Miten pääsen Joensuun lentoasemalle?

Lentoni lähtee tänä iltana klo 21:40. Pääsenkö lentokentälle julkisilla vai joudunko tilaamaan taksin?
151652
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

kävele

Äänestä
  • Lentosi ei muuten lähde. Keksi jotain muuta.

    Äänestä

Mee lentokoneella

Äänestä

Kysy Carelicumista, siellä tietävät kaikki asiat.
Soita lentokentälle ja kysy, tietävät siellä.
Soita bussifirmaan ja kysy.

Äänestä

pimee taksi kaupungista

Äänestä

Kävelemällä. Torilta vaivaiset 10 km. Voit myös pölliä fillarin tai sitten mennä taksilla tahi airport bussilla joka menee jokaiselle koneelle. Siinäpä ne vaihtoehdot jos et sitten saa jotakin heittämään sinut onttolaan. Hirveen vaikeita kyselet, toiv. osasin vastata...

Äänestä

Linja-auto kulkee Joensuun keskustan ja lentokentän välillä joka päivä ennen ja jälkeen lentojen. Joensuun linja-autoasemalta bussi lähtee 65 min ennen lentoa, Finnair-pysäkiltä Koskikatu 4, 60 min ennen lentokoneen lähtöä.


KYLLÄ TUNTUU JOILLAIN GOOGLEN KÄYTTÖ OLEVAN HANKALAA

Äänestä
  • Mutta joensuussa nämä bussit kulkevat vähän miten sattuu, ja menevät mihin aikaan sattuu, esim 5min etuajassa ajavat pysäkkien ohitse yms pientä, lisäksi sitten ajavat pysäkkien ohitse ihan kylmästi kun bussiin ei sovi enempää porukkaa ja bussifirma ei ole toista bussia ja kyytiä järjestänyt bussia odottaville matkustajille. Että kannattaa pitää puolensa ja varansa joensuussa pyörivän bussifirman suhteen koittavat kyllä kusettaa joka asiassa.

    Äänestä

Lentoasemalle mennään yleensä lentokoneella.

Äänestä

Muutaman kerran tulut sillä puolen yönmaissa tulevalla lennolla Joensuuhun.Kyllä joka kerran on pakko tilata taksi kaupungilta.Ei näy bussia odottamassa eikä takseja päivystämässä.Eli tarjontapalvelu on sitä itteä eli pazkaa

Äänestä
  • lentokenttä-bussi käy kaikilla reittikoneilla. Yleensä ajelee pari matkustajaa kyydissä tai tyhjänä. Takseja kentällä on yleensä useita turhan takia päivystämässä. Tavallisesti koneesta tulee 1-3 taksintarvitsijaa.

    Tarjontapalvelu Jns lentoasemalla on suorastaan ylimitoitettua noin yleisesti ottaen. Nik 'UljasPilotti' on kusipää ja valheellisen tiedon levittäjä.

    Äänestä

  • ceitti kirjoitti:

    lentokenttä-bussi käy kaikilla reittikoneilla. Yleensä ajelee pari matkustajaa kyydissä tai tyhjänä. Takseja kentällä on yleensä useita turhan takia päivystämässä. Tavallisesti koneesta tulee 1-3 taksintarvitsijaa.

    Tarjontapalvelu Jns lentoasemalla on suorastaan ylimitoitettua noin yleisesti ottaen. Nik 'UljasPilotti' on kusipää ja valheellisen tiedon levittäjä.

    Muutama vuosi sitten Maakuntaliiton mielestä lentokentän pysäköintialueen kunto oli niin huono että se suorastaan haittasi maakunnan kehitystä.
    Nyt lienee kunnossa sekin. Elikkä tarjontapalvelu kentällä on viimeisen päälle. Ei puutu muuta kuin kentän käyttäjät.

    Äänestä

Voit myös vuokrata mopedin hintaan 2e/ km kalerikumista.

Äänestä

Hei , kuule , nyt se lento on jo varmaan mennyt

Äänestä

Heinäkuussa tulossa maailmalta.Meno-paluuliput ostettu ennen koronaa. Nyt vain onkin lennot Joensuuhun peruttu. Paluu onnistuu Helsinkiin saakka, mutta siitäpä ei sitten Joensuuhun. Ilmeisesti tyrkyttävät vaihtoehtoa lentoa Kuopioon ,ok, mutta Kuopiosta ei bussiyhteyttä Joensuuhun eli taksi ainoa vaihtoehto. Tuleekohan vääntöä ,kuka maksaa.
Tokihan Helsingissä voi Finnairille haistattaa huilua ja hypätä junaan ja ajella sillä Joensuuhun. Stoppi tulee tosin siihenkin jos vielä 2 viikon karanteenit voimassa eli yleisellä kulkuneuvolla ei lupaa matkustella.
Herrat herätys tämä systeemi on kyllä sieltä missä aurinko ei paista

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eml22 kirjoitti:

Lentoni lähtee tänä iltana klo 21:40. Pääsenkö lentokentälle julkisilla vai joudunko tilaamaan taksin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu