Näen unta naisesta

Hei, ajattelin kysyä teiltä, että olenkohan lesbo, kun näen unta naisista ja olen niissä ihastunut unen naiseen. Olen jo kypsempi nainen ja olen miettinyt tätä asiaa usein. Miehien kanssa olen ollut, mutta suhteet on jäänyt lyhyeiksi, enkä kaipaa miestä rinnalleni. Mistä sen voi tietää varmuudella, että on kiinnostunut naisista?Rakkautta ja läheisyyttä kaipaan, mutta mistä ja miten... olen luonteeltani herkkä ja vähän ujo.
4262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kyllähän alitajunta sitä sulle saattaa viestitää jos et muutoin ole asiaa tiedostanut kypsästä iästä huolimatta. Tosin uskoisin että olisit ollut jo romanttisessa mielessä naisista kiinnostunut? Mutta yleensä sen siinä vaiheessa ymmärtää viimeistään mistä on kyse, kun ensimmäistä kertaa iahstuu/rakastuu.

Äänestä

Niin se taitaa olla.. ihastuin kerran yhteen naiseen jollain tapaa, tai kiinnyin ja sitten, kunen häntä enää nähnyt, jäi ikävä. Luulen, että tämä nainen tunsi minua kohtaan jotain, sellaisen vaan vaistoaa. Jos olen lesbo, mitä en tiedä, vaikka epäilyksiä on, niin en usko, että alkaisin seurustelemaan naisen kanssa. Ehkä haluaisin, mutta en uskaltaisi. Halipula on vaan kova ja olisi kiva tuntea toisen läheisyyttä ja kosketusta vielä joskus.

Äänestä
  • Kyllä ne tunteet vie jos viedäkseen. Ehkä kannattaa vaan jatkaa eloa silmät auki ja katsoa mitä elämä tarjoaa.

    ps. ei naisen kanssa seurustelussa ole mitään pelottavaa :)

    Äänestä

No et ole.
Kyllähän se läheisyys ja kiintymys kuuluu ihan normaaleihin tuntemuksiin.
Mutta jos olisit lepakko tuntisit kiimaa ja paikat märkänä onanoisit muista naisista.
Mutta, et voi tietää kuin kokeilemalla.
Menet vähemmistö yökerhoon ja katsot miten käy.
Et ole varmasti ensimmäinen joka on epävarma itsestään ja joku umpi lesbo varmasti osaa käsitellä hellästi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


mikäolenoikeasti kirjoitti:

Hei, ajattelin kysyä teiltä, että olenkohan lesbo, kun näen unta naisista ja olen niissä ihastunut unen naiseen. Olen jo kypsempi nainen ja olen miettinyt tätä asiaa usein. Miehien kanssa olen ollut, mutta suhteet on jäänyt lyhyeiksi, enkä kaipaa miestä rinnalleni. Mistä sen voi tietää varmuudella, että on kiinnostunut naisista?Rakkautta ja läheisyyttä kaipaan, mutta mistä ja miten... olen luonteeltani herkkä ja vähän ujo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu