Riihimäki on yhdeksäs asuinpaikkakuntani. Missään muualla en ole nähnyt näin huonosti käyttäytyviä nuoria. Sylkeminen ja sotekeminen on sanoinkuvaamatonta. Huono käytös yleensäkin. Graffitien maalaaminen on muualla jo pois muodista, täällä sotkijoita riittää.
Mikä aiheuttaa tuollaisen käyttätymisen ?? AO=kengännumero ??
Mikä aiheuttaa tuollaisen käyttätymisen ?? AO=kengännumero ??
Vastaukset 29
Vanhimmat
Ovatko sattumoisin nuo aiemmat kahdeksan asuinpaikkaasi?
Utsjoki (1 247 asukasta) Halsua (1 180 asukasta) Kivijärvi (1 144 asukasta) Merijärvi (1 132 asukasta) Savukoski (1 035 asukasta) Sund (1 005 asukasta) Hailuoto (981 asukasta) Pelkosenniemi (949 asukasta)
Helsingissä tullut käytyä todella useasti ja eipä siellä sen siistimpää ole. Helsinki on vain sen verran isompi paikka ja siellä on muutama ihminen enemmän, ettei tageja ja räkimistä välttämättä huomaa heti. Kampin edusta, puistot sekä varsinkin keskustan kadut ovat sottaisia räästä ja muustakin, asemakin mainitakseni (joka on mielestäni sottaisin koko Suomessa..). Aika paljon myös ratikoissa ja metrossa on tussikirjoituksia. Oli siellä parin kirkon seinässäkin parit "taideteokset." Kyllä se aikuisten sekä nuorten sotkeminen on ongelma ihan missä tahansa yli 5000 asukkaan kylässä.
Käykää katsomassa Prisman kakkoskerrosta illalla.
Sinä voit käydä haistelemassa niiden kakkosta
Haisihan ne ilman eri haistelemista 😁
Xrmk tais vähän muutakin haistaa hikisiä kiviä
😀😁😂🤣😎😄😄😅👨👨👦👦👍Heippa 🤣😃😄😅
XRmk lähti haistelemaan eipä tullu takas ku tuoksunu niin silakalle jäi viellä nuuskimaan paikkoja
No oisit heittäny Peltsille tms. Muuten oon samaa mieltä että ostokäyttymisien ohjailu on kannattavaa. ☺
olla yksi niistä syljeskelijöistä kommentistasi päätelen...
Yksi näistä, ja ihmettelen et missä ngb on? Aamut liian lyhyitä.
Sivullisia stalkataan ja väijytään Prisman ja Kotokartaon kulmilla. Varokaa outoo Subaru teipattuu harmaata pakuu...ihan pimee stalkkaaja !
Anteeks vaan se on siviili poliisien auto 😃
Se on hyvä pentuja seurata.
Sä oot se pentu 🔫
Voi, voi.
karvaranne haukkumassa lapsia pennuiksi
Nimimerkin perusteella haukut karvaranteeksi, mutta mitä voi odottaa sinun nimimerkistäsi.
pyöräytä yks falafel kebab käytä kumihanskoja ja äläkä sylje sinne kebabbii
Onkos mösseli tissiposki kanssa tässä laumassa. Vai hengaako lähinnä s-marketilla
Eikös se joutunu Mäkikujalle?
Riihimäen naisetkin pelkkiä rastaita, miten miehetkään mitään kunnollisia voi olla,
siis räkättirastaita.
sähän sen tiedät kun sulla ei oo ollut yhtään normaalia nais ystävää
Muista käydä koulu loppuun. Isona voit sitten mennä siivoomaan niitä klimppejä sinne prismaan. Niin onhan siellä matkakeskuksellakin niitä
kerran prismassa "kovispentuja" istui sisätiloissa penkillä,mustatukkainen likka,ehkä 13-14v,räkäs lattialle,ihme kyllä ilman sitä ihanaa energiajuomaa,pysähdyin kysymään tekikö hän moisen tekosen,hän vastasi ylpeänä ja kovaan ääneen Joo-o! ai hitsi ku ihailtavaa!
Se on kun es-nuorisoa ei ole kotona kasvatettu. Toki voi olla myös, että joukossa tyhmyys tiivistyy.
Eikö nykynuorilla ole mitään harrastuksia kuin räkiä jossain prismassa? Vai onko niin, että vanhemmilla ei ole rahaa maksaa vai mikä siinä on?
Vieläkö räkivät lapsoset siellä prismassa hengailee? Itse nyt ei ole ehtiny käydä katsomassa, ettei rupea oksettamaan ala-arvoinen käyttäytyminen.
Kyllä ne siellä hengailee menisivät matkakeskuskseen syljeskelemään ja kuseskelemaan jättäis muut ihmiset rauhaan siellä prismassa