Syyttäjältä saatu vastaus.
Kiitokset tästä ja muistakin kirjoituksistanne. Kirjoitusten ongelma on se, ettei niissä ole yksilöity yhtään rikosta tai muuta tapahtumaa tai edes sellaista viranomaisen päätöstä, jonka arviointi kuuluisi syyttäjän toimivaltaan. Kirjoitusten perusteella on mahdotonta arvioida mistä asianne on kysymys. Syyttäjä ei ole poliisin esimies eikä valvo poliisin toimintaa, joten minulla ei ole mahdollisuutta selvittää poliisin rekisteristä tekemiänne rikosilmoituksia ja niihin tehtyjä päätöksiä. Muutenkaan en tiedä mitä muut viranomaiset ovat asiassanne päättäneet.
En voi Teitä auttaa, valitettavasti.
Pälsi latelee täyttä paskaa. Kysymys miksi poliisi ei ole suorittanut yhtään esitutkintaa selvissä rikostapauksessa. Rikosilmoituksissa ollut aikaisemmin todistajiakin. Viimeiseen kolmeen vuoden sisällä ei edes vastattu. Minun mielestä Pälsi nyt tietää asian. Tiesi muutama vuosi sitten jo hyvin. Mikä tässä maassa on poliisin ja syyttäjän osa? Arka asia kun poliisikin estää kaikin tavoin esitutkintaa. Kotirauhan rikkomisesta alkoi jo vuosia sitten. Mitä muhii asian taustalla?
Pasi Pälsi
kihlakunnansyyttäjä, nimismies
Salpausselän syyttäjänvirasto
Lakirja Suomi
syyttäjäoikeudet
0
66
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 906352
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303803törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283170Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3701726- 331398
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46959Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11956Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11880- 42859