Kiitos Saara, voitto tulossa!
Saara Aalto edustaa Suomea euroviisuissa
22
425
Vastaukset
- mitäarvostellaan
Eiköhän se riipu kipaleesta, ei esittäjästä.
- eiriipuesittäjästä
Tässä jo pedataan häviötä kiljukaulalle :D
- Missä_reilu_peli
Menikö se homma nyt tämmöiseksi pelleilyksi. Reilu peli mieluummin.
- noussutpäähän
Onko Saaralla noussut päähän? Oli vähän ylimielisen oloinen tuolla viisuja koskevassa haastattelussa. Eri tavalla kuin ennen.
- lässyälässyä
Sössöttäjä selittäjä, puhuu kun papupata, ei saa edes sanoista aina selvää. Ei kiinnostava
- Tuikkiikotähtönen
Kunhan nyt ensin pääsisi niiden kahdenkymmenen joukkoon, jotka kilpailevat finaalipaikasta.
- Hyvä_Saara
https://yle.fi/ylex/uutiset/umk-tuottaja_jyrahtaa_pistelaskukohusta_mitaan_virhetta_ei_ole_tapahtunut/3-8708460
Saara on ansainnut mahdollisuuden! - Eurock
Saara on ainoa suomalainen laulaja joka osaa ääntää englantia uskottavasti. Oikea valinta edustamaan Suomea.
- järkevävalinta
Lopultakin Suomi on viisastunut, että päätetään lähettää kokenut esiintyjä joka vielä osaa laulaa. Toivottavasti kappalevalinta olisi myös hyvä.
- jsjjajakl
Tsemppiä Saaralle! Hyvä laulaja ja esiintyjä. Toivottavasti saa hienon kappaleen esitettäväkseen.
- hyvä.valinta
Saaraahan kosiskeltiin myös Britannian edustajaksi. Nyt pitäisi palkata huipputiimi kappaleiden tekoon mielellään Ruotsista tai Briteistä, koska suomalaiset eivät osaa tehdä Saaran upealle äänelle sopivia voimaballadeja. Ehkä Tuomas Holopainen poikkeuksena voisi biisin säveltää.
paras laulaja mitä täältä löytyy, vaan mistä saadaan samantasoinen biisi, siinä pulma.
- suuresti.laulattaa
Hienoa Saara, torilla tavataan!!
- Näkemän.pitää
Torilla tavataan hyvässä ja pahassa, eli jos ei tule voittoa tai sijoitusta, tavataan siellä nahkurin orsilla :)
- Älä.nuolaise.ennenkuin
Nytkö Suomi taas kelpaakin? No hyvä niin, katsotaan, kelpaako kappale ja esitys. "Ei tee heikkoakaan tulla vähintään toiseksi". No, toivotaan parasta ja pelätään pahinta suomalaisen mentaliteetin mukaisesti.
- hyihyihyiii
YLE laskelmoi: valitaan kiintiöhomo homojen viisuihin ja kyllä sillä on muutama fani vielä x-factorin jälkeen euroopassa...
- lycka.till
Just radiossa laulaa Celine Dion joka muinoin nousi esille juuri euroviisuista eikä edes edustanut omaa maataan Kanadaa vaan Sveitsiä. Usein eri maita on edustanut joku muunmaalainen ja laulut on tehty muualla. Euroviisut ei ole vain laulukilpailu vaan ison luokan showtapahtuma. Onneksi YLEkin viimein tajusi tämän. Jostain luin että Saaran kolmea euroviisuehdokasta on tekemässä tiimi jossa on sekä brittejä että ruotsalaisia. Ihan mielenkiintoista nähdä miten tämä konsepti toimii ja jos ei toimi niin seuraavana vuonna voidaan palata vanhaan tapaan eli valitaan kymmenestä huonosta vähiten huono esittämään tyypillinen mollivoittoinen ankea kivireenvetämislaulu.
- paras.laulaja
Upeaa ihana Saara! Suomen paras laulaja ja kokenut esiintyjä myös ulkomailla, hyvä kielitaito ja rohkeutta ja karismaattisuutta löytyy vaikka muille jakaa!!! Nyt on ilo seurata euroviisuja!
- Mikäs.ettei
Riippuu siitä, missä lajissa on paras laulaja. Nythän Tomi Metsäketokin olisi vapaa lähtemään tuon pariksi duettoon.
- RekkaMies30
Lähteekö Kari Sopanen järjestelemään asiat kuntoon?
- armonaikaa
Tällä Saara saa hieman armonaikaa, kun uraa voidaan viisuilla tekohengittää hetken. Mutta se vain lykkää vääjäämätöntä: sitä uutta musiikkia pitäisi tulla mahdollisimman pian. Mielellään hyvää uutta musiikkia. Muuten ei ura urkene.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss845850Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa243497- 1572023
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2231938Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1701697Martinan bisnekset rajusti tappiolla
Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.2821475Voiko olla, onko se tosiaan niin että
Kumpikin rakastetaan toisiamme. Nyt pitää sukeltaa pakastimeen ❤️🥵571011Metsa Man Extra kanava toimii hyvin
ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.21980- 64964
Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?
Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.109917