Saakohan täältä palstalta asiallisia vastauksia...yritetään:
Elikkä, kuka yksityinen tekee henk.auton dieselpäästömittauksen halvimmalla?
HelppoKatsastus rokottaa törkeet 36€!!!
KallenKatsastus ja A-Katsastus riistää 35€
Klan halvin päästömittaus?
14
265
Vastaukset
- takaperähikiä
En tiiä missä maassa on Klan niminen kaupunki.
- TosirealistiKokkolan
Hah, rakas vaimoni röntgenosaston hemaiseva hoitaja oppi äidiltään tämänkin tempun. Anoppini, joka on lähes satavuotias tekee vieläkin pakokaasutestejä Perhossa. Muovipussi kiinnitetään testattavan auton pakoputkeen minuutiksi ja kaasutetaan kovasti. Lopuksi lasketaan pussissa olevat hiukkaset ja testi on valmis, hah hah haaa!!!...
Eikö tällä palstalla ole yhtäkään normaalia miestä, joka osaisi vastata aloittajan kysymykseen??? Minä vastaisin, jos tietäisin jotain tollasista jutuista..
Noloa, miten täällä käyttäydytään...:/- euro_sinne_tänne
Normaalit miehet ei ole kiinnostuneita maksaako joku tarvittava asia euron tai pari enemmän tai vähemmän!
euro_sinne_tänne kirjoitti:
Normaalit miehet ei ole kiinnostuneita maksaako joku tarvittava asia euron tai pari enemmän tai vähemmän!
Sun mielestä siis ei ole NORMAALI mies, jos jos haluaa vaikkapa kysyjän tavoin säästää jossain asiassa??
- euro_sinne_tänne
tinttu-liina kirjoitti:
Sun mielestä siis ei ole NORMAALI mies, jos jos haluaa vaikkapa kysyjän tavoin säästää jossain asiassa??
Niin juuri! Kysyjä on epänormaalin köyhä tai pihi! Tai epänormaalin avuton jos tuota pitää täältä kysyä jos asialla on noin suuri merkitys!
euro_sinne_tänne kirjoitti:
Niin juuri! Kysyjä on epänormaalin köyhä tai pihi! Tai epänormaalin avuton jos tuota pitää täältä kysyä jos asialla on noin suuri merkitys!
Minusta kysyjä taas on fiksu, kun miettii miten säästää jos rahavarat on vähäiset.
Eiköhän nykyaikana aika monet työssäkäyvätkin katso tarkasti mihin rahojaan laittavat.
- rekooo
autoreko ouluntiellä. muistaakseni 13-15e
- googleta.onko.muitakin
Tuolta löytyy: https://katsastushinnat.fi/kouvola/
- ohoh.ja.hupsiskeikkaa
Ai se olikin Kokkola eikä Kouvola :D
No tosta edellisestä linkistä kuiteskin osviittaa...
- RautalangastaVäännetty
Käy otattamassa autostasi päästöt korjaamolla 15eurolla ja mars katsastuskonttorille päästö lappusen kanssa.
- päästöt
Aloitus on loppausta varmaan joku edullinen katsastusasema.
Näistäkin hinoista kanattaa neuvotella, hiljaisena aikana niin eiköhön hintakin tule kohdalleen.
https://katsastushinnat.fi/kokkola/ - kannatti
Itse käytin autoani Ouluntien Autokorjaamolla. Otettiin päästömittaus ja pyysin samalla katsastustarkistusta.Homma maksoi yhteensä 25 euroa, koska autooni ei tarvinnut vaihtaa mitään osia. Sieltä ajoin suoraan K1 katsastusasemalle, joka on siellä Prisman takapihalla. Tuli hyväksyntä ja katsastus maksoi yllätyksekseni 19 euroa. Siis koko homma yhteensä 44 euroa.
- Päästömittaus
Eikös aamattikoululla myöskin mitata päästöt ja säädetään arvot kohilleen, että saa hyväksytyn todistuksen....
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta613131Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433077- 422427
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa952112- 311893
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271780- 481606
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä841387- 391290
- 811122