Tässä taas saksalainen Toyotan kopio

KopioMikäKopio

8

175

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Japsithöh

      Nuo teki autoja jo silloin kun japanilaiset kopioivat sakujen ompelukoneita.

    • fghgfhgfh

      Toyotalla kyllä edelleen se omituinen muotoilu ja tuo kyllä vahvasti kopioitu Huandailta sekä varsinkin Kialta joka koetaan haastajana ja pelkästään Golfin on kohta pakkoa uusiutua radikaalisti,

      • Opettele kirjoittamaan ennen kuin tulet tänne järkeäsi jakamaan. Toyota alkoi tehdä autoja 10v aikaisemmin kuin koko Hyndaisata oli kuultu juttuakaan.


    • ei.onneksi

      Tuossa ei ole mitään Toyotaan viittaavaa. Ja helvetin hyvä niin.
      Pokemonin irvistyksiä kaikki, paitsi jos on ristisuusammakko.

      • onnea.koittamaan

        Niin onhan se Portugali vakuuttava valmistusmaa, oikea autonvalmistuksen kehto. Mitäs noita portugalilaismerkkejä taas olikaan, oliko enemmän kuin bugarialaisia, niin ja vielä DSG-ongelmalaatikolla. No, sellaisella saa ainakin jännitystä elämään, jos on tylsää ja vauhdikasta pajaelämää Ei pidä unohtaa että vanhoillakin VW-malleilla laatu- ja luotettavuustutkimuksissa on ylletty vain viimeiseen sijaan viime vuonna. Suuntahan on silloin vain ylöspäin mutta rehellisyydestä ei ole takeita.


    • turkistatoyotaa

      Turkkilainen toyota on vakuuttanut meillä jo monta vuotta, muka luotettavuudellaan mutta kun ominaisuuksia puuttuu kilpakumppaneihinsa verraten kun edes lasinpesunnesteenpintavahtia tai merkki valoa saada pohjoismaisiin kurakeleihin.
      Että ne jaksaa dsgeestä aika vanhaa ainakin meillä kolmas dsg eikä mitään satojentuhansien kilsojen kokemus skodalla.
      Nyt 2010 kun vaimon yariksesta 2010 mallinen porsi kampiakselin asentotunnistin ja vaihdelaatikkoon jäi pakki päälle, kesti sekin remppa kauan kun niistä luotettavan osista oli kova kysyntä eikä ollut mikään eka kerta ko. merkillä.

      • Nykyajan.lada

        Puhumattakaan kaistanvaihtovilkusta tai portaattomasta selkänojan säädöstä


      • miksi.ostit

        No,mutta kuitenkin ostit??


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      118
      963
    2. Mikä oli suurin

      Ongelma välillämme?
      Ikävä
      109
      957
    3. Rakastamisesi tarkoitus

      Mikä oli kaiken tarkoitus? En sitä tiedä, en ymmärrä. Olet mielessäni, alati. Olen miettinyt. Ei sillä taida olla merki
      Ikävä
      52
      671
    4. Tämä meidän välinen tilanne

      Se on tosi raskas mulle. Ihminen, jota haluan eniten elämääni, ihanin olento, enkä koskaan pääse näkemään häntä. Sydämen
      Ikävä
      34
      659
    5. Kohtalo antoi

      sinulle vielä mahdollisuuden valita oikein. Et siihen tarttunut.
      Ikävä
      49
      562
    6. Mitä Kärnässä tapahtui?

      Sinnen meni ambulanssi, paloauto, poliisiauto ja poliisimoottoripyörä.
      Lappajärvi
      5
      541
    7. Miten tästä pääsee

      Ikinä ylitse?
      Ikävä
      59
      508
    8. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      43
      495
    9. Hoikkana olet pysynyt, ja nättinä

      Iloa silmille vähän liikaakin. Ei uskalla aina edes katsoa. Tulee liikaa kaipausta. Yhdelle ihanalle
      Ikävä
      19
      486
    10. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      47
      479
    Aihe