Tyyppi,joka on saanut kaksi varoitusta ja on käynyt kiinni työllistettyyn sekä asiakkaaseen,aiheuttaen asiakkaalle pysyvän vamman/haitan,palkitaan SUURELLA viralla 20.11.2017 alkaen.
En "avaa" enempää,tapaus käsitellään oikeudessa.
Polvijärven kunnassa,kermaperseet lipovat vaan toisiaan . . . .
Hyväveliverkosto toimii
7
723
Vastaukset
- asiakkaana
Teksti sisältää , EI päivitettyä tietoa.
Olen useampaan kertaan , ilmoittanut ylläpidolle että poistavat kommentin.
Mutta heillä näyttää olevan vaikeuksia,luetun ymmärtämisessä. - asiakkaana
Uusi päivitys .
Pysyvän vamman aiheuttanut tyyppi , lähti kunnasta kuin kuppa Töölöstä .
Rakennuspäällikön virka ( johon hän olisi ollut ehdolla ) , muutettiin TEKNISEN JOHTAJAN viraksi , jotta olisi perustelut 900 euron palkan korotukselle.
Tekee kuukaudessa n 5300 E
Tehtävään palkattiin tyyppi , joka oli mukana "avustamassa" asiakkaan pahoinpitelyssä .
Mainittakoon että sama kunta "työllistää" työttömiä , 9 Euron päiväpalkalla . - onhan_noita
Ja toisaalla Suomessa eräs pukupomo palkittiin työsuojelupalkinnolla, vaikka tiedettiin edellisessä paikassa kiusaajaksi, ja kiusaamiseen yllyttäjäksi.
- vieläkinIhmettelen
Muistan ajat kun asuimme Polvijärvellä. Joskus ihmettelin että pitääkö olla todiste tyhmyydestä että pääsee kunnantoimistolle töihin.
- extyöllistetty
Tässä muutama maininta edellisen R-PÄÄLLIKÖN " saavutuksista".
Hän oli lainanut kunnan peräkärriä , lastannut siihen , aivan hirveen kuorman puutavaraa , ( varmaan isomman kuin se Vanhasem lautakasa ? )
Lähtenyt "huojumaan" Joensuusta kohti Polvijärveä .
Jostain syystä yhdistelmä oli ruvennut "vatuloimaan" , sillä seurauksella että kuorma oli löytynyt ojan väärältä puolelta , ( tarina ei kerro , kuinka kaukaa ) , kärrin runko solmussa .
Tapauksen seurauksena , tuli määräys ( häneltä itseltään ) , että kunnan peräkärriä ei lainata ulkopuolisille.
( Ei vaikka , kortissa olisi kirjaimet ABeCD , kirj.huom. ).
Kertoivat myös , että hän oli esiintynyt Balleriinana eräässä juottolassa , ( ravintolassa ).
Siinä olisi kova kilpailija , tanhupallolle .- Äxyöllistely
Valehdellut oikeisiin valheisiin sontapökä. Et oo naistakaan saanut. Haiset sonnalle ja vanhalle viinalle. Runkkailet autossa ja Huvilouhoksessa.
- extyöllistetty
Elä sie tolleen halveeraa EX-rakennuspäällikköä .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1117154
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t334209törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/383688Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3981950- 321457
- 351448
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi621367Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv121088Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen1751075Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:111010