TAAS Oli iso lauma huumeissaan hoippuvia henkilöitä kylillä pyörimässä!! Miksei näiltä oteta lapsia ja autoja POIS KUN ajelevat ojiin ja TALOJEN seiniin...!!
On MUUTTUNUT entistä pahemmaksi tämän kylän meininki. Seuraavalta HÖRJÖLAUMALTA OTAN omin käsin huumeet pois ja heitän koseen.
Ei IHME että itsemurhatilasot on hyvin hyvin KORKEAT...!!!
HUUMEHÖRÖJÄ KYLÄ TÄYNÄ
16
3372
Vastaukset
- Tapiskalainen
Kaikkihan ne tietää sieltä. Nimiä en viitsi mainita tässä.
- alkomet
Tarkoitatko alkohuumetta vai apteekkihuumetta käyttäviä?
- MIES.1983
MOlempia!!
- Kaamosta
Eiköhän niiltä jo ole lapset viety parempiin koteihin. Huumeet yleistyy koko ajan myöskin Taivalkoskella. Hoitoa halukkaille ei saa tai on erittäin vaikea saada. Aineita saa helposti, kun kauppiaita on "lammentakana", Hirsikankaalla, Hakatalossa ja ihan kylän keskustassa. mm. kipulaastarikauppa käy kuumana.
- huumehullutpois
se pitäisi laillista kaikki huumeet. sekä laittaa vahvempia huumeita katukauppaan. siten päästäs eroon roskasakista.
- Höpöhöpö2017
Sittenhän niitä ei katukaupasta tarviskaan ostaa. Niin jokaisellahan meistä se ihmisarvo on ja en menis puhumaan roskasakista, kun ei kukaan ole arvokkaampi toistaan.
- KaleKalle
Höpöhöpö2017 kirjoitti:
Sittenhän niitä ei katukaupasta tarviskaan ostaa. Niin jokaisellahan meistä se ihmisarvo on ja en menis puhumaan roskasakista, kun ei kukaan ole arvokkaampi toistaan.
Ihmisarvoista ei kannate puhua. Turussa tämä puukkomurhaaja ei kunnioittanut ihmisarvoja piirun vertaa, ja nyt tätä hullua paapotaan ja kunnioitetaan kolmen vartijan voimin, ettei kukaan vaa pääse märällä sormellaan koskettamaan. Rikolliset ja huumeiden käyttäjät eivät kunnioita toisten ihmisten oikeuksia vähääkään, niin miksi pitäisi kunnioittaa näitä hörhöjä, kun joutaisivat kaikki lähettää Siperiaan , jossa vois jotain oppiakkin.
- Säälijä
Onko ne ex-kovikset ruvenneet tuhoamaan valmiiksi vähäisiä aivosolujaan huumeillaan? Säälittävää.
- valio
Ei se huumetta ollu, vaan Koskenlaskija-juustoa
- Exkiusattu
Kuulinpa juttua että joku luuseri olisi henkensä menettänyt huumeisiin. Sekin sellainen "älyn jättiläinen". Hyvä vaan, että luonnonvalinta toimii.:)
- Ruohoonvihreämpää
Tulijaisia Välimeren tuolta puolelta.
- autonikkuna
Oli pilleriporukka vissiin saanu tavallista kovempia aineita, kun toissa iltana yks nuori mies hyppi ilikosen alasti keskellä kyllää ja yritti sukupuoliyhdyntää lipputangon kanssa. ;)
- rauhaanaapureille
On niitä muitakin häiriköitä kuin huumehörhöt. Nämä ikiaikaiset perä konttiaan moukuttavat ja mopo poijat, jotka keulii ja taas tuon Muikkutien möykyttäjät aloittivat huudattaa kovaäänisesti auton törtterönsä kovaäänisiä lähinaapureitaan ollenkaan huomioimatta, ettei sitä metelöintiä tarvitse muille kuulua.
- vrk
Helv kateellista porukkaa sielä on
- rauha
Ei todellakaan mitään kateutta, vaan rauhan kaipaamista
- TARJATYNI
Vittu nyttenkö myö jäin kiinni? Olisi kiva saada lisää kakkua ja vaikka tappaa iteni😁 !
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1673498- 152206
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2241522Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701261- 441231
- 371141
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381083Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke1361041Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.411020- 471014