Haminan vanha uimahalli

Sinnehän vois perustaa keilahallin. Sitten eläkeläisille saunat ja muut tilat peliautomaatteja mahtuis varmaan sata ei tarvis jonottaa
191041
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

entiselle linja autoaseman omistajalle oivat tilat

Äänestä

Upille punnerus paikka ennätyksien tehtailuun.

Äänestä

Eikös sen uimahallin voisi myydä eniten tarjoavalle. Kun se on yleisessä myynnissä eniten taroavalle niin siitähän pääsisi eroon melko nopeasti jos vain on haluja.

Äänestä
  • Voisi myydä eniten tarjoavalle ? Luulisin,että eurolla saat sen kiinteistön kaikki haminan kaupungin osakkeet haltuusi .
    Jos sulta puuttuu euro,niin sen voin lainata.
    Siitä vaan ideoimaan ja mielekästä elämänuraa tekemään !

    Äänestä

  • Sinä et nyt oikein ymmärtänyt. Minä en ole sitä ostamassa edes sinulta lainatulla eurolla. Minä vain ehdotin, että sen voisi myydä eniten tarjoavalle, menikö nyt perille.

    Äänestä

Ei ole oikein että haminassa asuvat maksaa taloyhtiön kulut. Joku voisi ostaa sen firman nimiin ja tehdä sitten konkurssin, eikö ne sitten menisi taloyhtiölle? Tai yksityishenkilö ostaisi ne ja testamenttaisi ne taloyhtiölle? Pois ne pitää kaupungilta saada. Haminalaiset asukit maksaa siitä nyt n. 10 eur per nenä vuodessa.

Äänestä

Vanha uimahalli, tosiaan joku ostais lahjoittais vaikka jehoville.
Nehän himoitsee vanhusten omaisuutta.

Äänestä
  • Jehovat rakensi tallinmäelle uuden Valtakunnansalin ei ne tollaiseen kissan kuselle haisevaan rötisköön muuta.

    Äänestä

Paljonko satamakatu 3 on asukkailla vastike on nyt? kuka tietää, sapettaa...

Äänestä

Kaksiossa 60 m2 100 e/kk. vuonna 2013

Äänestä

Antakaa raskaan rokin harjoittelupaikaksi, päivisin ja ilta kymmeneen asti kunnon rumpusooloja ja bassokitaraa niin eiköhän kelpaa kaavamuutos vaikkapa kerostaloksi

Äänestä

iloksenne voin ilmoittaa, että sopimus kaupunkin kansa tehty. perustan siihen kalanviljely laitoksen. lohenpoikaset tulee lasten altaaseen ja isossa altaassa on täysikasvuiset. viereisessä huoltamossa on sitten savustus ja myynti.

Äänestä
  • Tähän viimeiseen rahoitus löytyy,mukana ollaan...

    Äänestä

Ja työttömille pelihallin jossa olis A-oikeudet :)

Äänestä

viimein oikeus voitti ja uimahalli myyty

Äänestä

Olisi hyvä tietää ketä siinä talossa asuu, kusettavat kuitenkin Haminaa kun noin ki van sopparin aikanaan tehneet. Nimiä esille.

Äänestä
  • uusi omistaja vapaa pääsy nuoten musiikkiin kunnon vahvistimet siinhän "asuntojen hinnat nousee " kovaa jytää heh

    Äänestä

Siint vois tehä holistien hoitolaitoksen. Paikalla oli ennen Ryysyn talo, joka oli tunnettu juomareista. Perilliset taisivat juoda koko isältään perimän omaisuuden, joka oli sen ajan mittapuun mukaan aikamoinen.

Äänestä

Konsulentit löytää kyl jotaki sakkii sinne kahelsadaltuhannel yli viikoks, mut talon asukkaat joutuu kyl siivoomaa jäljet.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


palvelua kirjoitti:

Sinnehän vois perustaa keilahallin. Sitten eläkeläisille saunat ja muut tilat peliautomaatteja mahtuis varmaan sata ei tarvis jonottaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu