luonnollisesti lman lääkkeitä

tropica

Edessä on vaihdevuosien läpikäynti luonnollisesti ilman lääkityksiä. Suurin ongelmani on huono unenlaatu. Hvetin kuumat aallot tulevat pääasiassa yöllä. Nukun hikoilun takia froteepyyhkeen päällä ja harrastan kerrospeitteilyä elikkä voin koota ohuista peitteistä senhetkiseen tilaan parhaiten sopivan yhdistelmän. Herään joka yö vähintään 2 kertaa. Muistaakseni olen viimeksi nukkunut kunnolla kaksi kuukautta sitten. Tätä peetä on sitten edessä vähintään viisi vuotta. Hyvin jaksaa.

4

320

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • avannonvaikutus

      Aloita avantouinti, niin saat helpotusta oireiluusi.

      • eikaikillasama

        Ihmiset ovat yksilöitä. Itse menin vaihdevuodet ohi ilman mitään oireilua.


    • estrogen.käyttäjä

      Miksi kärsiä vaihdevuosioireista, kun voi hormonihoidon avulla viettää lähes normaalia elämää, hyvä unenlaatu ja ulkonäkö myös pysyy paljon pitempään freesimpänä?! Eri asia tietysti heillä, jotka terveydellisistä syistä eivät voi käyttää hormoneja ja sitten ne onnekkaat, joilla ei ole mitään vaihdevuosioireita.

      • tropica

        Kuulun siihen porukkaan joka ei voi käyttää hormonihoitoa. Pakko vaan koittaa elää niin normaalisti kuin pystyn. Onneksi päivällä ei ole juurikaan oireita paitsi tietysti väsymys huonosti nukutun yön jälkeen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      74
      6364
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      41
      5438
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      62
      4279
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      76
      4159
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      67
      3911
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      78
      1261
    7. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      328
      1105
    8. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      60
      1070
    9. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      32
      890
    10. Toivotko, että

      Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?
      Ikävä
      62
      831
    Aihe