Luin Seiskan Metsäketo jutun

Kun likka kertoo Tomista. Niin mikä oli siis seksuaalista tms ahdistelua? Likat 15v itse menivät nimmaria pyytämään. Mökillä ei muuta ollut kuin että myös viiniä oli tarjolla. Ja kaksi kertaa pyysivät saunaan. Ja sanoi toiselle että on kaunis. Siinä se. Uskon että kertomus totta. Mutta so what! Ei edes tytön mukaan Tomi kiinni käynyt tai muuta!!
11277
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Miksei Tomi ottanut vaimoaan ja lapsiaan mukaan mökille niin kuin normaali perheen isä tekee?

Äänestä
  • Onko hänellä perhettä? Säälin heitä

    Äänestä

Joo, vaikka Seiskan jutut pitäisivät paikkansa, niin varmasti jokainen tuntee useita yhtä ”törkeästi” pillua vonganneita miehiä tai mulkunhimoisina aloitteita tekeviä naisia. Jos ylipäätään tuolla yöelämässä on aloitteita tehnyt ja saanut, niin todennäköisesti on itse tehnyt ja vastaanottanut sekä seurannut kavereidensa tekemänä satoja kertoja vastaavaa kuin mistä Metsäketoa syytetään.
Metsäkedolla on rilluvuosia takanaan vähän enemmän kuin suurimmalla osalla, työskentelee viihdealalla ja on tuota ulkonäköäkin, joten on varmasti paljon ehtinyt kokemaan. Jos sieltä sitten joku prosentti kohdatuista naisista on ollut eri aaltopituudella, niin miehestä tehdään rikollinen jo kauan ennen tuomiota.

Voi vee kuinka vihaan paremmistoa. Hyvät ihmiset ovat niin saatanan epärehellisiä ja tyhmiä, että kuvottaa.

Törkeänä voi pitää 15-vuotiaan vokottelua, mikäli juttu pitää paikkansa. Mutta todennäköisesti ei tiennyt tyttöjen ikää. Usein tuonikäiset valehtelevatkin ikänsä ja luulisi jo tuossa iässä ymmärtävän, että minkä letun perässä siellä oltiin. Että turha esittää järkyttynyttä. Vaikka voihan olla, että juuri nämä teinit eivät ymmärtäneet.

Äänestä
  • Totta turiset mutta ero onkin siinä,että kukkaketo on julkisuuden henkilö ja raipet ja jormat eivät.Itse voi valita?Lisäisin vielä sen miten iso osa syntyperäisistä suomalaisista saavat jonkinmoista oloa kun vaikkapa po. henkilöllä menee huonosti huonompaan suuntaan elämä ja jos oikein luhistuisi.Siitä voisi pelastua takaisin suosioon nöyristelemällä ja anteeksi pyytämällä ja oikein riutumalla katuen.

    Äänestä

  • Vai ettei todennäköisesti tiennyt tyttöjen ikää?

    Tytöt 15vee. Aikuinen äijä nelikymppinen. Tytötkö on vastuussa, vai tuo mies?
    Jos mies ei saa suutaan auki ja ongittua selville kuinka vanha tyttö on, olisiko viisaampaa ettei kutsu alaikäisiä tyttöjä luokseen ''saunomaan''?

    Ja olisiko viisaampaa mennä baariin vonkaamaan seksiä naisilta joista heti näkee että he ovat aikuisia?

    Mutta sepä onkin niin, että tällaiset miehet nimenomaan houkuttelevat sellaisia tyttöjä luokseen jotka näyttävät hyvin nuorilta. Heille kun voi juottaa viinaa ja heidät voi johdattaa saunaan....
    Saunaanhan mennään alasti, eikö, vai mitä luulet?

    Alaston, huppelissa oleva alaikäinen naiivi tyttö joka ei oikein enää tajua missä mennään. ...
    Mikä herkullinen tilanne nelikymppiselle miehelle! Sille alastomalle juopuneelle tytöllehän voi tehdä mitä vaan!
    Aikuinen nainen taas on eri juttu. Hän kykenee arvioimaan tilannetta kypsästi, teini ei.

    Siis tämä on aina aikomus tällaisille miehille. Muuten he eivät pyytäisi tuntemattomia tyttöjä ''saunomaan''. Taka-ajatushan siinä on.
    Mutta tässä tapauksessa tytöt tajusivat missä mennään ja siksi mitään ei tapahtunut. Kärpäset pääsivät pois hämähäkin verkosta.

    Niin että turha lässyttää ettei mitään tapahtunut.
    Aikomus, se taka-ajatus, määrittää sen tapahtuiko jotain väärää vai ei.

    Äänestä

  • 15 vee ja lettujen perässä pitää mennä jonkun vanhemman äijän luokse? Itselle ei olisi tullut mieleenkään tuon ikäisenä. Edes jatkaa jutustelua muutamaa lausetta enempää. Saati sitten lähteä sen kanssa jonnekin. Vanhempien olisi syytä pelotella mukuloitaan, ettei lähde kaikkien matkaan. Osa olisi voinut käyttäytyä todella huonosti, eikä vain kysellä saunomaan.

    Äänestä

Ihmettelen todella että onko ns. syytetyn oikeusturva/turvattomuuus nykyään Somessa. Onko näille lukuisille huuteluille jotain konkreettista esim. todistelua vai pystyykö kuka tahansa pilaamaan / ansiomenettämään toisen uran vain yhden ihmisen väittämällä 20-vuoden takaa!!! Hei haloo todisteita kaivataan!

Äänestä

Mikä 7 pvää jutussa oli laitonta? No joo ehkei nyt saunaan kannata pyytää mutta ei tehnyt tytöille yhtään mitään. Mä vaan ihmettelen mikä on se rikos mikä tapahtui. Jooo äijä kusipää ja lapsellinen ja selkeesti nuorten naisten perään ja tosi huonot käytöstavat. Oikeen idari juntti. Mutta mikä rikos on tapahtunut?

Äänestä
  • Jep, limainen pelimies ehkä, muttei se ole rikos, eikä ainakaan ennen ollut ristiinnaulitsemisperustekaan.

    Äänestä

Ilmeisesti ei ole mitään oikeusturvaa, kuka vaan voi keksiä mitä vaan, kenestä vaan ja tuommoiset ilkeät, kateelliset veitolat, joilla ei ole oma elämä kunnossa, voivat keksiä mitä vaan.

Äänestä

Veitola ei kukaan häiritse seksuaalisesti..siksi se on katkera...ruma kuin persereikä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tähhhh kirjoitti:

Kun likka kertoo Tomista. Niin mikä oli siis seksuaalista tms ahdistelua? Likat 15v itse menivät nimmaria pyytämään. Mökillä ei muuta ollut kuin että myös viiniä oli tarjolla. Ja kaksi kertaa pyysivät saunaan. Ja sanoi toiselle että on kaunis. Siinä se. Uskon että kertomus totta. Mutta so what! Ei edes tytön mukaan Tomi kiinni käynyt tai muuta!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu