On tunteita sinuun mies

Tiesin vain miten tässä lopulta käy. En tahtonut olla se leikkikalu, joka lopulta nuolee haavojaan. Ehkä olinkin vain viihdettä siinä elämäntilanteessa. Kaikki tahtovat kokea olevansa yhä haluttuja.
241190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Minulle sinä et ole koskaan ollut mikään leikkikalu tai viihdettä. Tunteita oli paljon, ja on edelleen.

Äänestä
  • Molempien tunteilla leikkimisestä J?
    Koita nyt päättää kumpi se oikea on.
    Ja sä tiedät kuka tämän kirjoitti....

    Äänestä

Edelleen on tunteet aidot. Tällaista tilannetta en halunnut.

Äänestä

Joku leikki sinun kanssa? Aika kova väite? Oletko ollut miten leikittävänä? Tiesit miten siinä käy? No mitäs sinä sen tiesit? Vähän ihmetyttää jos tiesit olleesi Leikkikalu. Olit pelkkä viihdyke. Kerro se suoraan tuolle leikkijälle ja anna samalla mitalla takaisin. Tuollainen joka leikkii on yleensä varattu. Ota selville ja ilmoita sen kumppanille kuinka leikki kanssasi.

Äänestä
  • Juu näin tein ,ja seurasi vuosien vaino, kuolemantuomio. Miehet ovat...kostajia, jopa toistensa puolesta.

    Äänestä

Ei kaikki tahdo olla haluttuja, sillä he tiedostavat sen sanomattakin. Yöllä sen huomaa taas kuinka haluttu sitä onkaan;)

Äänestä

Anteeksi, mutta alkaako nimesi H- kirjaimella Ap?

Äänestä
  • Mun alkaa ja voisin kirjoittaa samat mitä ap.

    Äänestä

Kannattaa kuule elää irl.

Äänestä

Toteuttaisit nainen haaveen missä saan tehdä sulle mitä vaan. Kahlia sänkyyn ja p**** ookein huolella edestä ja takaa. Lopuksi kerma vaahtoa kasvoihin. Tiedän että se on sun haave, pystyn toteuttamaan ne.

Äänestä
  • Hyi hel...ti, ei ikinä!!

    Äänestä

Minulla on tismalleen samanlainen olo kuin sinulla aloittaja. :( Aloitus voisi olla suoraan minun kirjoittamani.

Äänestä

Minä en varmasti sun kanssa leiki. Haluaisin vain kuulla susta ihan koko ajan. Kaikenlainen huomio mitä annat mulle tipauttaa joka kerta jalat alta. Ja väliin en kuule sitten oikein mitään. Enkä tiiä haluatko sinä mun kanssa kuitenkaan mitään oikeeta. Koska.. Ja se ahdistaa tosi paljon. En erityisemmin nyt tykkää tästä olosta.

Mutta muista tämä: Jos sut saisin, ottaisin syliin enkä koskaan päästäisi pois. (Kuvannollisesti :D)

Äänestä
  • Millä kirjaimella tyttösen nimi alkaa? Et luultavasti ole hän, mutta aina voi toivoa :)

    Äänestä

  • Koolla

    Ei ole täällä hän.

    Äänestä

  • Mitä oikeeta olet vailla? Saat olla ihan rauhassa kun kerrot sen suoraan. Yhteys on..

    Äänestä

  • Elämänmuutosta kirjoitti:

    Millä kirjaimella tyttösen nimi alkaa? Et luultavasti ole hän, mutta aina voi toivoa :)

    E:llä alkaa kaipailemani naisen nimi.

    Äänestä

  • jokuvaan2 kirjoitti:

    Mitä oikeeta olet vailla? Saat olla ihan rauhassa kun kerrot sen suoraan. Yhteys on..

    Sitä että antaisi mahdollisuuden ja katsoisi.. eipä siitä sen enempää. Yhteys ei ole tietenkään täällä, mutta joo, yhteys on olemassa kyllä.

    Jääpalapussi sydämen päälle voi olla tarpeen. Koska elämä ei ole satua, eikä omat toiveet ja kuvitelmat useinkaan totta. Pitää keksiä pakokeino ja vähän äkkiä.

    Äänestä

  • E kaipaa S miestä

    Äänestä

  • kaivannut kirjoitti:

    E:llä alkaa kaipailemani naisen nimi.

    Kerropa sitten oma nimikirjaimesi

    Äänestä

  • YksE kirjoitti:

    Kerropa sitten oma nimikirjaimesi

    J:llä alkaa minun nimeni.

    Äänestä

Varmaan huomannutkin, kuinka epätasapainoisia ihmiset nykyään ovat? Psykopaateiksi heitä pitää kutsuman. Ei järjellistä toimintaa ja vain alkukantaiset asiat mielessä. Ole varovainen psykopaattien ja narsistien kanssa oikeasti. Seura tekee kaltaisekseen, joten tee hyvä valinta.

Äänestä

niin kaikki haluavat olla haluttuja :)

Äänestä

Jotain henkilöä riepotellaan ilmiömäisesti ilmeisenä tarkoituksena laskea sen itsetunto polvilleen ja tuottaa nöyrä piika jonkun juosten kustuille kakaroille. Röyhkeyden määrä viittaa narsismiin tai psykopatiaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Elämänmuutosta kirjoitti:

Tiesin vain miten tässä lopulta käy. En tahtonut olla se leikkikalu, joka lopulta nuolee haavojaan. Ehkä olinkin vain viihdettä siinä elämäntilanteessa. Kaikki tahtovat kokea olevansa yhä haluttuja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu