Jämsän lääkärit

rockinpanic

Mitä mieltä olette Jämsän terveyskeskuksen lääkäreistä. Oma mielikuvani on että omista pidetään huolta. Tällä tarkoitan sitä että hoitajat ja muu¨henkilökunta saa eriarvoisen aseman verrattuna potilaisiin. On helpot sairaslomat muuta kuin käy tai soittaa lääkärille niin kaksi viikkoa saikkua tulee samantien ja lääkkeet päälle.
Sitten on nämä maahantulleet muuttovosut ja- vesat jotka eivät kunnolla osaa suomea eivätkä ymmärrä suomen kieltä senkään vertaa.
Eräskin, kai se sitten lääkäri on loppujen lopuksi on niin ylimielinen ja potilasta alentava eikä edes tutki potilasta mitenkään. Tuijottaa vaan tärkeänä tietokoneen ruutua eikä puhu mitään saati että keskustelisi potilaan kanssa tämän asiasta.
Ulkomaiset lääkärit ovat jostain syystä siis ne hyvät palkattu suurimpiin kaupunkeihin ja tänne maaseutu pitäjiin jää sitten se ylijäämäkama.
Esimerkkinä Kotkassa olevat ulkomaiset lääkärit taas ovat ammattitaitoisempia kuin suomalaiset. Ja puhun nyt Kokemuksen rintakarvalla.

8

403

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hohoniin

      Ainakin yksi helevatan kurasovi.Noinkohan on edes lääkäri.

      • rockinpanic

        juurikin näin


    • Kuntoon

      Nyt on parempi henkilökunta luukulla kun oli aikaisemmin. Silloin ennen sai pelätä muutamaa henkilöä , olivat hyvin ilkeitä. Nuoret lääkärit ovat asiantuntijoita ja mukavia. He laittavat asiat kuntoon ja sitten ei tarvitse enää aina kulkea vastaanotolla.

      • rockinpanic

        Nyt osuttiin naulan keskiosaan. Nuoret lääkärit tosiaankin ovat äärettömän hyviä ja osaavat keskustella potilaan kanssa eivätkä ylenkatso ja jopa tervehtivät kun heidän ohitseen kävelee. Näitä lisää ja kaikenmaailman Kurasovit sinne mistä on tullutkin.


    • Anonyymi

      jotkut ovat asiallisia,ja ainakin yksi nuorempi sanoi suoraan ettei tiedä,ei alkanu esittämään et tietää. sit on näitä ylenkatsojia ulkomailta,joiltaei saa lääkettä,eikä mitään tietoa. haluan kertoa yhden nimen HIRVONEN taisi olla LASSSE.hän on ollut akuuttilääkärinä sairaalalla,ja nyt ottaa myös lääkärikeskuksessa iltaisin. osaava,puhelias kohtelias kuin olisi naapuri(siis kiva naapuri.

    • Anonyymi

      Saa nähdä kumpi voittaa ankkalinnan vaalit trumppi vaiko pidee???

    • Anonyymi

      Ei lääkärin tarvi nykyään osata sanoa kuin että lopeta tupakointi,alkoholin käyttö, laihduta se yksikin liikakilo pois ja lenkkeile eli monta vuotta käydään koulua ja näistä lauseista saat tuhansia euroja palkkaa kyllä se opiskelu kannattaa!!

    • Anonyymi

      Hyvin ovat lääkärit kieltäneet verotietojensa näkyvyyden. Ihan kuin ei jokainen tietäisi, kuinka ylipalkattuja ovat.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      133
      10609
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5100
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      43
      2301
    4. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      106
      2103
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      28
      2006
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1631
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      41
      1452
    8. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      29
      1134
    9. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      33
      1081
    10. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      997
    Aihe