Mitä mieltä olette Jämsän terveyskeskuksen lääkäreistä. Oma mielikuvani on että omista pidetään huolta. Tällä tarkoitan sitä että hoitajat ja muu¨henkilökunta saa eriarvoisen aseman verrattuna potilaisiin. On helpot sairaslomat muuta kuin käy tai soittaa lääkärille niin kaksi viikkoa saikkua tulee samantien ja lääkkeet päälle.
Sitten on nämä maahantulleet muuttovosut ja- vesat jotka eivät kunnolla osaa suomea eivätkä ymmärrä suomen kieltä senkään vertaa.
Eräskin, kai se sitten lääkäri on loppujen lopuksi on niin ylimielinen ja potilasta alentava eikä edes tutki potilasta mitenkään. Tuijottaa vaan tärkeänä tietokoneen ruutua eikä puhu mitään saati että keskustelisi potilaan kanssa tämän asiasta.
Ulkomaiset lääkärit ovat jostain syystä siis ne hyvät palkattu suurimpiin kaupunkeihin ja tänne maaseutu pitäjiin jää sitten se ylijäämäkama.
Esimerkkinä Kotkassa olevat ulkomaiset lääkärit taas ovat ammattitaitoisempia kuin suomalaiset. Ja puhun nyt Kokemuksen rintakarvalla.
Jämsän lääkärit
8
464
Vastaukset 8
- hohoniin
Ainakin yksi helevatan kurasovi.Noinkohan on edes lääkäri.
- rockinpanic
juurikin näin
- Kuntoon
Nyt on parempi henkilökunta luukulla kun oli aikaisemmin. Silloin ennen sai pelätä muutamaa henkilöä , olivat hyvin ilkeitä. Nuoret lääkärit ovat asiantuntijoita ja mukavia. He laittavat asiat kuntoon ja sitten ei tarvitse enää aina kulkea vastaanotolla.
- rockinpanic
Nyt osuttiin naulan keskiosaan. Nuoret lääkärit tosiaankin ovat äärettömän hyviä ja osaavat keskustella potilaan kanssa eivätkä ylenkatso ja jopa tervehtivät kun heidän ohitseen kävelee. Näitä lisää ja kaikenmaailman Kurasovit sinne mistä on tullutkin.
- Anonyymi
jotkut ovat asiallisia,ja ainakin yksi nuorempi sanoi suoraan ettei tiedä,ei alkanu esittämään et tietää. sit on näitä ylenkatsojia ulkomailta,joiltaei saa lääkettä,eikä mitään tietoa. haluan kertoa yhden nimen HIRVONEN taisi olla LASSSE.hän on ollut akuuttilääkärinä sairaalalla,ja nyt ottaa myös lääkärikeskuksessa iltaisin. osaava,puhelias kohtelias kuin olisi naapuri(siis kiva naapuri.
- Anonyymi
Saa nähdä kumpi voittaa ankkalinnan vaalit trumppi vaiko pidee???
- Anonyymi
Ei lääkärin tarvi nykyään osata sanoa kuin että lopeta tupakointi,alkoholin käyttö, laihduta se yksikin liikakilo pois ja lenkkeile eli monta vuotta käydään koulua ja näistä lauseista saat tuhansia euroja palkkaa kyllä se opiskelu kannattaa!!
- Anonyymi
Hyvin ovat lääkärit kieltäneet verotietojensa näkyvyyden. Ihan kuin ei jokainen tietäisi, kuinka ylipalkattuja ovat.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä3011283Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma301057- 64877
- 72871
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html420725- 47639
Mies, olenko ymmärtänyt oikein?
Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen72598Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena
Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M77584- 38582
Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl452575