Kaikista pelottavimmalta ja vaikeimmalta asialta tuntuu tällä hetkellä että mun pitäisi kertoa tunteistani ihmiselle keneen olen ihastunut. Eihän mun ole pakko sitä tehdäkään mutta asia piinaa päätäni koko ajan. Ainoa mihin pystyn on epämääräinen huumorin siivittämä vihjailu, mikä on suorastaan ääliömäistä jopa omasta mielestä.
Apuja, vinkkejä? En osaa tätä.....
Apuja, vinkkejä? En osaa tätä.....
Vastaukset 8
Vanhimmat
Pakota itsesi........
<3
Tunteistani miehelle ja alun epäröinnin jälkeen alkaa suhde syvenemään. Kannattaa olla rehellinen, eikä puhua muunneltua totuutta.
Hyvä ja ehkä paras vinkki, kiitos
Minä tiedän niistä tunteistasi.
Haluaisin erota vaimostani sillä en rakasta häntä. Meillä ei ole enää mitään yhteistä. Käyn syömässä vaimon laittamaa ruokaa ja palaan takaisin koneelleni kirjoittelemaan tänne. Vaimo menee toiseen huoneeseen omalle läppärille. Meillä ei ole mitään yhteisiä ruutiineita. Vaimo käy lasten kanssa saunassa ja minä käyn yksinään suihkussa. Telkkaria katsomme kumpikin omassa huoneessa. Vaimo nukkuu makuuhuoneessa ja minä olohuoneen sohvalla. Olemme kuin kämppiksiä. Minä haluaisin erota mutta vaimo ei halua lähteä kotoaan mihinkään.
Onpas takiainen tuo sun vaimo. Eikö se halua olla sun kaveri? Kai se nyt sun kaveri haluaa olla kun yhteisiä lapsiakin hankittuna. Et sinä vaimon lupaa tarvitse eroon. Senkun kävelet ovelle ja lähdet. Miksi sen vaimon pitäisi lähteä? Toki voit Vittuilla ja tapella vimmatusti niin eiköhän kyllästy ja lähde. Etkö osaa vai mikä ihme tämän tarinan takana on? Eikö se kaveri jotenkin ymmärrä lähtöäsi vai miksi jäät saman katon alle?
Lähde sinä sitten?
Oletko ap nainen vai mies? Onko hän kertonut tunteistaan sinuun?