Jämsän lääkärit

rockinpanic

Mitä mieltä olette Jämsän terveyskeskuksen lääkäreistä. Oma mielikuvani on että omista pidetään huolta. Tällä tarkoitan sitä että hoitajat ja muu¨henkilökunta saa eriarvoisen aseman verrattuna potilaisiin. On helpot sairaslomat muuta kuin käy tai soittaa lääkärille niin kaksi viikkoa saikkua tulee samantien ja lääkkeet päälle.
Sitten on nämä maahantulleet muuttovosut ja- vesat jotka eivät kunnolla osaa suomea eivätkä ymmärrä suomen kieltä senkään vertaa.
Eräskin, kai se sitten lääkäri on loppujen lopuksi on niin ylimielinen ja potilasta alentava eikä edes tutki potilasta mitenkään. Tuijottaa vaan tärkeänä tietokoneen ruutua eikä puhu mitään saati että keskustelisi potilaan kanssa tämän asiasta.
Ulkomaiset lääkärit ovat jostain syystä siis ne hyvät palkattu suurimpiin kaupunkeihin ja tänne maaseutu pitäjiin jää sitten se ylijäämäkama.
Esimerkkinä Kotkassa olevat ulkomaiset lääkärit taas ovat ammattitaitoisempia kuin suomalaiset. Ja puhun nyt Kokemuksen rintakarvalla.

8

464

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hohoniin

      Ainakin yksi helevatan kurasovi.Noinkohan on edes lääkäri.

      • rockinpanic

        juurikin näin


    • Kuntoon

      Nyt on parempi henkilökunta luukulla kun oli aikaisemmin. Silloin ennen sai pelätä muutamaa henkilöä , olivat hyvin ilkeitä. Nuoret lääkärit ovat asiantuntijoita ja mukavia. He laittavat asiat kuntoon ja sitten ei tarvitse enää aina kulkea vastaanotolla.

      • rockinpanic

        Nyt osuttiin naulan keskiosaan. Nuoret lääkärit tosiaankin ovat äärettömän hyviä ja osaavat keskustella potilaan kanssa eivätkä ylenkatso ja jopa tervehtivät kun heidän ohitseen kävelee. Näitä lisää ja kaikenmaailman Kurasovit sinne mistä on tullutkin.


    • Anonyymi

      jotkut ovat asiallisia,ja ainakin yksi nuorempi sanoi suoraan ettei tiedä,ei alkanu esittämään et tietää. sit on näitä ylenkatsojia ulkomailta,joiltaei saa lääkettä,eikä mitään tietoa. haluan kertoa yhden nimen HIRVONEN taisi olla LASSSE.hän on ollut akuuttilääkärinä sairaalalla,ja nyt ottaa myös lääkärikeskuksessa iltaisin. osaava,puhelias kohtelias kuin olisi naapuri(siis kiva naapuri.

    • Anonyymi

      Saa nähdä kumpi voittaa ankkalinnan vaalit trumppi vaiko pidee???

    • Anonyymi

      Ei lääkärin tarvi nykyään osata sanoa kuin että lopeta tupakointi,alkoholin käyttö, laihduta se yksikin liikakilo pois ja lenkkeile eli monta vuotta käydään koulua ja näistä lauseista saat tuhansia euroja palkkaa kyllä se opiskelu kannattaa!!

    • Anonyymi

      Hyvin ovat lääkärit kieltäneet verotietojensa näkyvyyden. Ihan kuin ei jokainen tietäisi, kuinka ylipalkattuja ovat.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      301
      1283
    2. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      30
      1057
    3. Mitä töitä kaivattusi on tehnyt?

      😅
      Ikävä
      64
      877
    4. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      72
      871
    5. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      420
      725
    6. Onko kaivattusi

      Kummallinen jossakin suhteessa?
      Ikävä
      47
      639
    7. Mies, olenko ymmärtänyt oikein?

      Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen
      Ikävä
      72
      598
    8. Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena

      Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M
      Kitee
      77
      584
    9. Kauanko olet kaivannut kaivattuasi ja

      koska hänet löysit?
      Ikävä
      38
      582
    10. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      452
      575
    Aihe