https://keskustelu.suomi24.fi/t/14819918/onko-tama-ihmisen-pojan-merkki!
Onko Perhossa nähty tätä valoilmestystä?
Onko tämä Ihmisen Pojan merkki?!
5
515
Vastaukset
Katolisen kirkon lähteiden mukaan Ihmisen Pojan merkki nähtiin viime vuonna Etelä- ja Väli-Amerikassa ja sitä ennen Italian Genovassa vuonna 1614.
Nyt sitä on siis ainakin Euroopassa ja Israelissa, jossa myös ilmestyi taivaalle seuraava teksti: "Nostakaa päänne sillä teidän vapautuksenne on lähellä".
Tiettävästi siitä ilmestyksestä on otettu kuva ainakin Ylistarossa Etelä-Pohjanmaalla.Joidenkin Katolisen kirkon lähteiden mukaan tästä Ihmisen Pojan merkistä on aikaa maailman loppuun noin 17 vuotta.
Puolestaan Reformoidun kirkon uskonoppineen mukaan siihen on aikaa noin 22 vuotta. Hänen mukaansa pakanoiden etsikkoaika kestää vielä seitsemän vuotta.
Israelin etsikonaika on alkamassa, sinne ovat nuoret vl:t vieneet evankeliumin viime Pääsiäisenä. Heitä on joidenkin tietojen mukaan jo yli kaksituhatta.
Onko siis pakanoiden etsikkoaika päättymässä lähitulevaisuudessa, niin Raamatun kirjoitukset kertovat ?!- Dilbertius
Nyt on alkanut uskonnottomien etsikkoaika.
Kehittyneissä maissa uskonnot eivät enää pysty pitämään ihmiset otteessaan, kun uskonnot koetaan aivan liian alkeellisiksi todellisuuskäsityksiksi.
Nyt heitä on joidenkin lähteiden mukaan jo yli 50 000.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1121226
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1201071- 136969
- 96802
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten303777Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait81686Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54616Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64592Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist48579- 75514
