Irvistävä naama

Onko kellään muilla kokemuksia sellaisesta oliosta? Pelkkää unihalvaustako tämä on?

Muutama vuosi sitten heräsin ja pelästyin kun sängyn jalkopäästä minua tuijotti tumma hahmo, jolla valtava irvistävä suu. Silmät suuret ammottavat kuopat. Hetken siinä tuijotti ja katosi. Seuraavana yönä heräsin taas, ja kasvot olivat suoraan naamani edessä. Olemus sellainen rätisevän sähköinen, vähän niinkuin "lumisade" ennenvanhaan telkkareissa. Sen koommin en onneksi ole tuota nähnyt.
5229
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Suurella todennäköisyydellä kyseessä nettikummitus.
Sen historiasta löytyy monia vastaavan kaltaisia esiintymisiä.

Äänestä

Irvistävä naama? Tuli sipilä ja terrafame mieleen....

Äänestä

Itse heräsin kerran keskellä yötä ja näin sängyn yläpuolella vaalean sinisestä valosta muodostuvat 1m kokoisen "mansikan". Sitä se lähinnä muistutti. Vähän kuin elefantin päälaki, mutta pelkkä pallero. Tilanne ja näky oli hyvin selkeä ja selvä kuin hereillä ollessa. Siinä näkyi myös noin 1000 kpl karvoja, samoin kuin mansikassa, mutta enemmän tietysti. Kaikki sinisestä valosta. Se vain leijui siinä ylläni.

En sellaisia muuten ole nähnyt. Lapsena näin isoveljeni pään hologrammin pyörivän ilmassa keltaisesta valosta tehtynä. Hän oli silloin kuumeessa. Muistan elävästi 30 vuoden takaisen tapahtuman.

Äänestä

Avasin kerran täällä linkin ja tietsikalle ilmaantui koko näytön peittävä, kaamean näköinen otus, veikkaisin naispuolista hahmoa, mutta riivatumpaa naamaa tuskin voi kuvitella.

Samalla kuului se tyypillinen kauhuelokuvien "skriik-skriik-skriik!"-ääni.

Otus täytti koko ruudun, eikä sitä saanut pois millään näytön oik. yläkulman ruksilla. Käyttämällä näppäimistön vas. yläkulmassa olevaa Esc-näppäintä, otus / kuva katosi.

Oletan kuvan olleen jokin pilailulinkki, mutta koska se todellakin täytti koko ruudun ja piti helvetillistä "skriik!"-meteliä, en menisi tästä täysin valalle.

Jos jokin nettikummitus todella on olemassa, tämän täytyi se olla. Säikäyttää kyllä jopa hartaan kristitynkin.
.

Äänestä
  • Ei syytä epäillä, etteikö kyseessä olisi ollut juuri nettikummitus.
    Minulle se ilmestyi juuri samalla tavalla.
    Eikä se millään näppäinhommilla häipynyt.
    Täytyi mennä WC:n peilin eteen ja huutaa 3 kertaa : "PERSE!"
    Silloin se häipyi, tosin samalla kompuutterikin hajosi !

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


26102017 kirjoitti:

Onko kellään muilla kokemuksia sellaisesta oliosta? Pelkkää unihalvaustako tämä on?

Muutama vuosi sitten heräsin ja pelästyin kun sängyn jalkopäästä minua tuijotti tumma hahmo, jolla valtava irvistävä suu. Silmät suuret ammottavat kuopat. Hetken siinä tuijotti ja katosi. Seuraavana yönä heräsin taas, ja kasvot olivat suoraan naamani edessä. Olemus sellainen rätisevän sähköinen, vähän niinkuin "lumisade" ennenvanhaan telkkareissa. Sen koommin en onneksi ole tuota nähnyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu