Mistä on kyse..

Vähänhukassaolo

Hei minulla on ollut ongelmia muslimi miehen kanssa ja lisäksi odotan vauvaa hänelle. Suhteemme on nyt kärjistynyt ja mies on varmistanut kaikin keinoin että pysyn alistettuna ja en voi tehdä mitään. en ymmärrä mihin kykyni on tuntunut kadonneen... Mies huijaa ja peittelee tilannetta muillekkin vanhemmille muslimimiehille ja kavereille omaksi edukseen tietenkin.
Itsellä tullut umpikuja totaalisesti.. hän on pilannut kunniaani ja mainettani.. varmaan että kukaan ei usko minua ja että hän pääsee karkuun omia ongelmiaan takaisin kotomaahansa plus jättää omat ongelmansa minun niskaan..
Hän ei ole rukoillut. En ymmärrä hänen islamia.. vai onko kulttuuria? Hän on vähän väliä hirveässä paineessa ja syyllistää minua.. ja miksi hän pimittää minulta islamilaista tietoa vaikka olen kiinnostunut? Miksi hän ei halua hyödyttää minua elämässäni? Toiset muslimi ja kristityt miehet oli toista maata ja auttoi ja puhui avoimesti omista uskoistaan. Tietenkään tämä tilanne ei jatku ikuisuuksia mutta miten minulle käy kun mies lykkää pahan olonsa minuun ja haukkuu kun harjoitan omaa uskoani.

12

830

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • erg44g4g

      alat vain herätä suvakismista ja kyseenalaistaa asioita.

    • Mikset_nauti

      nyt siitä ihanasta monikulttuurisuudesta, jota niin kovasti hehkutetaan ??
      Menit sitten ihan itse tekemään mukulaa islamistin kanssa? Onnea vaan.

    • suomiämmä

      Pakko olla provo.

    • Pahaltanäyttää

      Sanot harjoittavasi omaa uskoasi - oletko kristitty vai kääntynyt muslimiksi? Miehesi ei hyväksy vääräuskoisia, vaikka ei itse sanojesi mukaan noudata esim. islaminuskoisten rukoussääntöjä. Kyse on kulttuurista. Olet tyypillinen hyväuskoinen suomalainen "suvaitsevainen". Alun huuman jälkeen huomaat, että kertomus "Tuhat ja yksi yötä" onkin vain satu. Jätä miehesi, kun vielä voit. Ajattele edes tulevan lapsesi parasta. Miehesi ei tule koskaan muuttumaan suvaitsevaiseksi.

    • dfghdfhgfdgf

      Islamin noudattaminen on näille monille etelän kulttuurien miehille lähinnä henkilökohtaisen kunnian ylläpitämisen kysymys. Jos loukkaa islamia niin loukkaa häntäkin. Kunnia on paljon suurempi ja herkempi asia näille.
      Uskonto niin ja näin, mutta oman(suvun, itsen, heimon, uskontokunnan) kunnian sitoutuminen siihen on iso asia.

    • Uskokaajo

      Kun lukee noita juttuja näyttää ettei muslimimiehellä ylipäätään ole muuta tekemistä kuin koukuttaa joku nainen, sitten vahtia ja holhota ja hakata häntä päivät ja yöt. Vetää vielä naisen suku ja läheiset mukaan piinaan. Jos tavismuslimi on alistava, millainen on psykopaattimusu?

    • tyhmänpalkka

      kyse on siitä että olet NAINEN, sikaa ja koiraakin alempiarvoinen hyödyke muslimimiehelle.

    • no eipä paljon mies eroa kantaväestön karj.evakon poikalapsen sitten miehen käytöksestä , ehkäpä evakoissa oli muslimi tataarien jälkeläisiä , nämäkin
      käyttäytyy juuri kuten tällä nimimerkillä , naisen paikka on kotona nyrkin
      ja hellan välissä , turpaan tuli jos uskalsi avata suunsa väärässä paikassa,
      valheita levitettiin , maine mustattiin

      • Mistänäitätulee

        Ainakaan enää ei naisen tarvitse alistua ellei vartavasten järjestä itseään loukkuun. On varmaankin jo valmiiksi poikkeuksellisen alistuvaa tyyppiä jos edes harkitsee muslimin kanssa avioitumista.


    • kipa_kiristää

      Ei teillä sionisteila täälä hyvin mee. Muuta Israeliin?

    • Ihminenm

      Voiko loisivilla naisten eläteillä edes olla mitään käsitystä kunniasta?

    • Shocked.Sipilae

      Islam on suomeksi alistuminen.

    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen

      Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️
      Ikävä
      66
      2198
    2. Onko kaivattusi

      kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.
      Ikävä
      38
      1823
    3. Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...

      Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.
      Maailman menoa
      171
      1440
    4. Viulu vaiennut

      Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣
      Suomussalmi
      21
      1414
    5. Kyllä tekee kipeää

      Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬
      Ikävä
      21
      1064
    6. Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.

      Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      73
      1049
    7. Nainen, sellaista tässä ajattelin

      Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost
      Ikävä
      161
      1030
    8. Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.

      Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä
      Maailman menoa
      102
      1018
    9. En mä tiedä mitä tapahtuu

      siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.
      Ikävä
      9
      892
    10. Luotatko kaivattuusi?

      Jos et, mistä kiikastaa?
      Ikävä
      73
      872
    Aihe