Menneet vähä omat ja yhteiset sekasin

SKVL:n toimitusjohtajalle potkut - syynä luottamuspula edustuskuluissa

kyll kantsisi vähän olla nöyrempää


https://yle.fi/uutiset/3-9902320
378
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Toivottavasti hän opiskeli aikoinaan niin hyvin että osasi siirrettyä enemmistön omaisuudestaan talteen.
Typeryksethän hävittävät rahansa verottajalle.

H.

Äänestä
  • ...osasi siirtää

    H.

    Äänestä

Toivottavasti älysi ostaa Loispummi Vuittonin laukkuja, joita toivottavasti poliisit eivät takavarikoineet. Siis pieni mahdollisuus kartuttaa käteistään myydä Vuittonit tori piste fiin köyhien palstoilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ikonenolenm kirjoitti:

SKVL:n toimitusjohtajalle potkut - syynä luottamuspula edustuskuluissa

kyll kantsisi vähän olla nöyrempää


https://yle.fi/uutiset/3-9902320

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu