Kokemuksia WillFine 3.5C riistakamerasta?

Onko kukaan testannut vielä tuota willfine 3.5c riistakameraa?
72211
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tilattu on kyseinen kamera, löysin suomesta nettikaupan jossa avajaistarjous: https://www.vahtikamerat.fi/

soitin asiakaspalveluun ja suomalainen hemmo vastasi, eli ei ole mikään feikki suomikauppa.

Äänestä

Tuttavalla on kyseinen kamera ollut pihapiiriä dokumentoimassa. Kai se on ihan toiminut

Äänestä

Hyvä kamera. Ihan yhtä hyvä kuin Burrelin selvästi kalliimmat mallit, mutta kuten burrelissa tämäkin kamera saisi aktivoitua vähän nopeammin kun liikettä havaitaan.

Kestää aina sen 2 sekuntia ennekuin kuva otetaan. Joskus eläin ehtii liikkua pois kuvasta.

Valvontakäytössä on kyllä hyvä: yksityinen mökkitie on lopultakin vain mun käytössä

Äänestä

Tilasin nyt kameran, saapuu varmaan tällä viikolla.

Asiakaspalvelu ylitti kaikki odotukseni. Pistin heille aamulla viestin, jossa oli liuta minulle epäselviä asioita. Illalla heiltä soitettiin minulle, ja asiakaspalvelija kertoi minulle kameran yksityiskohdista ja opasti sim kortin valinnassakin. Täydet 10 pistettä, ei tuollaista palvelua ole saanut todella pitkään aikaan.

Äänestä
  • Onko ollu toimiva?

    Äänestä

Mulla on 2kpl tuon valmistajan kameroita (vaeltaja, hunter premium) Molemmat toimii hyvin,
vaeltaja 8 pariston malli vaatii talvikäytössä melkein akun. Hunter premiumissa paristot
kesti yli 4kk kunnes vaihdoin akkuun. Paristoissa oli virtaa. Suosittelen.

Äänestä

Hommasin mökille valvontakameraksi. Asetusten kanssa on hieman ongelmia. On jo toista kertaa kotona testattavana kun lakkasi toimimasta. Syy taitaa olla tuo SMS- etäohjausasetus. Jos on tilapäisellä niin ei ota komentoja vastaan ja tekstiviestipuskuri täyttyy. Eka kerralla täytyi resetoida koko härveli ja käyttää SIM puhelimessa jotta alkoi taas pelittämään. Asetusten näpyttely on hieman vaivanloista. Kuvakulma 100° on oivallinen. Liiketunnistus toimii paremmin kuin Burrelissa. Burrelin kanssa on kyllä ollut enemmän ongelmia kuin tämän

Äänestä

Kommentoi aloitusta


LuovonJussi kirjoitti:

Onko kukaan testannut vielä tuota willfine 3.5c riistakameraa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu