Vene-lehti noteerasi Kaunissaaren

SchönesInsel

Oikein pääkirjoituksen arvoisesti. Jos päätoimittajan kokemukset eivät ole vuosien takaa niin mikään ei vaikuta muuttuneen? Legendat ovat samoja, henkilöt ehkä uusia?

21

986

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Herr.Scheisse

      Ja ketä kiinnostaa? Meneekö lehdet huonosti kaupaksi? Niinpä. En ihmettele.

    • Aviisi

      Hiton kallis ja huono lehti. Laskekaapa kestotilaajat paljonko maksatte per numero. Tämä viime numero oli huippu. Ensin haukutaan kaunissaarta ja sitten on juttu sähköä ryöstävistä venelijöistä. En mä jaksa ainakaan tollasia lukea..

      • Tötterströmm

        Olet kuitenkin lukenut kun tiedät noin tarkkaan.


    • RrrreiskaShitPut

      Niinno, onhan sitä Venelehden lisäksi noteraannut moni muukin. Erityisesti kaksi hahmoa harrastuksineen nousee yli muiden!

    • P.Eräreikä

      Toimittaja näemmä törmännyt Reinoon tai Anneliin ? pahimmillaan molempien kanssa ollut tekemisissä : )

      • rrrkele

        Julkaistiinko lehdessä pökäleenheittokisan tulokset?


      • ichcieroputaa

        Venelehden Päätoimittaja on kuitenkin NJKlainen, joten se kateus kateuskateuskateuskateus


    • KansanSaari

      "Olen taistellut monilla tantereilla, mutta milloinkaan en ole nähnyt vertaisianne ahmatteja", tokaisi Helsingin kaupunginvaltuutettu, kun NJK ja Merikarhut esittivät vaatimuksensa siirtää Kaunissaari yhdistyksensä haltuun.

      • KehitysKehittyy

        Se olisi toisaalta sivistysruiske käyttäytymiseen 2000 luvulla. Luolamiehet lienevät eläneet siten, mistä La Isla Hermoso ja KYS:in jäsenet tunnetaan.

        The only way is up.


      • Ammattivalittajat

        Kaunissaaresta valittajat ovat vapaita käyttämään kaikkia muitakin saaria, ja niitä on paljon. Kaunissaari on oikein hyvä paikka vierailla.


    • saaretVABAKS

      Merirosvoille ei mikään riitä, ollaan tietenkin heti riistämässä viimeisiä kaikille vapaita saaria.

      Menkööt turkishylkeet istumaan Jagiksen baareihin silloin, kun jagislaiset ovat saarissaan. Kyllä niissäkin voi muniaan saunottaa poikajonoissa.

    • dasBoot

      Tulipa luettua tuo juttu itsekin, oli aviisi jäänyt lehtikasaan huomiotta. Päätoimittajan jutut tuntuvat jotenkin kevyiltä, epäilys jää onko hän käynyt Jagiksessa ollenkaan vai tehnyt tarinansa tämän palstan annin perusteella? Enemmistö r.y. kun tuntuu olevan sitä mieltä, että meno on koko lailla rauhoittunut.
      Samassa numerossa oli tosiaan jonkun toisenkin noteeraama juttu Kylmäpihlajan sähkövarkaista. Luokatonta touhua, MUTTA a.o. paikassa muutaman kerran käyneenä voin sanoa yrittäjän omassakin asenteessa olevan parantamisen varaa. Ravintolan palvelu ja ruuan laatu on hintaansa nähden täysin luokatonta (=osaamatonta ja hidasta) ja viime kerrat onkin tullut ostettua rantakioskista jäätelöt kun on puolen tusinaa kertaa siellä ravintolassa miettinyt että miksi taas annoin huijata itseäni kokeilemaan tätä viilausta... Juttu 3500€ laskusta yhdestä seinäroikasta varastetusta sähköstä muuten tuntuu aika vahvasti liioitellulta, ettei olisi koko paikan sähkönkulutus pitemmältä ajalta? Että siis parin-kolmenkymmenen megawattitunnin edestä... huhhuh... on ollut piuha punasena....

      • u-hybridi

        Varmaan sukellusveneiden latausasema


      • pikipöks

        Kylmäpihlajan nykyinset ylläpitäjät ovat kuin kummeli-sarjan lakaisijoita ja kaatavat itselleen mielellään Kylmäpihlaja-pilsiä.

        Satamamaksu on pilvissä palveluihin ja sataman tasoon nähden. Laiturisähköt ovat luokattomia. Yksi vesipiste koko altaalle ja yleensä blokattuna. Majakassa on yksi suihkuhuone ja wc veneilijöille. Asian ainoa hyvä puoli on itse saari ja luotseille aikanaan rakennettu satama-allas.


    • Abskissaa

      Vene-lehti löytyy Kaunissaaren puu-ceestä. Peskää kädet sen luettuanne. Kylmäpihlajan palveluhenkilökunta on hiukkasen jurottajia mutta hommansa hoitaa. Saarihan on helmi.

      • kynsien-allekin

        mina en pese käsiäni vessan jälkeen, varsinkaan puu-ceen jälkeen!
        niihin jää mukava tuoksu!


    • Merisika

      Näitä lukiessa tuntuu että sinne vois joku paikallinen mielenterveys asema avata jonkun haarakonttorin. Tuntuu olevan enempikin kysyntää!

      • kirjoittaessa

        ja mielenterveyasemahan on sitten yhdyssana


      • JosPipoNoinKiristää
        kirjoittaessa kirjoitti:

        ja mielenterveyasemahan on sitten yhdyssana

        Mene nyt ihan itseksesi sinne mielenterveysasemalle ensin. Jos pienetkin kirjoitusvirheet aiheuttavat noin kamalasti ahdistusta, on tilanteesi jo aika paha.


    • tötterstöm

      Minä peruin venelehden kestotilauksen.

      • kiusallani

        Minä peruin veneen tilauksen, jäi maahantuoja nuolemaan näppejään


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      83
      1332
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      50
      959
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      368
      791
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      142
      749
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      55
      689
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      121
      684
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      648
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      625
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      612
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      594
    Aihe