Eli myyntiin olisi tulossa kasa postimerkkejä. Valtaosa postimerkeistä on lajiteltu kansioihin ja niitä on koottu kokoelma kansioihin, joita on Suomen Davo I ja II sekä Ahvenanmaan Davo I. Kansioissa ei ole kaikkia merkkejä, mutta niihin luultavasti löytyy vielä täytettä koonti kansioista.
Postimerkit pääasiassa Suomalaisia ja Ahvenanmaalaisia, mutta löytyy myös mm. Neuvostoliitto merkkejä.
Lisäksi toista sataa ensipäiväkuorta, jotka ovat pääsiassa 90-luvulta ja 2000-luvun alusta. Osa kuorista on kansiossa muovitaskuissa ja osa vielä irrallaan, mutta näihin muovitaskut löytyy.
13 kpl ensipäiväkuoria vuosilta 1957 - 1961. Lisäksi erilaisia postimerkkivihkoja ja Ahvenanmaalaisia joulupostimerkkejä arkeittain.
Kokoelma sijaitsee Helsingissä.
Jos haluat tietää merkeistä ym. enemmän, niin laita sähköpostia osoitteeseen [email protected]
Myyntiin tulossa postimerkkejä mm. Davo kansioita
JesseJoonas
0
214
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1174898Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1163979Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2223913Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801396- 1371374
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1741374En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531155