Miksi Suomessa on niin paljon nössöjä miehiä, jotka eivät uskalla pyytää naista ulos treffeille?
Nössöt miehet
Nyssykat
33821
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
No mistäs v**usta sitä tietää että kuka on sinkku tai varattu niin ei viitsi alkaa jokaista akkaa kyseleen treffeille. Ei ole kyse nössöydestä vaan järjenkäytöstä.
"viitsi alkaa jokaista akkaa kyseleen treffeille"
Kun naiset eivät uskalla edes näyttää kiinnostustaan, niin tilanne on tämä.
No, jos nainen on vaik jotenki peloittava? Pyytäisitkö ite? 😂
Nysse tulee! Tampereella sanotaan kun linja-auto on tulossa!
Oletko sen kokenut koko suomen aluella? 🤣
Ja tuhansien miesten kanssa?
Olen pyytänyt monyakin kertaa, mutta kaikki leveälanteiset kaunottaret on naimisissa tai muuten varattuja. Näitä tavallisen näköisiä kyllä tulisi pyytämättäkin ja naiset, jotka on kuin raskaana olisivat, muttei vartaloa, niin en edes lähtisi pyytämäänkään. Eilen tuli vastaan ja avasi naisena minulle oven ihanan tummat silmät, tummat hiukset ja nätti, kurvikas ja ehkä 25v ulkomaalaisen näköinen nainen, katsoin toisenkin kerran ja kiitin, kun oli molemmissa käsissäni kassit, niin ehkä vain halusi olla kohtelias ja hymyili, mutta se hymy, että voi olla nainen söpö. Kenenköhän varattu sekin on ja lakkaan haaveilemasta. jukkap9
Sulla oli kassit käsissä ja nainen aukaisi ovet?!
Onnen poika...
Minua ei kiinnostaisi vähääkään mies, joka ei kiinnostu naisissa muusta kuin ulkonäöstä.
olen pyytänyt mutta kukaan ei ole lähtenyt
kyllä se oikea vielä lähtee :) tsempit
Nössöjä naisia... Ulkomailla ovat niin paljon selkeämpiä tempuissaan
Mene siitä sitten ulkomaille! Joo...se selkeys tempuissa on siellä vaan jalkojen välissä,,,silkkaa lumetta koko selkeys..
Kyllä olisin heti lähtenyt yhden typyn matkaan, jos oma eukko ei olis ollu maisemissa. Oli kuin joku Hootersin isotissinen tarjoilija. Se ilo ja tunne tuntui niin oikeelle.
Naiset eivät osaa Suomessa flirtata tai osoittaa kiinnostusta. Aivan mahdoton sitten sanoa onko kyse kiinnostuksesta vai vain ystävällisyydestä Suomessa.
Sitten saa jotain kiertokautta kuulla että "joo se nainen oli ihan mehuissa sinuun"....sitten itse on että "mitäh? Sehän juoksi karkuun mua melkein!"
Opetelkaan olemaan vähemmän nössöjä naiset niin miehetkin viitsivät teitä iskeä.
Eikä tuossa kaikki. Naiset jopa vältelevät miehiä, jotka heitä oikeasti kiinnostaisi.
Mies. Rakastan yhtä miestä. Mutta hänellä on jo puoliso. Tämä tilanne ahdistaa minua ja minulla on mielenterveysongelmia. Yritän hukuttaa ikävääni kaljalla ja olen Alkoholi riippuvainen. Myös nukun huonosti ja näen painajaisia. Mieleni ylikuormittuu helposti ja silloin en saa yöllä unta. Olen jatkuvasti päivällä väsynyt ja tämä vaikuttaa päätöksen tekoon.
Miksi Suomessa on niin paljon nössöjä naisia, jotka eivät uskalla pyytää miestä ulos treffeille? Miksi Suomessa on niin paljon jäyhiä naisia, jotka eivät uskalla edes jutella miehelle oma-alotteisesti? Miksi Suomessa on niin paljon yksinkertaisia naisia, jotka kysyvät tyhmiä netissä?
Sen takia, että naimisissa olevat kiertopalkintomiehet häiriköivät jokapaikassa.
suomalaisista naisista ei jotenkin yhtään tihku seksiä. Ne on sen olosia ettei niitä vois vähempää kiinnostaa.
johtuu siitä,että teille nirppanokille ei kelpaa tavallinen jannu,pitää olla bemari ja rolexi ranteessa,että edes viitsitte tervehtiä.
Nosta katseesi silmiin, rintojen ja peffan sijaan, niin voisi kelvatakin :) äläkä uhoa nirppanokista kun puhut naisesta, myöskään ei ole naisesta kiva kuulla olevansa sperman tyhjennysväline tms. kunnioita niin saat samaa takaisin.
ONKO NAINEN SAANUT PAKIT!!!😁
Miksi huudat? Menikö taas murusia caps lockiin ja jumittaa?
Miksihän aloittaja haluaisi nössön miehen?
Jos on paljon harmeja arjessa ja funtsittavia asioita, jotka vaikuttaa tulevaan. Kynnys pyytää tai lähteä treffeille on korkea? Mielelläni lähtisin vailla huolia ja murheita, jos tilanne olisi toisenlainen.
En halua pahoittaa mieliä, enkä välittää nega- fiiliksiä muille.
Ehkä olen tässä epäitsekäs, ajattelen asiaa enemmän toisen kantilta. Tässä tilanteessa vaarana myös, että leikki loppuu lyhyeen, silloin kaksi kärsijää (pettymykset), jää haaveilut pois, onko hyvä vai huono juttu? Haaveilu hyvästä, jos arki ei anna paljoa.
Loppuelämän viettää täällä satuja kirjoitellen? Etkö kaipaa mitään muuta elämää?
Suomalaoset naiset rakastaa "Nössöjä miehiä"
mä en rakasta ainakaan :) miehen kuuluu olla mies
Olisipa Suomessakin burkhat käytössä.
Joko ensviikolla mennään?
Millon mennään?
Mistäs sitä tietää onko kiinni uskalluksesta vai haluista. Ei kaikkia tarvii ulos kuljettaa. Tulee ihan helevetin kalliiksikin koko touhu.
Kyllä se niin on että isoin syy on ujous, kasvojen menettämisen pelko ja pettymyksen pelko. Suomalainen ajattelee itsestään usein vähän. Siksi on tukalaa olla tekemisissä kiinnostavan ihmisen kanssa, heti tulee se "mä en kelpaa"-fiilis ja huono olo.
Tietyllä tapaa se on nössöyttä. Mutta ei itsetunto ole aina kiinni itsestä, saati omasta valinnasta. Se on hyvin vaikea ongelma. Minä en ainakaan syytä tai mollaa ketään sen takia. Kaikki saavat tehdä päätöksensä ja tutustua omalla ajallaan ja tyylillään.
Suomalainen+nainen+haluaa+tavallisen+miehen..+Lue:+komea,+lihaksikas,+hyvintoimeentuleva,+antaa+naisen+jäädä+kotiin+shoppailemaan+netistä..+Toiseksi,+vaikka+asiallisesti+ilman+taka-ajatuksia(seksiä)+pyydätkin+ulos,+niin+98%+naisista+sanoo+ettei+kiinnosta..+Ja+kyllä+naisetkin+katsoo+ulkonäköä..+Suomalaiset+naiset+on+senverran+reilusti+feministejä+että+ovat+onnistuneet+tuhoamaan+miesten+itsetunnon..+Me+ei+vaan+uskalleta/viitsitä+koska+pakit+tulee...