Mielestäni myös missiorganisaatio on osasyynä Lotan mielenterveysongelmiin. Entisen anorektikon paikka ei missään nimessä ole kauneuskilpailut. Sairauden on täytynyt tulla ilmi jo hakuvaiheessa, kun Lotta kuitenkin paljon asiasta puhuu. Lotta ei ollut mielestäni oikea valinta voittajaksi. Näin ajatteli näköjään moni muukin. Varmasti myös Lotta itse. Ei niinkään valittu sitä joukon kauneinta/fiksuinta/ihaninta, vaan tunnetun henkilön tytär, joka oli jo saanut huomiota mediassa. Eivät varmasti tajunneet mihin paskamyrskyyn tällainen voittaja joutuu. Sama, jos pääset suhteilla töihin ja tiedostat, ettet ollut hakijoista se paras. Jatkuvasti joutuu todistelemaan itselle ja muille, että on ansainnut paikkansa.
Nämä missikisat pitäisi jo lopettaa. Vanhanaikainen ja ihmisarvoa alentava kilpailu.
Lotta Näkyvän mielenterveysongelmat
4
223
Vastaukset
- Diarraahep
Totta missitissikisat ovat ihmisarvoa alentavaa. Nuoret naiset haaveilee jostakin utopiasta. Ja toden totta joutuvat karuun kouluun. Media seuraa laihtuuko, lihooko,onko anorektikko. Kyllä varmasti muuttaa ihmistä. Kaikki ei sitä kestä. Surullista.
- warning1234
Sunneva voi olla mielenterveydelle todella vaarallinen tapaus.Ensin hype ja sitten "selkäänpuukotus".Siis niille jotka ei keisarinnaa miellytä,jostain syystä.Sunneva saattaa valokuvaajansa kaa mm.photosopata valokuvasi niin rumiksi,että itseluottamus häipyy jos ei oo piinkova,muutenkin kovassa missimaailmassa.
- Minis98
Mä en ymmärrä miks joku haluu julkisuutta! Olis kamalaa ku sun tekemisii seurattais noin. Sunneva vois ainakin lopettaa noi hommat. Tuo Lotta ei kyllä poikkea tavallisesta suomalaisesta naisesta mitenkään. Olin just samas junavaunus sen kans enkä olis tunnistanut, jos kaveri ei olis sanonu.
- Terapiantarpeessa
Kaikkea ei tarvitse sanoa lehdille. Olen ollut jonkun verran tekemisissä masennuksesta ja paniikkihäiriöistä kärsivien ihmisten kanssa, enkä usko että yksikään heistä käsittelisi asiaa julkisuudessa niinkuin Lotta. Hakisi nyt herranjumala apua! Jos ongelma siis oikeasti on olemassa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien2493760- 583563
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I992952Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk552699Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve1252509Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro352102Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1012031Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva441901Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1161857Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli711219