Jasmin Mäntylä, voitko / uskallatko antaa rehellisen vastauksen yksinkertaiseen ja suoraan kysymykseen :" Miksi et ole missään töissä ? ".
Kysymys Jasmin Mäntylälle
eikörohkeutesiriitä
21443
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Ei se voi olla töissä kun asuu about fifty-fifty Myllytullissa ja Patalaiskantiellä. Toisekseen ei edes tarvi olla töissä, kun Javmo kustantaa kaiken,
äskettäin jopa ulkomaanmatkankin. Ja siinähän on tarpeeksi hommaa kun järjestelee vaaterekkiä, ei edes blogipäivityksiä kerkiä aiheesta laittaa, vaikka niin lupasi taannoin.
Voihan hän olla töissä vaikka missä ei nyt ole uutisoitu vaan
Muhahaaaaaaa........pimeissä vai? Sitten linnaan DDDDDDDDD
Pimeetä voi tehdä, mut ei kantsi paljoa laulella, muuten voipi lähtee
päivärahat, kjäk, muutamaks kuukaudeks veks.
Miksi et kysy muilta Suomen 214000 työttömältä samaa?
Monet ovat olleet töissä useammassakin paikassa, työttömyys väliaikaista. Jaska ei ole ollut koskaan missään töissä, nytkin vuosia suomessa ja työttömänä. Ihmetyttää ettei työkkäri pukkaa sitä kouluun tai töihin, vaikka moppaamaan....taitaa olla sairauseläkkeellä......
Samaa voi ihmetellä sinunkin kohdallasi.
Tämä on julkkispalsta ..oletko vähän vajaa Hekla DD
HÖNÖHÄN ihan kiihtyi.
mitä se sinua liikuttaa, onko joku Mäntylä töissä? Jos ei ole, jäähän jollekin .esim. sinulle työpaikka, vai eikö kiinnosta? Te-toimistossa (kai sen työttömänä ymmärrät) pitää olla kirjoilla, ennen kuin töitä tai koulutusta tarjotaan. Se millä esim. Mäntylä elantonsa hankki, ei pitäisi sinun perset. polttaa. ps. ei se ainakaan merkkilaukuilla sun muilla luksuksilla leveile niin kuin vaikka Sohvi kumppaneineen.
Se minuakin huvittaa, kun nämä työttömät täällä kyselee millä joku julkkis elää ja toiset jopa lomailevat ulkomailla. tekisivät itse jotain sen persaukisuutensa eteen.
Rauhoitu HÖNÖ, muista verenpaineesi!
Pitkin rotuaaria nämä kaksi torpan jättinokkaa poukkoilee toimeettomana tämäntästä.
Kun töitä ei Suomesta oikein saa ilman koulutusta.
Aina voi mennä moppaamaan! :)
Sama juttu jos oot ylikoulutettu, on tää niin hauskanen maa,
ikärasismit päälle, paha juttu, työn saaminen onnen kauppaa,
varsinkin vakituisen paikan luominen.
Tai bloggaamaan. Eiköhän hän näistä mainosjutuista elantonsa hanki.
Mistä ihmeen mainosjutuista? Ei sponssaa enää edes Zaparo eikä hampaidenvalkaisuyrityskään. Ei tainnut kannattaa, ei tullut asiakkaita. Huoh.
Mistä mainoksista? Ei sponssaa enää edes Zaparo eikä hammashoitola. Yeah!
Ainahan Matamilla on ollu jjoku ukkoparka joka onpi elättäny,
mitäs sitä töitä puskemaan. Pysyypähän hipiä hienona, kun kotirouvana häärii
komeroita järjestellen. Aina onnistunu saamaan sellasen ukon joka on tykänny pitää
eukkoa kotona pullaa leipomassa.
Onhan näillä ukoilla sitten ollu mukavaa, kun eukon pää ei särje, eikä muutenkaan haise paskalle, näin niinku iltapuuhien aikaan, tirsk.
Sitä paitsi ei taida eukko olla laisinkaan kehityskelpoinen työelämään.
Reittä pisin sitte vaan, jos hengissä, sano.
Eipähän ollut pokkaa tulla vastaamaan suoraan kysymykseen 😀