Kun VW lasikatto romahti

Totta se on, Volkkareiden lasikatot paukkuu eikä mikään takuu korvaa. Vakuutusyhtiöiden lasivakuutuksissa on ehto että kaikki muut lasit korvataan muttei lasikattoja, nehän saa toki kestämään jos tehdään kunnolla, mutta Volkkari on oikonut tässäkin asiassa, Panorama -katto maksaa aivan helvetisti.

https://consumerist.com/2017/09/21/vw-drivers-claim-company-didnt-warn-them-that-sunroofs-may-spontaneously-explode/
9355
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ja lasikattojahan on tietysti joka Volkkarissa?

Äänestä
  • Ollaanpas siellä oltu fiksuja, ongelma ei tietenkään koske niitä autoja joihin ei ruksattu sitä todella kallista lasikattoa, ongelma koskee tietenkin vain niitä kaikkia volkkareita joissa lasikatto on valittu lisävarusteena tai on mallikohtainen vakiovaruste.
    Suomen sateisiin sopii hyvin vaikka katossa olisi reikä, ilma vaihtuu paremmin ja voi ihailla tähtiä.

    Äänestä

  • juti.aka.digijuki kirjoitti:

    Ollaanpas siellä oltu fiksuja, ongelma ei tietenkään koske niitä autoja joihin ei ruksattu sitä todella kallista lasikattoa, ongelma koskee tietenkin vain niitä kaikkia volkkareita joissa lasikatto on valittu lisävarusteena tai on mallikohtainen vakiovaruste.
    Suomen sateisiin sopii hyvin vaikka katossa olisi reikä, ilma vaihtuu paremmin ja voi ihailla tähtiä.

    "Ollaanpas siellä oltu fiksuja, ongelma ei tietenkään koske niitä autoja joihin ei ruksattu..."
    Tällä palstalla kaikki ongelmat koskevat kaikkia jos näiltä trollaajilta kysytään. Joka Volkkari syö litrakaupalla öljyä silloinkin kun sitä ei huoltojen välillä tarvitse lisätä, joka Volkkarissa hajoaa nokkaketju vaikka sellaista ei olisikaan, joka Volkkarissa porsii dsg silloinkin kun siinä on manuaalivaihteisto ja joka Volkkarissa räjähtää kaasutankki vaikka olisi dieselkäyttöinen.
    Luuletko että Suomessa on montakaan lasikattoista Volkkaria? Luku on tuskin edes kolmenumeroinen, sen verran kalliista varusteesta on kyse.
    Joten koko avaus menee laariin kateellisten mielensäpahoittajien trollauksia.

    Äänestä

  • Aloitusviestin tarkoitus on varoittaa kaikkia Volkswagenin lasikatoista jotka hajoilee itsekseen ilman näkyvää syytä, no syyhän on toki huono laatu, se riittää.

    Mutta eihän maahantuoja halua näitä julki, samoin toimii Audi UK katso miten teki asiakkaalle jekun: http://audi-oil.blogspot.fi/

    1Äänestä

  • juti.aka.digihuti kirjoitti:

    Aloitusviestin tarkoitus on varoittaa kaikkia Volkswagenin lasikatoista jotka hajoilee itsekseen ilman näkyvää syytä, no syyhän on toki huono laatu, se riittää.

    Mutta eihän maahantuoja halua näitä julki, samoin toimii Audi UK katso miten teki asiakkaalle jekun: http://audi-oil.blogspot.fi/

    Eikös se lasikatto ole jo suhteellisen yleinen, ranskiksissa niitä on olut jo vuosikausia
    https://www.youtube.com/watch?v=XFOQbPhMHbk
    Tosin aikuisten oikeasti sillä ei tee mitään, mutta pitäähän sitä jollain brassailla.
    https://www.youtube.com/watch?v=XFOQbPhMHbk
    Nettiauto antaa hakutuloksena myytävistä 371 kpl lasikattoista VW, Audia tai Skodaa.

    1Äänestä

Ja kaikissa niistä on jotakin vikaa? En usko.

Äänestä
  • Ei ole mikään uskon asia, laatu on paskaa, lasit murenee ajaessa, tästä alla olevasta linkistä voi katsella mm. kun moottoritiellä rapisee volkkarin lasikatto takana ajavien tuulilasiin. Googlesta löytyy miljoona kuvaa ja sen perusteella kaikki volkkarin lasikatot on ohjelmoitu hajoamaan ajan kanssa. Hajoilee niitä muissakin mutta ei ikinä olisi uskonut että maailman paras ei osaa tehdä parasta ja parempaa kuin muut vaan tekee paljon paskempaa...me ex vw uskovaiset olemme niin järkyttyneitä kun loppua ei näy, eikö konkurssi pelastaisi VAG konsernia jatkuvalta häpeältä.

    https://www.youtube.com/results?search_query=volkswagen sunroof explosion

    1Äänestä

Apinatalon lasikatto romahti

Äänestä

Konkurssi, sehän vaanii joka yritystä.
Kapitalistin vitsaus.
Onneksi ei koske meikäläistä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Lasikatto.romahti.VW kirjoitti:

Totta se on, Volkkareiden lasikatot paukkuu eikä mikään takuu korvaa. Vakuutusyhtiöiden lasivakuutuksissa on ehto että kaikki muut lasit korvataan muttei lasikattoja, nehän saa toki kestämään jos tehdään kunnolla, mutta Volkkari on oikonut tässäkin asiassa, Panorama -katto maksaa aivan helvetisti.

https://consumerist.com/2017/09/21/vw-drivers-claim-company-didnt-warn-them-that-sunroofs-may-spontaneously-explode/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu