ISLAMIN VALTA TULLAAN MURTAMAAN!

Jouko Piho

3 t ·

...

Rick Ridingsin 24.10.2017 näkemä näky islamin tuomiosta

Succat Hallelissa olleen ylistyksen aikana näin Herran istuvan valtaistuimellaan Jerusalemin Temppelivuoren yläpuolella. Hän viittasi suurikokoista enkeliä kohden, että hän avaisi lukittuna olevan kaapin. Kaappi oli maalattu Lähi-Idän taidetyylillä osoittaen että kaapilla täytyi olla jotakin tekemistä Herran Lähi-Itään liittyvien tarkoitusperien kanssa.

Enkeli ojensi Herralle suurikokoisen kirjakäärön, jonka Herra ojensi takaisin enkelille sanoen: ”Avaa sinetit."

Kirjakääröön oli kirjoitettuna suurikokoisin kirjaimin: ”Nyt alkaa Islamin valtaistuinten tuomio."

Sitten enkeli käänsi kirjakäärön pystysuoraan ja työnsi kirjakäärön puiset päät Temppelivuoren maaperään. Kirjakäärön puisista päistä tuli kaksi suurta pilaria, jotka seisoivat horjumatta yhä lisääntyvissä ravisteluissa.

Sitten enkeli otti neljä pienempää kirjakääröä, joihin oli kirjoitettu sama sanoma ja heitti ne ikään kuin kaarella olevat miekat (sirppimäiset miekat) neljään ilmansuuntaan: pohjoiseen Istanbulin suuntaan, itään Iranin suuntaan, etelään Mekan suuntaan ja lounaaseen Kairon suuntaan.

Nämä miekat leikkasivat Islamin takana olevien demonisten valtaistuinten jalat saaden ne huojumaan niin että paloja valtaistuimesta alkoi irtoilla ja putoilla maahan (symboloiden prosessia) samalla kun maanpinta alkoi täristä kaikkialla Lähi-Idässä.

Sitten enkeli heitti ilmestyksen kirjakääröt, mitkä näyttivät myös kaarella olevilta (sirppimäisiltä) miekoilta yllä mainittuun neljään ilmansuuntaan. Kun nämä kirjakääröt avattiin, sadonkorjuuseen valmiina olevat vehnäpellot nousivat niiden alta. Mutta satoa ei korjattu talteen. Niin enkelit heittivät kirjakääröt, joihin oli kirjoitettu ”Lähettäkää sadonkorjaajat sadonkorjuuseen!” kuhunkin ilmansuuntaan. Vasta silloin sato korjattiin talteen.

Ylistyksen johtaja (, joka ei tiennyt mitä olin nähnyt näyssä) alkoi rukoilla ja pyytää, että Pyhä Henki alkaisi koskettaa ja liikuttaa ihmisiä kaikkialla maailmassa, ei ainoastaan julistamaan Jumalan tarkoitusperiä sadonkorjuuseen liittyen vaan myös itse lähtemään sadonkorjuuseen. Ylistyksen johtajan vaimo alkoi sen jälkeen rukoilla vihollisen pyrkimyksiä vastaan tuoda esteitä ja häiriöitä estääkseen sadonkorjaajia lähtemästä kansakuntiin keräämään satoa sisään.

Kun rukoilimme yhdessä tämän saamani näyn pohjalta, koimme meneillä olevan ajan akuuttiuden ja ajankohtaisuuden. On aika rukoilla, että ”Elon Herra lähettäisi työmiehiä sadonkorjuuseen”.

Rick Ridings

Jerusalem

Islamin vallan murtaminen on tiedetty jo aiemmin, mutta tässä se on vielä uudemman kerran

9

202

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • "Kirjakäärön puisista päistä tuli kaksi suurta pilaria, jotka seisoivat horjumatta yhä lisääntyvissä ravisteluissa."

      On Haditheissa ennakoitu, että vain yksi viidestä peruspilarista jää eli tauhid eli uskontunnustus. Mutta näyn mukaan sen rinalle jäisi vielä toinenkin peruspilari horjumatta. Saattaa merkitä, että muut joutuvat hyväksymään islamin valta-aseman pysyväksi suuremmassa määrin kuin on ennalta tiedetty.

      "Sitten enkeli otti neljä pienempää kirjakääröä, joihin oli kirjoitettu sama sanoma ja heitti ne ikään kuin kaarella olevat miekat (sirppimäiset miekat) neljään ilmansuuntaan"

      Jos kirjakäärön puista tulee kaksi miekkaa niin Jeesus sanoi, että Jumalan valtakunnan työssä tarvitaankin vain kaksi miekkaa (oikea ja vasen). Voi merkitä, että nuo molemmat miekat annetaan isalmin käsiin nelinkertaisena eli 4x2 miekkaa. Koostuuko siis Jumalan valtakuntakin neljästä osasta.


      "Sitten enkeli heitti ilmestyksen kirjakääröt, mitkä näyttivät myös kaarella olevilta (sirppimäisiltä) miekoilta yllä mainittuun neljään ilmansuuntaan. Kun nämä kirjakääröt avattiin, sadonkorjuuseen valmiina olevat vehnäpellot nousivat niiden alta. Mutta satoa ei korjattu talteen. Niin enkelit heittivät kirjakääröt, joihin oli kirjoitettu ”Lähettäkää sadonkorjaajat sadonkorjuuseen!” kuhunkin ilmansuuntaan. Vasta silloin sato korjattiin talteen."

      Ne miekat, jotka tähän asti ovat olleet Jumalan valtakunnan työssä YLÖSTEMMATAAN ODOTTAMAAN sadonkorjuuta 2000 vuoden ajaksi. Eli vasta kun Saatanan 1000 vuotinen vankeus päättyy ehkä 4000 jKr ne päästetään irti sadonkorjuutyöhön.

      ELI MENEEKÖ VENÄJÄ 2000 VUODEKSI VILTTILEPOON JA SEN PAIKAN PERII SIRPPINÄ ASSYRIA ELI ISLAM. SE MERKITSEE, ETTÄ TUO YKSI YLIMÄÄRÄINEN PERUSPILARI TAUHIDIN LISÄKSI SAATTAA OLLA JIHAD.

      JA SAATTAA OLLA, ETTÄ MAAN PÄÄLLÄ JUMALAN VALTAKUNTAA EDUSTAA ISLAM NELJÄNÄ OSANA JA TAIVAASSA JUMALAN VALTAKUNTAA EDUSTAA NYKYISET EHDOKKAAT MYÖS NELJÄSSÄ OSASSA.

      Tällainen selitysyritys tällä kertaa.

    • Jatkohoitoon

      Vai että oikein näky. Enkeleitä, kirjakääröjä...just.

    • Vittu_mikä_urpo

      Tää Jouko on aivan Pihalla. Pakko olla narkomaani sekakäyttäjä, ei se muuten vois olla noin saatanan sekasin.

    • NYT_Rukoilkaamme

      Kun eräs vanhurskaiden joukko rukoili yhdessä tämän saamasi näyn pohjalta, kokivat he meneillään olevan sekavuutesi. Ja he rukoilivat että Jouko Piho tapetaan, että ”Elon Herra lähettäisi työmiehet sadonkorjuuseen”.

    • Miksi oikein suuttua siitä, että islam on lahkoutunut 73 lahkoon, joista peräti 72 menee helvettiin ja vain yksi pelastuu. Toki on selvää, että TOSI ISLAMIA on yhtä vähän kuin vaahtoa valtavan valtameren pinnalla. Se, että islam ei ryhtynyt kristittyjen tavoin tuhoamaan omia lahkojaan eikä suonut vain yhdelle ainoalle täyttä valta-asemaa on toki johtanut pahan vallan lisääntymiseen islamin keskellä, MUTTA TOSI ISLAM PYSYY OIKEANA USKONTONA.

      Tosi islamia edustan tällä hetkellä minä, vaikka olen vähäinen tiedossa. Minun jälkeeni sitä edustaa oikea Imaami Mahdi. Tässäkin näkyy kuinka pohjalla islam on. Totuudessa pysyminen on tärkeää. Osaan tuskin islamin alkeita ja silti olen ainoa. Joku voi sanoa islamin nimessä, että pilkata ei saa. Totuudessa siitä tekee päätöksen Mahdi. Me esitämme vain arvailuja. Ilmestys 13 sallii pilkan vuoteen 2043 asti. Jos Mahdi kieltää pilkan Ilmestys otetaan pois raamatusta. Jne.

      Tosi islam on tänä päivänä vähäinen ennen kuin Mahdi saapuu.

    • miätäs

      Tuo "Jos Mahdi kieltää.." alkava lause. Nyt tuli niin korkealentoista juttua että missähän noin lukee ja kuka niin sanoo?

    • Outsider-

      Hohhoijakkaa, kaikki nuo huuruiset näyt on olleet tapahtumassa jo viimeisten parin vuoden aikana ISISksen vallan murtumisessa Lähi-idässä. Ei siis mitään uutta.

      Kerrotaan nyt vielä tämä vale-ennustajien tekniikka jota he Leo Melleristä lähtien Jouko Pihoon käyttää: Seurataan joukkotiedotuvälineistä maailmalla tapahtuvia tapahtumia, jonka jälkeen puetaan "rukouskokouksessa saadussa ilmestyksessä" jo kaikki tiedetty fakta ilmestysmäiseen ja raamatulliseen muotoon, ja väitetään saadun tämä tieto Jumalalta.

      Näin se oman itsensä näyn korottaminen käy. Ps. en siis tietenkään väitä että taustalla vaikuttavat faktat eivät tapahtuisi, nehän tietenkin perustuvat tosiasioihin jotka kuka tahansa maailman menoa seuraava pystyy itse, ilman rahastelevia huijarisaarnaajia, näkemään helposti.

    • Valitettavasti Koraanin mukaan islamin valta ei ole mitenkään murtumassa, vaan sitä kestää vielä 200 vuotta. Tämä nykyinen vuosisata nimittäin on määrä: uhata hengen menetyksellä ja seuraava vuosisata: sadon ja työn hedelmien menetyksellä.

      Sen jälkeen ehkä alkaa Intian uskontojen esiinmurtautuminen jossain määrin voittaa alaa.

      • op0ikolkmijhuäp

        älä puhu paskaa


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan

      kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist
      Maailman menoa
      149
      3720
    2. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
      Maailman menoa
      96
      3612
    3. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      42
      3153
    4. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      18
      2511
    5. Miksi eristäydyt?

      Onko jokin syy kun vetäydyt omiin oloihin?
      Ikävä
      181
      2172
    6. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet haluaisit nähdä juontohommissa?

      Katja Ståhl on ollut kuluvalla viikolla sairaalahoidossa. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet halu
      Tv-sarjat
      25
      1367
    7. Kuvaile kaivattuasi kolmella emojilla.

      :) 😛😆😱
      Ikävä
      95
      1221
    8. Tiesitkö? Tuure ja Saana Boelius ovat sisaruksia!

      Tiesitkö? Tuure Boelius ja Saana Boelius ovat tänä syksynä kumpainenkin reality-ohjelmissa tv:ssä: Tuure Petollisissa ja
      Suomalaiset julkkikset
      24
      1061
    9. Jos elämäsi ihminen

      on osoittanut kiinnostuksensa, niin kannattaa vastata edes jotain vaikka mikä olisi. Toista mahdollisuutta ei välttämätt
      Ikävä
      69
      1008
    10. Vähäkankailla ollut ongelmia vuokra-asunnossa

      Aina ne ikävätkin asiat tulevat mediaan. Jasmin ja Marko saaneet edellisestä asunnostaan häädöt ja Jasmin todettu varatt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      116
      979
    Aihe