Kysymys otsikossa. Tuli ostettua kestokassi. eikä enää tulekkaan tuotua kotiin muovipusseja kauppakasseina. Viimeisen pussin käytin just ja tajusin ettei ole uutta tilalle. Melko typerää "säästää" muovikasseissa ja sitten kuitenkin käydä hakemassa rulla roskapusseja kaupasta. Mitä ekoilijat tms yleensä tähän keksii? Sanomalehtiäkään ei enää tule tilattua.
Vastaukset 2
- akkavaan
roskat roskikseen ihan sitään ja sitten roskiksen kippaus sinne pihan perälle isoon säiliöön. Voit myös sallia mainosten tulon postilaatikkoosi ja sitten käyttää mainokset roskien kääreenä. samoin säästä kahvipussit, maitopurkit, muropaketit, vassapaperipakettien kääreet yms sellaiset roskien pakkaamiseen
Roskapussirullan yksi roskapussi maksaa muutaman sentin kappale.
Ei mitään järkeä ostaa kaupan kassalta muovikasseja ainakaan tekosyyllä, että onhan niistä sitten vielä roskapusseiksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 791100
- 1041075
- 67512
- 47483
Taiteiden yö
Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...8446Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?
Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/112441- 13440
- 42422
- 15396
Kysymys palstalaisille: kuinka moni nainen sietää miehen "pakkomielteistä" sekaantumista elämäänsä?
Siedättekö tai sietääkö teidän naisenne miehen "pakkomielteistä" sekaantumista naisen harrastuksiin, ulkonäköön, työhön83391