Saudi-Arabiassa naiset voivat sukulaismiehen valvonnassa autoilla ja käydä urheilustadioneilla. Virinneessä keskustelussa joku toimittaja laajensi tämän urheiluhomman jopa oikeudeksi urheilla mitä kyllä epäilen suuresti. Samassa ohjelmassa todettiin, että yksin liikkuvat hunnuttomat naiset ovat vapaata riistaa ahdistelulle näissä kulttuureissa. Meillä on noussut hieno "nollatoleranssi" näissä asioissa. Päivittäin tulee vanhempia viihdealalla olleita esiin kaapista kertomaan, kuinka vaikeaa oli saada rooleja elokuvissa jne. Monet ovat laittaneet kaiken peliin ja vain jotkut ovat saaneet roolin. On se kauheeta.
Yle-puheella aamutuimaan ilouutisia
itsiruj
1
84
Vastaukset
- RehellinenMediaLOL
no mitä vitun väliä. Hanki aivot dille
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2244312Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii702777Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3942443- 472363
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua431657Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5551406- 571340
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em961334- 781329
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251206