA KULUTUSNÄYTTÖ NÄYTTÄÄ KESKIMÄÄRIN 5,5L/100KM KULUTUSTA. MITTASI TANKKAAMALLA KULUTUKSEN JA TULI KALPEANA TÖIHIN, KULUTUS 9,4L/100KM! TÄÄLLÄ LEVITETÄÄN JOSTAIN KUMMAN SYYSTÄ VALHEELLISTA TIETOA TUOSTA 1.4TSI MOOTTORISTA ETTÄ OLISI MUKA PIENIKULUTTEINEN, EI TODELLAKAAN OLE, ÄLKÄÄ USKOKO SITÄ VOLKKARIN AJOTIETOKONEEN KULUTUSNÄYTTÖÄ, VALEHTELEE TODELLA TÖRKEÄSTI SE NÄYTTÖ! ITSE OLEN TOYOTASTANI MYÖS TANKKAAMALLA MITANNUT KULUTUKSEN JA TOYOTASSA ON TODELLA TARKKA KULUTUSNÄYTTÖ JA TODELLA PIENIKULUTTEISIA NÄMÄ TOYOTAN HYBRIDIT. SUOSITTELEN! (PITI KIRJOITTAA ISOLLA ETTÄ VANHAT SKODA PAPPARAISETKIN NÄKEVÄT LUKEA TÄMÄN TOTUUDEN)
Hybridi kannattaa.
13
114
Vastaukset
- hybridonhyvä
Kyllä kannattaakin ehdottomasti jos on tehokas bensamoottori vielä tukena sellaisessa.
.. huvitti aamun uutiset että armeija TAAS törmännyt jonnekin ajoneuvojen kanssaan... joku luutnantti tulee kuulustelemaan vastuussa olevaa vääpeliä sekä everstiä, että kuka on tuollaisen harjoituksen järjestänyt.. - Kohti_Hybridiä
Puhut paskaa aina säännöllisesti täällä, alle 3l/100km ei mene mikään tavallinen Toyotan hybridi maantieajossa tai edes kaupungissa. Täysillä akuilla ladattava voi päästä tuohon.
- Aasintuntija
Volkkari pääsee 3 l kulutukseen 30 km ajan. Sitten hybridin kulutus nouseekin jonnekin 7.5-8.5 l välille. Ladattava Prius jatkaa n. 60 km sähköllä ajon jälkeen perinteisenä hybridinä kulutuksen ollessa n. 4 l/100 km. Tämä on hyvin lähellä todellista käytännön kulutusta Ps. nimimerkkini viittaa erääseen palstan sekopäähän.
- taas.näitä
tyhjänhöpisijöitä.
- 426HEMI
eipä tuo ole temppu eikä mikään. toyotat ovat kyllä pienikulutteisimmat autot kokoluokissaan. tosiaan noi vw bensiini ja diesel moottorit ovat yllättävän janoisia olleet aina, ja öljyäkin tuntuvat kuluttavan järkyttävät määrät.
- ZKODAN_paljastaja
HOLISTI74.91, et hämää ketään käyttämällä muita nimimerkkejä!
tosi vähällä kulutuksella noi toyotan hybrid mallit kyllä kulkee. vw moottorit kautta linjan aivan järkyttäviä polttoaineen kulutuksen suhteen, autobild 15/2016 testasi eri automerkkien todellisen kulutuksen niin tulos oli päätähuimaava vw konsernin bensiini ja dieselmoottoreiden kulutuksen suhteen, siis vw 2.0 tdi dieselmoottorin kulutus lähes samaa luokkaa kuin 1986 chevyn caprice classicin 5.0 v8 automaattiversion kulutus! vw 1.4TSI ryystää 9l/100km, huhheijaa!
- ei.fossiileille
Bensahybridit ovat menneen talven lumia. Mersu näyttää taas kerran oikean tulevaisuuden suunnan.
http://m.iltalehti.fi/autouutiset/201710172200463543_oa.shtml - 784tkm_ajettu_Avensis
helposti Toyotalla pääsee alle 3litran kulutukseen, onhan uusimman plugari priuksen kulutus 1.0l/100km. siis yksi litra sataselle! ei oo enää ajaminen kallista jos sitä kohta joku väittää.
- paskaa.jauhetaan
Ei pääse kuin työntämällä ylämäet ja lataamalla alamäet.
- voittaja.volsu
Jos ei halua ostaa bensaa niin sitten alle maakasu-Golf, eGolf tai Golf GTE. Volsulla riittää vaihtoehtoja jokaiseen tarpeeseen. Maakaasua saa kuukausimaksulla niin paljon ehtii ajaa.
- oikein.valitsit
Työkaverillasi onkin tuplapalkka.
- Kfirifkfkddd
Suurin hybridivalmistaja on? Ei toyota vaan bnw!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1096406Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M884021L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa393355TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a72750Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6181340Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja55743- 63728
- 9719
Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?193718Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j47709