Hei. Tilanteeni on se että olen raskaana melko pitkällä.. (yli 12vk).
Mies kieltää ettei ole isä ja hänellä on liuta auttajia "todistamaan" että mies on vapaa vastuusta ja syyttämään minua (Uskonnollisessa yhteisössä) lisäksi toisesta kulttuurista..
Mies alistaa,sättii ja konttolloi aika ajoin mutta osaa myös rakastaa. Raskaudesta tietää miehen lisäksi yksi hyväsydämminen ihminen yhteisön sisällä..
Tunnen olevani umpikujassa.. neuvolaan en voi soittaa sillä kukaan ei saa nähdä tai tietää mitään tästä..
Ennestään lapsia ei ole enkä ole naimisissa.
Mitä voin tehdä että pääsen tästä :( raskaus mennyt tuntemuksilta ihan hyvin.. mutta en voi ottaa riskiä ja mennä neuvolaan ettei tule ongelmia ja yrittää selittää tilannetta ihmiselle joka ei välttämättä ymmärrä muuta kuin mitä opetettu..
Kuinka usea on mennyt raskauden läpi ilman vahtimista ja "neuvontaa"?
Erillainen tilanne
Fahrana
1
210
Vastaukset
- vanhaäiti
Ota välittömästi yhteyttä neuvolaan ja tilaa aika. Kuten itsekin ymmärtänet, tilasi ei pysy kovin kauaa salassa - enkä ymmärrä, miksi sen pitäisikään pysyä. Ota välimatkaa sekopäiseen isään ja hänen yhteisöönsä. Jos ei muuten onnistu, niin viranomaisten avulla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad951503- 541043
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että394895- 163880
- 56733
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän124727- 51678
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38645- 57641
- 76632