kuka haluaisi rakastella vanhemman miehen-70v kanssa,etsin noin 16-20nuorta naista,jonka kanssa voisin rakastella.
nuorta pillua
panikani
71163
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
nyt olis tiukkaa lorttoa tarjolla
16? kunno pedari sedö
Aloittaja kuullostaa ällöltä tyypiltä mutta ei siltikään pedarilta. Tehdään pari käsitettä selväksi.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Pedofilia
Pedofiilit on kiinnostuneita lapsista, yleensä 8-10 vuotiaista tytöistä tai 11-13 vuotiaista pojista. Murrosiän saavuttaneet eivät enää heitä kiinnosta vaan ovat liian varttuneita.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Efebofilia
Efebofiilit ovat kiinnostuneita teini-ikäisistä, yleensä 15-19 vuotiaista. Aloittaja näyttäisi olevan efebofiili. Efebofiiliset harrasteet ei ole rikollista toimintaa, kunhan suojaikärajaa 16v noudatetaan vaikka monen mielestä onkin varsin ällöä puuhaa.
Kuusitoistavuotias voi Suomen lain mukaan antaa suostumuksensa seksin harrastamiseen, kunhan seksiä ei harrasteta auktoriteettiasemassa olevan (ope, valmentaja jne.) kanssa ja seksiä ei myydä. Vasta 18 - vuotias saa myydä seksiä.
https://www.vaestoliitto.fi/nuoret/turvallisuus/seksuaalirikokset/suojaikaraja/
Ei siis pedari vaan lain puitteissa toimiva efebofiili.
Teinejä rakastava vanhempi setä on siis efebofiili. Hyvä tietää
Efebofiilit mukava tietää että tuollekin on oma sana näköjään tuohon sitten kuulun 16-20
Up
Kaikki miehet ikään katsomatta pitävät 16-20 -vuotiaista naisista ja olisivat valmiit rakastelemaan heidän kanssa. Siis kaikki miehet5 ovat elebofiileja.