Tarjous & Valmennus?

HUU_HAA_KURSSEJA

LAITOIN ISÄNPÄIVÄN KUNNIAKSI
-valmennuksen hintaan 39€
( norm. 59€ ).

Voi hyvää päivää. Joka kerta kun tulee joku uusi valmennus myyntiin, niin AINA laitetaan sulkuihin joku normaalihinta. Tekisi mieli kysyä, että onko KUKAAN KOSKAAN ostanut yhtäkään valmennusta mainitulla normaalihinnalla ja onko normaalihinta ollut myynnissä ennen alennusta/tarjousta?
Laki kieltää Suomessa harhaanjohtavan markkinoinnin ja yritykset eivät saa mainostaa jatkuvaa alennusmyyntiä. Alennustuotteiden pitää aina olla ensin myynnissä ns. normaalihinnalla ennen kuin niitä voidaan kaupata alennushinnalla.

Valmennuksia kaupatessa olisi asiakkaita kohtaan reilua myös laittaa mainokseen Valmentajan omakohtainen koulutus/pätevyys, kuten alan ammattilaiset aina tekevät.

49

2100

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • todellakin-huuhaata
    • Yökyöpelli

      Aloittajalta osuva kirjoitus. Jatkoon.

    • kroohbyyh

      Mara luulee kohta olevansa myös markkinoinnin ja liiketalouden guru, joten niitä valmennuksia odotellessa.
      Aikainen lintu madon nappaa vaikka Hangon hevostilalla pupuja seuraten.

      • hulluhan_sitä_on_jos_ei

        Ihmeen usein näyttää aikainen lintu madon löytäneen tai ainakin niin uskotellaan:

        Huhtikuun lopulla. "Martinan huikeat RUN-valmennukset ovat nyt vappuviikonlopun ajan mahtavassa kampanjassa -20€ koodilla"

        Toukokuussa "Training With Martina: CORE kuntoon kuukaudessa on tämän viikonlopun ajan meillä huikeaan EARLYBIRD-hintaan ---"⠀

        Kesäkuussakin "Training With Martina: CORE kuntoon kuukaudessa on tämän viikonlopun ajan meillä huikeaan EARLYBIRD-hintaan---. "
        Myös kehonpainovalmennus ja After Birth -valmennus ovat alessa.

        Heinäkuussa on taas vaihteeksi CORE kuntoon kuukaudessa-valmennus alennuksessa ja porrastreeniäkin saa ilmaiseksi, jos tilaa jonkun Martinan valmennuksen. Kehonpainotreenikin on viikonloppualessa ja porrastreenit saa kaupan päälle.

        Elokuussa kehonpainotreeni on alennuksessa.

        Syyskuussa kehonpainoharjoittelun ensimmäinen versio sekä huikea uudistus 2.0 ovat alennuksessa. Samoin CORE kuntoon kuukaudessa -setti.

        Lokakuun jymy-yllätys: "Alkaneen lokakuun kunniaksi Martina päätti laittaa viime kuussa myyntiin saapuneen Bodyweight Training with Martina 2.0-valmennuksensa uudelleen EARLYBIRD-hintaan "

        Marraskuussa huvittaa se, että "TUHANSIEN ONNISTUJIEN" treeni is back!:
        "TÄÄLLÄ SE TAAS ON! Nimittäin Martina Aitolehden huikean suosittu ja hänen ihka ensimmäinen kehonpainovalmennuksensa Bodyweight Training with Martina" ja alennuksessa totta kai! (Mihin se kehittyneempi versio treenistä katosi?)

        Lähde: https://www.garow.me/tags/kamppis

        Kampanjoita näyttää riittävän. :))


    • SukkaPuku

      Haluaisin vilpittömästi tutustua siihen isään, joka oikeasti noudattaa lahjaksi saatua Martinan huikeaa valmennusta. Ihan oikeasti.

      • Wtwtwt

        Mielenkiintoinen ajatus, oisko yhtään ketään joka tohon kusetukseen tarttuis ?muutenkin ihmetyttää saako tää muija näitä tekeleitä tosiaan kaupaks ja mikähän mahtaa olla rahallinen tuotto? Kyllä ne fyrkat on vedetty himaan noilla mainos-soppareilla pääosin ,toi hyvinvointi kikkailu kouluttamattomana taitaa jäädä harrastelun ja blogintäytteen asteelle--onneks


      • ostaneitaon
        Wtwtwt kirjoitti:

        Mielenkiintoinen ajatus, oisko yhtään ketään joka tohon kusetukseen tarttuis ?muutenkin ihmetyttää saako tää muija näitä tekeleitä tosiaan kaupaks ja mikähän mahtaa olla rahallinen tuotto? Kyllä ne fyrkat on vedetty himaan noilla mainos-soppareilla pääosin ,toi hyvinvointi kikkailu kouluttamattomana taitaa jäädä harrastelun ja blogintäytteen asteelle--onneks

        Oli näistä valmennuksen ostajista instassa kuvakin ja kyllä niitä oli iso joukko, jossa myös miehiä mukana.


      • vale-ostajat
        ostaneitaon kirjoitti:

        Oli näistä valmennuksen ostajista instassa kuvakin ja kyllä niitä oli iso joukko, jossa myös miehiä mukana.

        Jep. Kuva oli. Keitähän siinä kuvassa oli? Ostajia? Enpä usko. Mistä se muka näkyy?


      • nostalgiaa_vuosien_takaa
        ostaneitaon kirjoitti:

        Oli näistä valmennuksen ostajista instassa kuvakin ja kyllä niitä oli iso joukko, jossa myös miehiä mukana.

        Olisiko Martinan vanha "luokkakuva" pt-kurssilaisista? (Martina on ainoa, joka ei koskaan valmistunut.)


    • Businezz

      Jatkuvasti alennusmyynnissä tai alennuskampanjassa olevien palveluiden ja tuotteiden myyminen on Suomessa laitonta ja tähän on puuttunut mm. Markkinatuomioistuin. Harhaanjohtavalla markkinoinnilla pyritään luomaan kuva, että palvelu/tuotetta on myyty aikaisemmin normaalihinnalla, jolloin kuluttaja luulee saavansa tuntuvan alennuksen, vaikkei todellisuudessa näin ole.

      Todella alhaista toimintaa!

      • Kyllästyttäähuijarit

        No alhaista ja kyseenalaistahan kaikki tän naisen toiminta on ,eikä kestä lähempää tarkastelua , "kiitettävästi " se on kuitenkin saanut markkinoitua noi kusetukset naistenlehtiä myöten .Alalla vois nää varsinaiset koulutetut ammattilaiset haastaa ton "yrittäjän" julkisesti valheistaan ,noi sofiat ja martinat pitäis saada pois alalta muidenkin mainetta pilaamasta


      • martansohvit

        Ei ole tyhmä hän joka pyytää vaan hän joka maksaa, kertoi jo ikivanha sananlasku.
        Huuhaata on myyty iänkaiken monella lailla, eikä loppua näy.


      • lihaviarahastetaan
        Kyllästyttäähuijarit kirjoitti:

        No alhaista ja kyseenalaistahan kaikki tän naisen toiminta on ,eikä kestä lähempää tarkastelua , "kiitettävästi " se on kuitenkin saanut markkinoitua noi kusetukset naistenlehtiä myöten .Alalla vois nää varsinaiset koulutetut ammattilaiset haastaa ton "yrittäjän" julkisesti valheistaan ,noi sofiat ja martinat pitäis saada pois alalta muidenkin mainetta pilaamasta

        Onhan Jutta ja Bull veivanneet hyvät rahat niillä huuhaa valmennuksillaan, Martina ja kumppanit tekevät ihan samaa mutta paljon pienemmässä mittakaavassa. Kukaan täysjärkinen ei osta julkkiksilta mitään nettivalmennusta kun tietää sen rahastukseksi jossa lähes samat ohjeet annetaan kaikille tilaajille.


      • Lässynlässynlää

        Maran täytyy mainostaa "alennusta", että tulis jotain ihqun huigeeta lisäarvoa noille höpöhöpö-ohjelmille. Tajuaahan tuon kaikki. Eli jos on valmennuksen alehinta 39 ja suluissa 59, niin se isompi luku on pelkkää silmänlumetta. 59 egellä ei moni lähde Maran kelkkaan (pätevyys ja maine tiedetään) ja 39 €:n alehinta prosentteineen näyttää "hyvältä". Mutta veikkaan silti, että ei lyö leiville.

        Tuolta naiselta en osaisi edes käytettyjä sukkia.


    • idjjjKLL

      Valepoliiseja oli taas jäänyt kiinni huijaamalla vanhuksilta rahaa. Milloin valvonta ylettyy näihin ns. hyvinvointiasiantuntijoihin? Tuleva voimavalmentajakin on aika lailla heppoisten kurssien varassa työskentelevä nettiguru.

    • HealtCare

      Minua häiritsee se, että "Mara" kirjoittaa blogiinsa vaikkapa aiheesta suoliston hoitaminen, vaikka hänellä ei ole mitään alan koulutusta. Hän kirjoittaa sivuillaan mm. että useissa tieteellisissä tutkimuksissa on todettu sitä tai tätä, mutta hän jättää linkit virallisiin tutkimustuloksiin kertomatta.
      Terveydenhoitoon liittyvät tekstit on muualta kopsattu, mutta lähteet jätetään kertomatta, jolloin lukijoille annetaan kuva, että "Mara" on laatinut tekstin ja työn itse. On syytä muistaa, että Parturikampaaja-maskeerauskoulutus ei ole pätevä tutkinto jakamaan kaupallisia valmennuksia ja/tai terveydenhoitopalveluja eikä tilanne miksikään muuta muutaman päivän kestävällä kurssilla. Jos haluaa opiskella ammattilaiseksi, niin kannattaa lähteä opiskelemaan korkeakouluun eikä jollekin huuhaa-lumekurssille

      • martansohvit

        Monasti olen ihmetellyt miksi mikään virallinen taho ei puutu näiden epäpätevien ns valmentajien/kouluttajien/ohjaajien toimintaan! Jopa ihmisen terveys voi olla vaarassa jos orjallisesti noudattaa jotain huuhaa-ohjelmaa.
        Eiks maatiloilta suoraan maidonkin myynti kiellettyä, johonkin terveyshaittoihin vedoten??


      • Taskurapunen

        Voi voi..


    • hjgjhgjhgjhg

      Minä voisin ostaa Maralta jonkun nyrkkeilyvalmennuksen. On kuulemma aika haka siinä hommassa.

      • vain.yksi.lasillinen

        Humalassa autoilu olisi myös hänen kurssinsa.


      • suoraan_kampanjaksi

        Onko pian tulossa kurssit:

        "Kuinka kuvaat auton nopeusmittaria ajaessasi" -videotutoriaali

        "Takapenkkiläisten kätevät eväät! Tuoreiden hedelmien aika on ohi - skippaa vaivalloiset valmistelut ja siirry välipalapatukoihin ja mehuihin!"


      • Markkinarakoooo

        Taloustieteen perusteet by Martina: näin velat muuttuvat saataviksi. Kurssilla saat ammattimaiset vinkit myös siitä, kuinka toisten omaisuus omitaan kuin huomaamatta, ts. hänen tai heidän onkin yhtäkkiä meidän (meidän lande eli maalaistila, hevoset, veneet, asunnot, autot). Opit käyttämään tehostetusti myös termejä minä, minulle, minun. Tämä työ- ja perhekuvioihisi voimakkaasti vaikuttava ja aikataulut sekoittava koulutus kestää kaksi vuotta. Lähiopetuspäiviä on kaksi vuodessa, kestoltaan 2x45 min. Samaan aikaan voit käydä myös suositun ajankäyttökoulutuksen etänä (syventävä koulutus). Kouluttajan tarkoin esimerkein opit tekemään tehottomuudesta tai vähätöisyydestä kateudenaiheen lähipiirissäsi tai somessa. Saat tarkat vinkit siitä, miten kokoat lähes uskottavan minuuttiaikataulun päivästäsi, olitpa sitten työtön, eläkkeellä tai julkkis. Kouluttajan vinkeillä sanankäyttösi kohoaa kateutta aiheuttaviin sfääreihin. Haluathan, että elämäsi on super hienoa?!


      • salakurssi
        Markkinarakoooo kirjoitti:

        Taloustieteen perusteet by Martina: näin velat muuttuvat saataviksi. Kurssilla saat ammattimaiset vinkit myös siitä, kuinka toisten omaisuus omitaan kuin huomaamatta, ts. hänen tai heidän onkin yhtäkkiä meidän (meidän lande eli maalaistila, hevoset, veneet, asunnot, autot). Opit käyttämään tehostetusti myös termejä minä, minulle, minun. Tämä työ- ja perhekuvioihisi voimakkaasti vaikuttava ja aikataulut sekoittava koulutus kestää kaksi vuotta. Lähiopetuspäiviä on kaksi vuodessa, kestoltaan 2x45 min. Samaan aikaan voit käydä myös suositun ajankäyttökoulutuksen etänä (syventävä koulutus). Kouluttajan tarkoin esimerkein opit tekemään tehottomuudesta tai vähätöisyydestä kateudenaiheen lähipiirissäsi tai somessa. Saat tarkat vinkit siitä, miten kokoat lähes uskottavan minuuttiaikataulun päivästäsi, olitpa sitten työtön, eläkkeellä tai julkkis. Kouluttajan vinkeillä sanankäyttösi kohoaa kateutta aiheuttaviin sfääreihin. Haluathan, että elämäsi on super hienoa?!

        Tuo on kerrassaan houkuttava kurssisisältö! Hah hah hah!


      • Hehehehhehhee
        Markkinarakoooo kirjoitti:

        Taloustieteen perusteet by Martina: näin velat muuttuvat saataviksi. Kurssilla saat ammattimaiset vinkit myös siitä, kuinka toisten omaisuus omitaan kuin huomaamatta, ts. hänen tai heidän onkin yhtäkkiä meidän (meidän lande eli maalaistila, hevoset, veneet, asunnot, autot). Opit käyttämään tehostetusti myös termejä minä, minulle, minun. Tämä työ- ja perhekuvioihisi voimakkaasti vaikuttava ja aikataulut sekoittava koulutus kestää kaksi vuotta. Lähiopetuspäiviä on kaksi vuodessa, kestoltaan 2x45 min. Samaan aikaan voit käydä myös suositun ajankäyttökoulutuksen etänä (syventävä koulutus). Kouluttajan tarkoin esimerkein opit tekemään tehottomuudesta tai vähätöisyydestä kateudenaiheen lähipiirissäsi tai somessa. Saat tarkat vinkit siitä, miten kokoat lähes uskottavan minuuttiaikataulun päivästäsi, olitpa sitten työtön, eläkkeellä tai julkkis. Kouluttajan vinkeillä sanankäyttösi kohoaa kateutta aiheuttaviin sfääreihin. Haluathan, että elämäsi on super hienoa?!

        Osuvasti ja hauskasti muotoilit maraismin olemusta.


    • Bjcnow
      • Seuraavaliikeidea

        Tossa olis ideaa , käytännön harjotuksetkin on jo tehty Levillä ja harjoitushan tekee mestarin .Sääli jos muija ei tajua missä sen varsinainen talentti piilee totahan se vois kurssittakin , tuttavapiiristä pelkästään löytyis paljon opetuslapsia


    • PTA_WMC

      Kyllä valmennuksia ilman koulutusta myyvät tahot pitäisi saada vastuuseen. On täysin eri asia toimia henkilökohtaisena personal trainerina henkilölle, jonka lähtötilanne, sairaudet ja muut asiat on etukäteen kartoitettu kuin myydä massoille samaa Early Bird valmennusta ilman mitään tietoa asiakkaiden eroavaisuuksista.

    • Kouluun_heti

      Pätevyyden voi hankkia vuosia kestävällä Yliopistokoulutuksella. Muutaman päivän etäkurssit eivät tuo ammattitaitoa ja sen pitäisi Martinankin tietää?

      Yliopiston ravitsemustieteen koulutusohjelmasta valmistuu monialaisia ravitsemuksen ammattilaisia. Opinnot sisältävät ravitsemus- ja elintarviketieteen lisäksi lääketiedettä, luonnontieteitä ja käyttäytymistieteitä.

      Kaikki opiskelijat suorittavat yhteisen terveystieteiden kandidaatin tutkinnon (TtK), mikä on laajuudeltaan 180 opintopistettä ja vastaa noin kolmen vuoden opintoja.

      Terveystieteiden maisterin tutkinto (TtM) on laajuudeltaan 120 opintopistettä, mikä tarkoittaa noin kahden vuoden opintoja. Maisterin tutkinnosta noin puolet on kaikille opiskelijoille yhteisiä, muut opinnot voi oman mielenkiinnon mukaan suunnata esimerkiksi ravitsemusterapia-, liikunta- ja urheiluravitsemuksen tai elintarviketeollisuuteen valmentaviin opintokokonaisuuksiin.

    • suuresti.naurattaa

      Kateellisia luusereita. Martinan menestys taitaa olla kova paikka teille.

      • Feikkijumppari

        Sä nyt olet täysin kykenemätön arvioimaan kenenkään luuserimaisuutta , jos sulle ton naisen "menestys" on ihailun aihe ,niin tutkituta pääs . Kyllä toi nainen on tällä palstallakin ihan asiallisesti ja asioista tietäen pantu paikalleen , sillähän ei ole minkään opiston tasoista koulutusta alalle jolla kyseenalaisesti työskentelee .Valeistaan se on jäänyt kiinni useammin kun jaksaa laskea ,mutta röyhkeästi vaan edelleen esiintyy jonain liikuntaguruna , tyhmät vajakit ostaa ton ääliön "valmennuksia" --siinä se menestys


      • suuresti.naurattaa
        Feikkijumppari kirjoitti:

        Sä nyt olet täysin kykenemätön arvioimaan kenenkään luuserimaisuutta , jos sulle ton naisen "menestys" on ihailun aihe ,niin tutkituta pääs . Kyllä toi nainen on tällä palstallakin ihan asiallisesti ja asioista tietäen pantu paikalleen , sillähän ei ole minkään opiston tasoista koulutusta alalle jolla kyseenalaisesti työskentelee .Valeistaan se on jäänyt kiinni useammin kun jaksaa laskea ,mutta röyhkeästi vaan edelleen esiintyy jonain liikuntaguruna , tyhmät vajakit ostaa ton ääliön "valmennuksia" --siinä se menestys

        Enemmän Martina on tehnyt töitä kuin te peräkammareiden kateelliset luuserit yhteensä.


      • kv-kroisos

        Se on totta, koska tuollaista omaisuutta ei noin vain hankita.


      • Kovaaon

        Onko sullakin taustalla elämän kova korkeakoulu, kuten Martinallakin?


      • Feikkijumppari
        suuresti.naurattaa kirjoitti:

        Enemmän Martina on tehnyt töitä kuin te peräkammareiden kateelliset luuserit yhteensä.

        Miten sä sen mittaat? Tää ninen ei ole rehellisiä töitä ikinä nähnytkään, se että sille tosta huuhaasta maksetaan on tosin asiakkaiden oma syy ,mutta ei se sille kunniaks kyllä ole- huijari ,valehtelija ja muista hyötyjä se on lopun ikäänsä--en arvosta


    • Tohtoriötker

      Kukaan on tuskin kateellinen ns. puoskarille, joka kauppaa valmennuksia ilman alan pätevyyttä? Ihmiset ovat enemmänkin huolestuneita siitä, jos joku teini tuhlaa epäpätevään valmennukseen rahansa ja samalla pilaa terveytensä. Jokainen voi miettiä, että menisitkö vaikka sellaiseen hammaslääkäriin korjauttamaan hampaasi, jossa palvelun myisi ja suorittaisi joku kohujulkkis, jolla ei ole alalle pätevää koulutusta?

      • verenpaine_nousuun

        Martinan suosittelema joka-aamuinen suolavesidrinkki on todellinen "terveysjuoma."


      • rahat.pois.hölmöiltä

        Ei tule mieleen ketään julkkisvalmentajaa jollain olisi jonkunlainen todistettu pätevyys valmentamiseen ja terveystietoon, julkisuudella pääsääntöisesti ovat saaneet "uskottavuutta" vaikka tietotaito olisi puutteellista. Melkoista puoskarointia suurimmalla osalla julkkiksista.


    • Fake_EarlyBirds

      Suomessa on joka kaupungissa hyvän koulutuksen saaneita ravintoterapeutteja sekä liikuntavalmennukseen perehtyneitä personal trainereita, jotka eivät myy sellaisia suurille massoille suunnattuja hölynpölykursseja. Alan ammattilaiset kertovat Ansioluettelossaan saamansa koulutuksen ja kokemuksen avoimesti. Heillä on aina esittää pätevät referenssit ja he tietävät miten työ tehdään ammattimaisesti. He käyttävät jokaisen yksilön perehtymiseen aikaa. He opettavat asiakkaalle perustaidot/tekniikat siten, että vahinkoja ei synny ja he seuraavat asiakkaan kehitystä koko yhteistyöjakson ajan. Usein heidän hintansa on vielä edullisempaa kuin näiden kohujulkkisten puoskarointiräpellykset.
      Ennen kaikkea koulutuksen saaneiden ammattilaisten valmennuksessa syntyy tuloksia, terveys ei vaarannu ja rahoille saa vastinetta.

      • Typoooooo

        Luuletko, että henkilö, joka edes harkitsee Aitolehden kaltaisten "vaimennuksia", edes tajuaa noita nyansseja?


    • kynnetmintissä

      netistä kopsattuja ohjeita, joita on vähän muutettu. kuka viitsii maksaa yhtään mitään. tyhjän saa pyytämättäkin. naurettava eukko. gladiaattoreissa hetkuttaa tekotissejä ja persettään. heikoin gladiaattori. joka kisa pelkkä mahalasku. ei pärjää missään.

      • hetkuta_hetkuta

        Viimeistään ohjelmassa esiintyminen alleviivaa. millä "meriteillä" ex-salarakas-nakumalli on ohjelmaan valittu. Tosiin kuin muilla gladiaattoreilla, valintaperuste ei ole urheilumenestys.


    • Harpie

      Oikein isänpäivänä tarjous? Onnittelikohan omaa isäänsä.? Eikö Martina tiedä kuka on hänen isänsä? Vai eikö Anne ole uskaltanut kertoa kuka on tuo mystinen mies jolle tämä teki Martinan

      • mitä_uskoisit

        Nykyään Martina "tietää" jo isänsä nimen ja työpaikan, vaikkei aikaisemmassa satuiluversiossa tiennyt edes nimeä:

        Vuoden 2010 helmikuussa Martina avautui aiheesta:
        "Tuore äiti Martina Aitolehti ei tiedä, kuka on hänen isänsä. "
        " Mulla ei ole koskaan ollut isää, enkä edes tiedä kuka mun isä on. Menneisyyden abortit on puhtaasti siitä, että olen ollut epävarma, Martina kertoi eilen televisiossa Martina & Esko: Vauvakuumetta -sarjan viimeisessä jaksossa."
        https://www.is.fi/viihde/art-2000000038173.html

        Joulukuussa vuonna 2014 kertomus oli muuttunut:
        "Martina Aitolehti, 32, kertoo 7 päivää -lehdessä, ettei ole koskaan tavannut biologista isäänsä. Hän tietää isästään vain nimen ja sen, että tämä työskentelee Ruotsissa levy-yhtiössä."
        https://www.menaiset.fi/artikkeli/ajankohtaista/ihmiset/martina_aitolehti_seiskalle_tiedan_isastani_vain_nimen

        Kaikki asiansa julkisuuteen tuoneen Martinan juttuihin kannattaa suhtautua varauksella, koska hänellä on aina sopiva kokemus tai mielipide asiaan kuin asiaan, jos sillä vain pääsee kiipimään julkisuuteen. Siitäkin huolimatta, että perheen yksityisasiat piti pitää poissa julkisuudesta. Vielä se ei ole onnistunut, vaikka päätös on toitotettu monta kertaa ja yhtä usein toimittu sen vastaisesti.


      • Yökkk

        Huh huh.


    • vem.är.min.pappa

      Lähettääkö uo-velkainen salapano lämpimät isänpäiväonnittelut faijalleen ruptsiksi?

      • AnneJaLeif

        Basisti-Leif on mielissään.


    • ammattihuijarit

      Toivottavasti suomeen tulee uusi laki, joka kieltää puoskarimaisen valmentamisen sekä rahastamisen hyväuskoisilta teineiltä. Hyväksyn, että valmennukseen liittyviä vinkkejä voi vaikka naapuri antaa, mutta jos siitä pyydetään maksu ja se on kaupallista toimintaa, niin homma pitäisi muuttaa luvanvaraiseksi, jolloin ammattia voivat harjoittaa vain korkeakoulussa pätevöityneet alan ammattilaiset, joilla on se vaadittu vähintään 120 opintoviikon saavutettu taso.

    • Hahahaaahahaa

      Saikohan kymmenet tuhannet isät tänään lahjaksi EarlyBird etävalmennuksen?

    • tuohtako_tuottavat

      Kampanjat jatkuvat ja "tuolosta" tuottavat treenit ovat taas tarjolla halvalla:
      "martinaaitolehtiofficial BLACK FRIDAY ON TÄÄLLÄ!
      KIITETTY JA TUOLOSTA TUOTTAVA #bodyweighttrainingwithmartina -valmennus nyt kampanja alessa!! Viikonlopun ajan mun valmennus huikeaan #blackfriday hintaan 29,90€ ( norm. 59 € )"

      "Ostaessasi valmennuksen, saat kaupan päälle mun suunnitteleman 15 minuutin taukojumpan, mikä toimii loistavasti esim. toimistotyölaiselle."

      Lähde: https://www.instagram.com/p/Bb3vz4AB1C8/?hl=fi&taken-by=martinaaitolehtiofficial

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      82
      3706
    2. Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin

      Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss
      Ihastuminen
      107
      1802
    3. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      106
      1102
    4. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      99
      1085
    5. Mitä sä haluat?

      Kerro nyt. Sano suoraan.
      Ikävä
      60
      933
    6. Priden osallistujamäärä suuri pettymys!

      Ei lähellekään sataatuhatta, vaikka mukaan on värvätty kaikki aktivistit jopa homot katolta heittelevä islamistinen aate
      Luterilaisuus
      165
      855
    7. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      42
      836
    8. IS Viikonloppu 28.-29.6.2025

      3- merkitty Kovis Erkki Vuokilalta. Oikean reunan (kuvituksellinen) pääkuva on hauska, mutta siitä johdetun sanan merkit
      Sanaristikot
      57
      801
    9. Joku kysyy

      Missä on syy? Jossainhan se syy täytyy olla persujen kannatuksen alenemiseen. Kannatuksen alneminen ei näy pelkästään g
      Perussuomalaiset
      60
      776
    10. Kannan sinua mukanani

      Aina sydämessäni ❤️ Niin kauan kun henki pihisee ja veri virtaa suonissani, niin olet osa minua tavalla, josta olen kii
      Ikävä
      28
      745
    Aihe